Şimdi Ara

C3 ÖN CAM DEĞİŞİMİ YARDIM?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
8.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2005 C3 ÜN ön camı çatladı taş geldi kasko yetkili yan sanayi taktırıyor ufak bir fark verip orjinalimi taktırayım yok sa olympia marka yan sanayimi ?ne tavsiye edersiniz?

• OLYMPiA da çok iyi bir markadır
  • Uv filtreli olursa herhangi bir sorun olmaz.

Bir de takarken ışık-silecek sensörünü bozmazlar ise sorun olmaz.

Hatta aracınıza navigatör takarsanız torpido üstü anten(veya cihazların kendi antenleri) ile daha sorunsuz uydu baglantısı kurulmuş olur. Çünkü radyo sinyallerini ve uv ışımalarını originali kadar iyi tutmaz.
  • Valli bir kez Mercedes 200E aracımızın camını Olimpia marka ile değiştirmek zorunda kaldık ve inanın çok pişman olduk. Gerçi bu 2 sene önceydi. Belki Olimpia kendini bu konuda geliştirmiştir ancak ben olsam orijinal camdan vazgeçmezdim.

Birde size tavsiyem bundan sonra kasko yaparken cam klozunda muafiyet uygulanmaz ibaresinin olmasına dikkat edin. Eğer böyle bir ibare olsaydı siz orijnial camı serviste değiştirir ve bir kuruş para da cebinizden çıkmazdı.
  • orjinalden şaşma
  • Antirefle camlarda bir sorun oluşturmuyor. Ancak eski model araçların camlarında pek o kadar iyi cam kullanmıyorlar. Hatta hatta polarizör uv filtre falan yok ise original camlarda.... 1988 190D /ve 1991 3.16i de yaşadık aynını.
  • Merhaba arkadaşlar,

Yan sanayii cam dednilen camlar aslında orjinal camın üstüne kendi markasının basılması olayıdır. Marka ise otomatikman fiyat farkı doğurur. Olimpia veya bir kaç büyük dağıtıcı firma ya camın kalitesi konusunda güvenebilirsiniz. Tüm sigorta şirketleride bunu bildiklerinden maliyet açısından üzerinde orjinal marka yazmayan camları tercih etmektedirler.

Saygılarımla,
  • Bu konuda Başak Sigorta yan sanayi cam uygulaması yapmıyor. Aracınız ne ise servisine gidiyorsunuz ve camınızı hiçbir fark ödemeden taktırıyorsunuz.

Ayrıca yan sanayi camlar orijinal markanın üzerine kendi markasını basmak gibi bir iş değil. Bizzat kendileri üretiyorlar bu camları ve orijinal camla aralarında kesinlikle her anlamda fark var.
  • camım kazko olmadığından cebimden değişecek ve 720 +70+kdv işçilikle bi fiyat verdi citroen ankara c3 için ,, yan sanayide yağmur sesörü aktif olmazmı ve fiyat ne kadar değişir? ,, cam şu an kırık , bayram arifesi olduğu için sorun çıktı ama pazartesi sabahtan öğlene kadar takmaları ve takılma sonrası bğr gün beklemediğim için olasu sorunlarda sorumluluğu kabul edeceğime dair kağıt imzalayacağım ,, o gün beklemediğim için tekrardan çatlama vss gibi herhangi bi sorunla karşılaşırmıyım??
  • sensör camın içinde değil cama entegre edilen bir parça. Dolayısıyla kırık camınızdan o parça alınıp yeni takılacak cama tekrar uygulanacak. Yan sanayi olması bunu değiştirmez. Eğer sensöre zarar gelmişse ya sensörden vazgeçersiniz ya da yine yan sanayi sensörlerden alırsınız. C3.te hem yağmur hem de far sensörü var.
  • Arkadaşlar konuyu ben açmıştım tecrübemi yazmak istiyorum;bi kere bazı servisler hasarsızlığınız bozulur +ekstra vermeiz gerekir ön cam diye bana önyargılı cevaplar verirken ,poliçemi okudum yılda 1 kez orjinal olup olmadığı yazmadan cam değişimi yapılır diyor,kaskoyuda aradım söyledim üstündeki önemli değil gidin serviste yenisini gönülk rahatlığıyla takıtrın dendi ;başka bi servise gittim hemen aldılar 1 gün serviste kaldı ve verildi kuru havada.Bu aracın camları çok farklı uv filtreli olması gerçekten gözlük takmayı bile gerektirmicek kadAR GÜÇLÜ KESİNLİKLE İYİ Bİ SERVİSTE ORJİNAL CAM KULLANMANIZI ÖNERİRİM.Sensörüm bozulmadı gayet güzel yapıldı fakat değişim yaparlarken torpido kısmına zarar verilmemesi ve dikkat edilmesi konusunda uyarıda bulunun çünkü eski camı çift yönden keserek çıkarıyorlar yapıştırma olduğundan.Yan sanayinin rengi bana biraz açık gibi geldi bu camlar yeşilimtrak imkanınız neyse ona göre ama kaskonuz varsa sakın gidip yan sanayi taktırmayın bence.

• hortlatmış gibi olmasın konuyu ama bende değişikliklerden haberdar edeyim sizi ,,, mesajı yazdıktan bikaç gün sonra ön cam yaklaşık 800 lira gibi bi faturayla orjinali ile değiştirildi ,,, daha sonrada (tam buakşam 1 ay oluyor) yine bi ankara seyahati içinde yaptığım kaza da hasarı 10 000 liraya yakın pert ten hallice bir olayda ön camın tekrardan çatladı...o kadar kısa ömürlü olacağımı bilsem yan sanayi işine girerdim ,, napalım kısmet..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.