Şimdi Ara

Bütçe 30Bin TL Workstation PC tavsiyesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
6.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam o ekran kartı iyidir ona birşey demedim :) biz oyun peşinde değiliz kullandığımız animasyon programı çift GPU desteklemiyor onu demeye çalışıyorum :)
  • SeTriC kullanıcısına yanıt
    anımasyon programlarında tıtana gerek yok zaten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makina lumiona özel olmayacaksa başka işte de kullanılacaksa güçlü olma konusunda mecburiyet var. CPU render yada GPU tabanlı hızlandırmanın kullanılamayacağı yerler için en hızlı yöntem dual xeon zaten.

2650'ler Sandy Bridge olanlar ise olmaz, hem sistem çok pahalı (adamlar öle fiyat veriyo biliyorum ama aşırı pahalı ), hemde frekansı düşük onların.

En azından 2650 v2 deselerdi (Ivy Bridge olanları) bi nebze mimari farkı bi miktar frekans/turbo farkından mazur görülebilirdi.

SB 2650 ler turbo ile tam yük altında 2.4ghz de çalışır. IB 2650v2 ler 3.1ghz'de çalışır. az da olsa mimari fark da binince bi miktar belirgin olur bu.

Bütçe geniş ve en yüksek getiri için 2697v2'ye bakacaksınız. adamlarla oturup bunu uygun fiyata vereceksin pazarlığı yapılacak. Yada satış sonrası destek garantisi veren ve server işi ile uğraşan bi yer toplayacak bunu. CPU bazlı render veya CPU'u multi-threaded olarak iyi kullanan her şey için 2697'nin getirisi çok fazla. Hem 12 çekirdek var hemde 3 ghz de çalışıyor en yüksek performansı bu verir, 2650 ile arasında belirgin fark olur.

Xeonun titana lumionda darboğaz yaptığı bilgisi nerede var, bunu test eden deneyen var mı? Lumion GPU render yaparken sistemde kaç CPU çekirdeği kullanılacak bilmiyorum ama, CPU'ya binen yük görece az olmalı diye düşünüp turbonun daha yüksek frekansa çıkartacağını, 3.3-3.4 ghz de çalışacağını düşünmek lazım. Bu eğer darboğaz yapıyorsa, o zman sorunumuz frekanas kökenli diyetutup bi tane i7 4930k faln alıp 4.5 ghz e overclock edeceksiniz başka çaresi yok. CPU render faln için kalan parayla dual xeon bakacaksınız artık. Frekans sorunu yüzünden darboğaz varsa yüksek frekansa overclock etmeden bunu aşamazsınız.

Bi de lumion Nvidia üstünde daha iyi perf gösteriyormuş, o yüzden mecburen nvidia kart bakılacak. Titan da tek seçenek gibi duruyor bu durumda.

• bende render yapıyorum alıcaksın quadro yaslanıcaksın arkana
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeTriC

Buradaki sonuçlar ışığında Titan seçmeye karar verdik.

http://lumion3d.com/wp-content/uploads/2011/07/lumionperformance2.png

o listeye 690 girsin bakalım ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

bende render yapıyorum alıcaksın quadro yaslanıcaksın arkana

Renderdan kastınız nedir? İray veya Vray R.T midir ? Quadroyu bu render yöntemleriylemi kullanıyorsunuz. Yoksa viewport ekranında daha sağlıklı poligon kullanımı ve görselleştirmesi, ayrıca hatasız vertex hesaplaması içinmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1010

çok pro kaçar bu foruma bu sorular genel olarak oyuncu pc si üzerine master yapmış arkadaşlarımız var. varsa 3-5 kişi vardır forumda o kadar bilgili olan

Merhabalar Bence Forumdan Ziyade Kurumsal Firmalara Çözüm Ortağı Olan Bilişim teknoloji Firmaları İle Görüşseniz Daha Mantıklı Olur

Beni Sakın Yanlış anlamayın Forum anlamaz demiyorum 30 tl lik bir bilgisayara kefil olacaksınız demem o işinizide riske atmayın derim tecrübelerimden dolayı söylüyorum

İyi Forumlar

• Rootin kullanıcısına yanıt
    usta yanlış kişiye alıntı yapmışsınız :)
  • https://www.teknolojimarketler.com/2683-z820-helios-satinal.html
    ECC önerım olacaktır.
    Quadrolarda daha ıyı olur sanırsam ekran kartı.
    Cpuları 2 adet xeon alırsanız daha ıyı olabılır ılerısı ıcın.
    SSD den ziyade sas disk kullanınız.
    Hatta butçe varsa STORAGE Server alın.verilerı ayrı tutun yanı.storage server orda olsun.
    yanı tavsıyem bunlar sıze.kkafanıza takılan bırşey olursa yardımcı olalım gnee.
  • Vatanbilgisayarın sitesine git, ürünleri pahalıdan ucuza listele, sepete eklemeye başla.
  • Bende basit grfik ile ilgileniyorum extreme OverClock ve oyuncuyum o açıdan geniş bir araştırma yapmıştım hangisi daha iyi oyun oynatır hangisi değil ....Değil olanlar da Sizin istedikleriniz çıktı :D
    Titan amp 6Gb yi sli kullanabilirsiniz ekran kartı için lumionda tekli diğer programlardaysa sli kullanırsınız ...
    işlemci en çetrefetli mutlaka pci 3 ve 4 channel memory destekleyen bir işlemci anakart almalısınız xeonlar cpu ya bağlı render hızı olarak çok çok öndeler!!Xen derkende v2 olan yeni modellerinden bahsediyorum... lakin fiyatları çok pahalı ve üst seviye xeon almayacaksanız lga 2011 li bir i7 extreme işlemci daha mantıklıdır...
    SSD pek önemli olmayacağından bende 2 adet mekanik diski raid 0 olarak kullanmanızı öneriyorum eğer disk performansı çok önemliyse 4 raid yada 1 ssd + büyük bir hdd yapabilirsiniz boyut seçimi size kalmış...
    8 slota 8Gb ram takarak 64Gb ram kullanabilirsiniz ama bence cl9 1600mhz üzerinde ram olmalı kapasite 64 gb olsun zaten kapasite 2. planda çünkü ssd revodrive yada raid 0 ile ciddi bir sanal bellek oluşturabilirsiniz...
    soğutma kimse takammış ama herhalde bunları stock kullanacak değilsiniz ki zaten cpu soğutucu gelmeyecek muhtemelen ben o açıdan mutlada 14 cm fanlı bir tower soğutucu öneriyorum cpu(lar) için kasa da mümkünse custom yapın iyi bir hava akışlı sıvı ya geçmenize gerek yok ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 2 Aralık 2013; 21:32:38 >

• Hiç HP gibi kurumsal şirketlerden almayı düşündünüz mü? Bir arkadaş daha vardı buralarda, 15bin TL'ye HP'den bir modele karar vermişti. Bu bütçelerde öyle olması daha kârlı bence.

• 15.000 tl lik konu vardi titanlar Quadro lar havada uçuşuyordu burda ne olacak merak ettim :)

• Arkadaşlar merhaba

Şirkete alınacak Workstation için uzun araştırmalar sonucu bu konuyu buldum ama siparişi geçtikten sonra bulabildim :)
    ancak tecrubelerimi paylaşmak istedim;

öncelikle 2011v3 toplamak gibi bir hataya düşmeyin.

kesinlikle f/p açısından Intel Xeon E5-2670 en uygun işlemci 12-13bin TL PC için.
    yalnız tek tek almaya kalkınca parçaları 18-19bin TL civarına çıkıyor.

64GB DDR3 ECC Bellek
    PCI SSD kesin olmalı
    Yapılacak işin seviyesine göre K2200'den aşağı olmamak şartıyla M4000e kadar ekran kartı olmalı.

6900K ile topladık siparişi de geçtik sonrasında aradılar zaten ne için kullanıcağımızı falan sordular. Öneride bulundular.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6900K spec - Önerilen Müşteri Fiyatı $1089.00 - $1109.00

http://ark.intel.com/tr/products/94196/Intel-Core-i7-6900K-Processor-20M-Cache-up-to-3_70-GHz

E5-2670 spec - Önerilen Müşteri Fiyatı $1552.00 - $1556.00

http://ark.intel.com/tr/products/64595/Intel-Xeon-Processor-E5-2670-20M-Cache-2_60-GHz-8_00-GTs-Intel-QPI

fiyatlara dikkat!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ben tek 6900K işlemcili X99 topladım 12.365TL'ye adamlar yerine Çift Xeon E5-2670 v3 işlemcili makina verdi yerine.
    Aklımız hep oyun işlerine çalıştığından hemen X99a yöneliyoruz en iyisi diye ama server workstation işlerinde öyle değilmiş.

bu arada aldığım makina da bu.

http://www.teknobiyotik.com/bilgisayar/workstation/dark-wr200-intel-xeon-e2670-cift-islemci-64gb-ddr3-bellek-240gb-ssd-4tb-2tbx2-hdd-pny-k2200-750w-80plus-bronze-workstation.html

geldikten sonra isteyen olursa düşüncelerimi de tekrar paylaşırım.

• güzel hort
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.