Şimdi Ara

Canon Powershot S3 IS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Canon'un yeni ürün tanıtım toplantısından dondum ve ilk bomba Canon powershot s3 is
    ite karşınızda...

PowerShot S3 IS Teknik Özellikler

DİJİTAL KAMERA PowerShot S3 IS
    Görüntü Sensörü
    Tip 1/2.5” CCD
    Etkin Piksel Sayısı Yak. 6.0M
    Renk Filtre Tipi RGB renk filtresi
    Görüntü İşlemcisi
    Tip iSAPS teknolojisine sahip DIGIC II
    Objektif
    Odaksal Uzunluk 6.0 - 72.0 mm (35mm film karşılığı: 36 – 432mm)
    Zoom Optik 12x , dijital yak. 4.0x, birlikte yak. 48x (6)
    Maksimum f / değeri f/2.7 - f/3.5
    Yapı 9 grup halinde 11 eleman (1 aspherical eleman, 1 UD eleman)
    Odak Sistemi
    Tip TTL
    AF Sistemi/Noktaları 1-noktalı AF ( herhangi bir nokta)
    AF Nokta Seçimi FlexiZone AF/AE'yi kullanarak manuel seçim
    AF Kilidi Açık/Kapalı seçilebilir
    AF Yardımcı Işığı Var
    Elle Odak Var
    Odak Dizeleme Var
    En Yakın Odak Mesafesi 0 cm
    Poz Kontrolü
    Ölçüm Modları Değerlendirmeli, Merkez-ağırlıklı ortalama, Spot (merkez)
    AE Kilidi Var
    Poz Telafisi +/- 2 EV aralığında 1/3 adımlarla
    AEB 1/3 - 2 EV aralığında 1/3 adımlarla
    ISO Hızı AUTO, High ISO Auto, 80, 100, 200, 400, 800
    Deklanşör
    Hız "15 – 1/2,000 saniye
    (1/3sn veya daha fazla hızlarda parazit önleme kullanılır)"
    Beyaz Ayarı
    Tip TTL
    Ayar Konumları Auto (Otomatik), Daylight (Günışığı), Cloudy(Bulutlu), Tungsten, Fluorescent, Fluorescent H, Özel Beyaz Ayarı
    Vizör
    Vizör EVF (0.33" tip), yaklaşık 115.000 piksel
    LCD Ekran
    Ekran Çok Açılı 2.0” Düşük ısılı P-Si TFT, yak. 115,000 piksel
    Kaplama Alanı 100%
    Parlaklık 2 seviyeden ayarlanabilir
    Dahili Flaş
    Modlar Otomatik, Elle Ayar, Açık/Kapalı
    Yavaş Senkron Hızı Var
    Kırmızı Göz Azaltma Var
    Flaş Poz Telafisi 1/3 adım aralıklarla +/- 2 EV
    Flaş Poz Kilidi Var
    Manuel Güç Ayarı 3 ayar
    İkinci Perde Senkronizasyonu Var
    Dahili Flaşın Menzili 50cm - 5.2m (G) / 90cm - 4.0m (T) (ISO AUTO karşılığında)
    Harici Flaş HF-DC1 Canon'un Yüksek Güçlü Flaş Birimi
    Çekim
    Çekim Modları Otomatik, Program AE, Enstantane Öncelikli AE, Diyafram Öncelikli AE, Elle Ayar, Özel Ayar, Portre, Manzara, Gece Çekimi, Spor, Birleştirme Yardımcısı, Video, Sahne Modları (Gece Çekimi, Çocuklar & Hayvanlar, İç Mekan, Folyaj, Kar, Kumsal, Havai Fişek, Renk Atama, Renk Değiştirme).
    Fotoğraf Efektleri Renklerim (Renklerim Kapalı, Vivid, Neutral, Sepia, Siyah & Beyaz, Açık Cilt Tonu, Koyu Cilt Tonu, Pozitif Film, Özel Renk Ayarı)
    Film İlerletme Modları Tek tek, Ard arda, Otomatik Zamanlayıcı
    Ard Arda Çekim Yüksek hızda yaklaşık 2.3 kare/sn (1) (hafıza kartı dolana kadar) (2) Normal yaklaşık 1.5 kare/sn (1) hafıza kartı dolana kadar (2)
    Intervalometre 100 çekime kadar 1-60 dakika aralıklarla (2)

Çözünürlük / Sıkıştırma
    Fotoğraf Boyutları (L)2816 x 2112, (M1)2272 x 1704, (M2)1600 x 1200, (S)640 x 480, (W) 2816 x 1584
    Sıkıştırma Süperince, İnce, Normal
    Film Kayıtları (L)640 x 480, (M)320 x 240 @ 30/15 kare/sn, 320 x 240 60 kare/sn, (S) 160 x 120, 15 kare/sn
    Film Klip Uzunlukları 1GB'a veya 60 dakijaya kadar (2)

Dosya Formatları
    Fotoğraf Formatı JPEG sıkıştırma, (Exif 2.2 [Exif Print] uyumlu) / Design rule for Camera File system, Digital Print Order Format [DPOF] Version 1.1 uyumlu
    Film Kayıtları AVI [Motion JPEG sıkıştırma] + WAVE (monaural)
    Ses Dosyaları WAVE (monaural)
    Direkt Baskı
    Canon Yazıcılar Canon SELPHY Kompakt Foto Yazıcılar ve PictBridge destekli Pixma Yazıcılar (Vesikalık ve film kaydından baskı yalnızca SELPHY CP yazıcılarla yapılabilir.)
    PictBridge Uyumu Var
    Diğer Özellikler
    Kameram Başlangıç resmi ve kamera sesi özelleştirme
    Ses Notu Resim başına 60 saniyeye kadar
    Akıllı Konum Sensörü Var
    Histogram Var, canlı histogram
    İzleme zoom'u Yak. 2x – 10x
    Otomatik Zamanlayıcı Yak. 2 ve 10 sn. veya Özel ayar
    Menü Dil Seçenekeleri İngilizce, Almanca, Fransızca, Hollandaca, Danimarkaca, Fince, İtalyanca, Norveççe, İsveççe, İspanyolca, Basitleştirilmiş, Çince (geleneksel), Japonca, Rusça, Portekizce, Korece, Yunanca, Polonyaca, Çekçe, Macarca, Türkçe, Thai Dilleri, Arapça
    Arabirimler
    Bilgisayar USB (Mini-B, PTP)
    Diğer A/V çıkışı (PAL/NTSC)
    Hafıza Kartı
    Tip "Secure Digital (SD) Kart veya MultiMedia Kartları
    16MB Hafıza Kartıyla birlikte verilmektedir."
    Desteklenen İşletim Sistemleri
    PC Windows 98 (ikinci sürüm) / Me / 2000 SP4 / XP / XP SP1-2
    Macintosh OS X v10.2 - 10.4
    Yazılım
    İzleme ve Baskı ZoomBrowser EX (PhotoRecord) / ImageBrowser
    Diğer PhotoStitch
    Sürücüler TWAIN (Windows 98 / 2000), WIA (Windows Me)
    Güç Kaynağı
    Pil Grupları 4 adet AA Alkaline veya NiMH Piller (NB4-300) (Kamerayla birlikte alkalin piller verilmektedir)
    Pil Kapasitesi "Yak. 110 çekim (4) (verilen pillerle birlikte)
    Yak. 550 çekim (ayrıca satılan Canon NB-3AH pillerle) (4)
    Yaklaşık 13 saat izleme süresi (verilen pillerle birlikte)
    Yaklaşık 15 saat izleme süresi (ayrıca satılan Canon NB-3AH pillerle)"
    A/C Güç Kaynakalrı Ayrıca satılan CA-PS700 güç adaptörü
    Aksesuarlar
    Çanta DCC-90 yumuşak kılıf
    Dönüştürücü Objektifler TC-DC58B Tele Dönüştürücü, WC-DC58A Geniş Açı Dönüştürücü, 500D Yakın Çekim Objektifi (58mm), LAH-DC20 Dönüştürücü Objektif Adaptörü
    Flaş HF-DC1 yüksek güçlü flaş birimi
    Güç Kaynağı ve Şarj Cihazları CBK4-300 pil şarj cihazı, NB4-300 Ni-MH piller, CA-PS700 güç adaptörü
    Fiziksel Özellikler
    Çalışma Ortamı 0 – 40 °C, 10 – %90 nem oranı
    Boyutlar (GxYxD) 113.4 x 78.0 x 75.5 mm (çıkıntılar hariç)
    Ağırlık (Yalnızca kamera gövdesi) Yak. 410g

Özellikler belirtilmeyen tüm veriler Canon test şartlarında yapılan ölçümlere göre verilmiştir.
    Tüm veriler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

1 Large/Fine modunda LCD ekran kaplı durumda
    2 Hafıza kartının hız ve kapasitesine bağlıdır.
    4 Özellikler belirtildiği yerler haricinde, CIPA Standardına ve kamera ile birlikte verilen pil ve hafıza kartı formatına göredir.
    5 Flaşın tüm özellikleri desteklenmez.
    6 Dijital zoom sadece fotoğraf çekimi ve standart video çekimi modlarında kullanılabilir.

•  Canon Powershot S3 IS

Canon Powershot S3 IS
  • ve son olarak yeni neler diyosanız.. Lafın kısası:
    6.0 Megapiksel CCD
    Optik Görüntü Sabitleyici, (evet digital imaj stablizor var artık titremelere son)
    DIGIC II, iSAPS & FlexiZone AF/AE
    ISO 800
    Geniş ekran (16:9) fotoğraf kaydı (ve bir ilk daha optik olarak 16:9 geniş ekran kayıt.)

Canon Numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetyldz -- 21 Mart 2006; 7:51:47 >
  • S1'in bazı problemleri vardı, S2'nin çıkışı uzun sürdü ama bence sınıfında güzel bir cihaz, şimdi daha S2 soğumadan S3.
    Ekran kartı ve işlemci piyasasına döndü bu iş..yakında firmalar ayda bir, üst model çıkaracak

@ahmetyldz

İlk gözüme çarpan ;
    S2 zaten x12 optik zoom
    IS, S2'de de var.
    Sürekli kayıt S2'de de var.

S1 ile S2 arasında gerek özellik gerek kalite açısından çok fark var, S2 ile S3 arasında Megapixel, 800 ISO değeri ve LCD dışında ben açıkçası büyük farklar göremedim, bunlar da çok hayati şeyler değil..

nedir fark yaratacak esas özellik burada :)
  • bence en buyuk artısı imaj sabitleyici ve 800 asa olması. bu ikisinin birleşimi sonucunda gece cekimlerinde kusursuz başarılar elde edebiliyorsunuz.

@shebumi
    nedir fark yaratacak esas özellik burada :)

model yenilemeye gelince buda canon'un pazarlama stratejisi ile ilgili. müşterinin isteğine gore makinelerini gün geçtikçe yeniliyor ve yeni özellikler katıyor..
  • Yenilikler çok önemli şeyler değil ki!

Aynı şekilde zaten bir çok makinede çoktan olan özellikler bunlar. Panasonic'in yeni FZ7 serisinde tüm bu saydığın özelliklerin yanında ISO 1600 gibi, 2.5" LCD gibi özellikler de mevcut.

S3 serisi bence biraz aceleye gelmiş. Henüz çıkalı 6 ay olmuş S2'yi makyajlayıp piyasaya sürmüşler, hepsi bu.. Canon bir numara ama sanki bu "bir numara"lığı biraz kullanıyor gibi geldi bana.. Biraz cep telefonlarındaki Nokia'ya benzetiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iasonion -- 21 Mart 2006; 9:37:24 >
  • IS yeni değil, S1'de de vardı, S2'de de. ISO 800 yenilik sayılmaz, zaten işe yaramayacak. Sensör boyutu aynı kalmış, gerisi makyaj, kandırmaca, pazarlama stratejisi ne derseniz deyin. Adamlar büyük sensörlü makinalar çıkarırlarsa, ilerisi için bir şey kalmayacak, artık yeni makina üretemeyecekler, yani nokta konulacak. Bu şekilde makyajlayarak aynı makinayı defalarca piyasaya sürecekler. Bu olay, Canon'da da aynı, Panasonic'te de, Sony'de de..
  • Arkadaşlar coxackie doğru söylüyor. Sadece 1 mp'lik bi fark ve dediği gibi coxackie'nin isonun 800'ü hangimize yarıyor. Adamlar 8 mp'i yapamıyorlardamı yapmıyorlar? Hayır. Oraya gelinceye kadar aralarda ne satarlarsa kardır hesabını güdüyorlar. S1'e 3mp ile 10 mm macro koydu. S2'yi 5mp ile 0 macro yaptı. şimdi S3'ü 6 mp ile 800 ıso yapmış. Sanırım bu adamlar S3'ün özelliklerini S1'e koyabilecek kadar zamanında biliyor ve yapabiliyorlardı. S3'ün hızı kesilince S4 devreye girecek 8 mp 1600 ıso 2,5 inç lcd falan. Şu lcd ekranın pikselini 115 den 130 'a çıkaramadı gitti. (Bir diğer modele de onu koyarlar)
    Hoşçakalın
  • 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filtreli -- 31 Mart 2006; 7:15:46 >
  • Arkadaşlar bende yaptığım araştırmalar sonucu bir kaç ay içinde bir canon S2 alacağım inşallah. Daha doğrusu Canon S3'ün piyasaya girmesini ve S2'nin fiyatını düşürmesini bekliyorum. Erkayalar 20 güne kadar geleceğini söyledi. Bencede incelediğim kadarıyla S3 ve S2 arasında çok fazla bi fark yok.
  • S3'ün siyah olması olayı bitirmiş.Gri çok sırıtıyordu sakat bişi yani siyah fevkalade. SLR makinaları gibi olmuş.
  • Türkiye piyasasına girmesinin en iyi tarafı s2'nin fiyatını etkilemesi olur zaten..neredeyse aynı alet.

@filtreli

S2 için housing var ama tabi o maliyete göre bu işi S1 ile yapmak daha mantıklı. Yalnız, S1 ile su altında düzgün foto çekebiliyormusun..bir de nerde ve kaç metrede çekiyorsun, ben bir kez kullandım pek becerememiştim..kötü oldu..onun yerine kullan at aldım o bile daha iyidi..

http://www.ikelite.com/web_two/can_s2is.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: Baracuda

S3'ün siyah olması olayı bitirmiş.Gri çok sırıtıyordu sakat bişi yani siyah fevkalade. SLR makinaları gibi olmuş.

efet siyah daha bi asil yapmış makineyi slr makine gibi olmuş benimde hoşuma gitti..
    Bayilere nisanın ilk haftası yeni ürünlerin dağıtılacağı söylendi bayi toplantısında bekliyoruz. son kullanıcı fiyatlarıda elime gecmedi geçtiği zaman ben size buradan yazacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.