Şimdi Ara

Carrefour Sigara Stoklamaya Başlamış. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
1
Favori
58.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
359 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 tane alınca kâr edecek arkadaş bırakın alsın...(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 21 Temmuz 2019; 22:44:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5tane alsaydın sonra çıkmadan öbür kasiyerden 5tane daha alsaydın

alırken kimlik mi ibraz ediyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sene sonu paketi 20tl yi devirir.
  • FatihinOrg kullanıcısına yanıt
    Lütfen cimere durumu izah eden bir yazı yazın. Gerisi gelir. Üst mercileri taşıyalım.

• Akiro A kullanıcısına yanıt
    Şikayetinizi Cimer e yazınız

• Parliament 20 liraya gidiyor hey yavrum hey...
  • Carrefourda 3 adetten fazla sigara verilmez. Aldıysanız bu kuralı bilmeyen kasiyere denk gelmişsinizdir. Nokta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bana söylenenleri aktardım. Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri diyorsun. Müşteri temsilcisi telefonu yüzümüze kapatıyor. El mahkummuşuz gibi konuşuyor. Bunlara büyük diye diye bu hallere getirdik.

• marmarali_55 kullanıcısına yanıt
    Bana aynı gazeli telefonda ki arkadaş da okudu. Zaten kasiyer çocuk bana 3 adet üzeri satış yapılmıyor prosedür bu şekil dese tamam der çıkar giderdim. Ama satılmıyor dedikten sonra ben niçin dediğim de zam gelecek demesi olayın yüzünü değiştiriyor.

• Aklıma bu sahne geldi :

• İşinizmi yok arkadaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 adet sigara birden almakta stokculuk değil midir? Satıp satmaman önemli değil ki. Belki senden sonraki 10. Müşteriye kalmayacak? Ben bir kartonu bir haftada içiyorum falan demek boş. Herkes gibi günlük al sigaranı haftalık ekmek almadığın gibi. Adetli gelen malı haddinden fazla alıp sende bir çeşit stokculuk yaparak. Market bana 10 paket sigara birden satmadı diye hem diğer müşterilerin hakkını gasp edip hem de haklıymış gibi su üstüne çıkma yağ gibi.

Burada ispiyonculuk ( müşteri hizmetlerine tezgahtarı foruma marketi) yapacağına bir kaç ay önce zam yapanları şikayet et.

İstesen bal gibi değil 10 tane 10 tane paket sigarayı piyasadan toplarsın.

Amacın sigara almak değil ki safi bencillik

• Gol1903 G kullanıcısına yanıt
    Evet ben stok yaptım hocam. Marketin hiçbir suçu yoktu. Zam geleceği için alıyorum diye de ben dedim. Kendimi ihbar etmek içinde geldim buraya konu açtım.

• FatihinOrg kullanıcısına yanıt
    Tabiki marketin suçu yok. İhtiyacın kadar ürünü biraz fazlasıyla satmış.

Büyük devletimiz bile varlık çadırlarında iki üç kilonun üstünde mal sanmıyordu.

Dediğiniz market benim semtimde yok. Ama olan marketlerde ve ya yeni açılan marketlerde bir kaç kilo peynir yağ alınca satmıyorlar.

Ben yolum düşerse 2 paket sigarayı şok adlı marketten düzenli olarak alırım. İçtiğim sigara her bakkalda bulunmaz. Aynı özelliklere sahip diye şok ta chester aqua alırım. Geçen zam döneminde iki sigara almama müsade etmediler.

Sigaraya yeni zam geldi yine gelir mi bilmem. Muhtemelen gelirse şaşırmam.

Şu bir gerçektir böyle işletmeler diğer müşterilerinide düşünmek zorundadır. Alacağın yağ da olsa balda olsa ellerindeki stoğun çoğunu bir müşteriye satmazlar.

Kasiyeri şikayet etmem olmamış. Sonuçta onun cebine girmeyecek zamlı sigaranın zammı.

Sen bile ticaret yapsan müşteri çekmek için bir kaç mala indirim yapsan bunun bir kişi tarafından değilde bir çok kişi tarafından alınmasını istersin.

• Gol1903 G kullanıcısına yanıt
    Bak arkadaşım sen konuyu tam okumadın her halde. Birincisi devlet tanzim yaptıysa orada yazıyordu 3 kg dan fazla alamazsın diye. Market de bir yazı yapar tekel stadının önüne asar o zaman zaten yazıyı gören kimse ondan 10 tane istemez. İkincisi bu market önceden bu şekil fazla satış yapmış. Üçüncüsü ise zam gelecek satmıyoruz diye açıklama yapılması.
    Ben sanki oraya sırf bu olay için gitmişim gibi bir kanıya varmışsın. Oysa ki mesajlarım da belirttim 150 lira market harcaması lazım kredi kartım için bende sigara almaya gittim. Herşey spontane oluverdi. Bunu zaten migros vs.. diğer marketler de yapıyormuş. Bence yanlış oraya malı koydun ve bir uyarı asmadın ise müşteri dilediği kadar alabilir.

• Market hatalı.
    Madem fiyat artacak neden satıyorsun hiç satma
    İstese bütün depoyu alır adam sen var satışta dediğin sürece.Madem yürütemiyorsun ya satış yapma ya da fiyatını ona göre yükselt.Yok kampanyadan herkes faydalansınmış.Market kampanya adı altında bir kurnazlık yapıyor beceredebilir eline yüzüne de bulaştırabilir bu onun riski, olasılığını hesaplayacak.Biz de ticaretle uğraşıyoruz.Kimse şu maldan şu kadar ver bana dediğinde veremem demiyoruz böyle bir şey olabilir mi ?
    Yok zam gelecek bilmem ne, paranın değeri zaten hep düşüyor paran TL olarak kaldığı sürece neyin tantanası ki bu?
    O kampanya işleri de ne bileyim para harcamak için bir tarafını yırtıyorsun 3 5 kuruş puan birikecek diye zaten normalde o parayı harcamayacaksın ki sen kurnazlık yapmanın alemi yok
    Hayırlı geceler

• Bende carrefourda şahit oldum.Önümdeki müşteriye 2 tane verdiler daha fazlasını veremiyoruz dediler.
  • Sayenizde kasiyer de işsiz ordusuna katıldı. Tebrikler

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Bende carrefourda şahit oldum.Önümdeki müşteriye 2 tane verdiler daha fazlasını veremiyoruz dediler.
    Abi işin bir kuralı da yok. Kimisine 3 demişler kimisine 2 bana 5 dediler. Müşteri temsilcisi 3 dedi. Prosedür 3 olarak bilgi aldım. Ben belki 3 kişiye alacağım aynı işyerinden ne yapalım hepimiz tek tek sigaraya mı gelelim. Ortada bilgi veren her hangi bir yazı vs. de yok. Birde zam gelecek satmıyoruz diyince insan iyiden iyiye kıllanıyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.