Şimdi Ara

CANON 5D CLASSİC - 60D ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. şuanda canon 1100d + 18-135mm lens kullanıyorum hayalimdeki 60d+24-105 alma arefesindeyim fakat 5d mark classic kafamı karıştırdı.

sonuçta eksi bi makine flaş video live screen filan yok okadar eski bi cihazı full frame diye almak ne kadar mantıklı olur. yoksa 60d+24-105 alıp hiç kafamı karıştırmasam mı ? tavsiyeleriniz benim için çok önemli :)

yada 1100d ye 24-105 alsam çok mu abartmış olurum 1 yıl onunla idare edip direk mark 2 veya 3 e yükseltsem mi çıtamı ?

(neden 18-135 in yerine onu tercih ediyorsun diyorsanız gürültülü af motoru beni benden alıyor )

• mark serisi alırsan uzun vadede kulanırsın
  • Saf imaj kalitesi ile ilgileniyorsan 5d daha iyidir. Ama eski, ekranı kötü, live view yok ve raw çekerken makine biraz yavaş yazıyor. Zor seçim, imkan varsa biraz daha bekleyip mark 2 yada 6d alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomatik iso ve flaşı olmaması beni çok düşündürdü o yüzden biraz daha bekleyip 6D almaya karar verdim :)
  • Flaş bence dert değil, ben hiç aramadım ama oto iso olmaması başta biraz sıkıntı yaratıyor, ama ona da alisiyorsun.:) insan analog makine kullanıyormuş gibi hissediyor, bu bakımdan çok keyifli. Ama imkanım olsa ben de 6d alırım bu saatten sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Foto içinse 5d ile 60d yi kıyaslamak abes olur. Tabiki 5d

FF gövde ile croplu göcde kıyaslanmaz .İstediğiniz kadar yeni gövde olsun ff başkadır.

Video çekilecekse 60d .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.