Şimdi Ara

Carrefour Sigara Stoklamaya Başlamış. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
1
Favori
58.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
359 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu stokçuluk farkındayım ama ne olur içmeyin şu zıkkımı ya.
  • zam gelecek diye stokçuluk yapmak ne kadar etik dışı ise, zam gelecek diye ihtiyaç fazlası almakta o kadar etik dışı değil midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe3297 -- 21 Temmuz 2019; 20:55:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk70

serbest piyasa kendi malı yakında devlet gelip sende 2 tane patates var bu adamda hiç yok buna sat deyince anlarsın özgürlük serbest ne demek
    Siz cok yanlis anlamissiniz serbest piyasayi. Butun firmalar satmayi keserse el atindan 10liralik sigarayi 20liraya almak zorunda kalirsiniz. Yok oyle kendi mali ister satar ister satmaz demek. Sizin dediginiz gibi olsa yeterli maddi gucu olan firmalar halki acliktan öldurebilir, sadece sigara olarak bakmayin olaya. Eger ben satici isem ve elimde patates varsa bunu satmak zorundayim. Bekleyeyimde 2 ay sonra 5 katina satayim diyemem. Butun saticilar benim gibi dusunup satmazsa 2 ay sonra 10 katinada cikar patates. Sizde 2 yerine 20tlye alirsiniz patatesi. Saticilar zengin olur, halk fakirlesir. Devlet bosuna patates sogan deposu basmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git başka büfeden sigara al neyin tribi bu?
  • Bu stokçuluk değil aksine stokçuların önüne geçmelik bir uygulama. Stokçuluk malı satmamaktır, bu uygulama zam gelecek diye gelip ucuzdan stoklamak isteyenler için önlem. Güzel bir önlem. 3 5 paket satıyor. Ben olsam 1 paket en fazla derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Sigaraya 1 kurus zam gelsin birakirim yeter artik gunde 30 lira veriyoz zaten
    günde 1 paket neyine yetmiyor birader
  • quote:

Orijinalden alıntı: tazmannia

Siz cok yanlis anlamissiniz serbest piyasayi. Butun firmalar satmayi keserse el atindan 10liralik sigarayi 20liraya almak zorunda kalirsiniz. Yok oyle kendi mali ister satar ister satmaz demek. Sizin dediginiz gibi olsa yeterli maddi gucu olan firmalar halki acliktan öldurebilir, sadece sigara olarak bakmayin olaya. Eger ben satici isem ve elimde patates varsa bunu satmak zorundayim. Bekleyeyimde 2 ay sonra 5 katina satayim diyemem. Butun saticilar benim gibi dusunup satmazsa 2 ay sonra 10 katinada cikar patates. Sizde 2 yerine 20tlye alirsiniz patatesi. Saticilar zengin olur, halk fakirlesir. Devlet bosuna patates sogan deposu basmadi.

Alıntıları Göster
    devlet boşuna patates soğan deposu basmadı ahbfhasbf
    bütün firmalar kesemez biri keserse diğerinin karı artar çünkü üretim devam ettikçe tüketim de devam edecek 2 liradan 4 liraya çıktığı gibi 10 dan 20 yede çıkabilir soğan deposu basarak değil düzgün genel politikayla STABİLİTEYLE düzeltilir bu bizim ülkede yarın ne olacağı belli olmadığı sürece fiyat artar vatandaş da üretici de satıcı da stoklar

• Taksit taksit alsaydın. 5 Bi 5 sonra.

• Ben zam gelecek diye gidip almadım ki. Kart kampanyası için alacaktım. Vatandaşın zamdan felan da haberi yok. Zam gelecek diyen market çalışanı. Ama senin söylediğin de doğru. Zam gelecek diye stok yapmakla, satıcının stok yapması da aynı şey.

• Konuyu okumadan yazdın her halde. 150 lira harcama yapmam gerekiyordu. Yoksa zaten alırdım parça parça yada daha sonra.

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Mantıklı gözüküyor olsa da işin aslı o şekil değil. Sadece bu kendilerini savunma politikası. Zam gelecek diyen kendileri vatandaş ne bilsin zam mı. Kendileri diyor zam gelecek satmıyoruz.

• Birde şunu belirtmek istiyorum bu işe herkes sigara yönünden bakıyor. Sigara bir keyif işidir. Ancak olayı temel ihtiyaç çerçevesinde düşünün. Sigara yerine ekmek de olabilirdi. Zam gelecek ekmek bir tane. Mercimek bir paket. Burada önemli olan zam gelecek diyerek satışa mani olunması. Üstelik şikayetimi dile getirdiğim de benimle telefon da muhatap olan çalışan da eliniz mahkum bize havasında konuşup telefonu yüzüme kapatıyor. Yani olay bu firmanın kendine olan özgüveni. Bu milletin parası ile zengin olmuşlar ancak bu milleti yemenin peşindeler.

• FatihinOrg kullanıcısına yanıt
    Konuyu okudum, içerikte 150 lira harcama gibi bir metin görmedim. Ayrıca anlamadım da. Yazdıklarından anladığım marketin sana istediğin miktarda sigara satmadığı değil mi?

• İlk mesaj da yok doğrudur harcama vs. diye. Alt mesajlar da belirttim. İstediğim miktar da vermedi evet. Zam gelecek diyerek.

• İçmeyin abi sizde elinizde bırakmak almayınca nolucak mecburen fiyatta düşüşe gidicekler bırakmayı istemek sizin elinizde unutmayın.
  • Zam gelsin ya da gelmesin adam ister 5 tane alır ister 5 karton kime ne ? İndirimdeki bir ürün mü bu varıpta o kadar adet satamayız diyecek.
    Asıl stokculuğu yapan iş yerleridir 10 birime mal edip 5 birimle kar ettikleri ürünü satmayıp elinde tutarak ertesi gün 6 birime satarak.
    Eskiden 1 Ocak’ta sigaralara kesin zam gelirken 29 Aralık itibariyle raflarda bir tane parliament Marlboro bulunmazdı hepsi tezgah altında saklanır 1 Ocak’ta kara kar ekleyip satarlardı bu da o hesap işte.

• Adım adım Venezuela.

• Şuan için zam yok rahat olun ama sene içinde gelebilir, gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YgtBrk -- 21 Temmuz 2019; 22:26:25 >
  • Yaklaşık 10 yıldır market sektöründe çalışmaktayım.. İlk olarak hiç bir kurumsal bir market 3-5 paket sigara için müşteri kaybetmek istemez. Özellikle zam geleceği dönemde bir çok market şubelerine sigara ve alkol de toplu satış yapılmaması için talimat verir.. Bunda öncelikle amaç stok yapmak değildir. Sonuçta her mağazanın belirli bir stoğu vardır. Zam geleceği için herkes yüklü miktarda sigara veya alkol almak isteyeceği için herkese istediği kadar ürün verirse 3-5 müşteri sonrasında elinde ürün kalmayacak ve bir çok müşterisine ürün yok demek zorunda kalacaktır. Ayrıca özellikle zam dönemlerinde tekel bayileri ve buna benzer yerler gelip mağazadaki bütün sigaraları alıp gerçek müşterisine ürün kalmayacaktır. Yani bu şekilde satış yapmazsa siz sigara almak için markete gittiğinizde hiç bir sigarayı bulamayacaksınız.. Zaten firma stok yapmak isterse sigaraları satışa çıkarmaz ve deposunda bekletir.
    Kısaca bu yapılan uygulama stok yapmak değil çok daha fazla müşterisine ürün satabilmek amacıyla yapılmaktadır.. Zaten mağazanın elinde belirli miktarda sigara vardir. Bu sigaralarıı 10 müşterisine değil de 100 müşterisine satmayı tercih ettiğinden dolayı yüklü miktarda satış yapmamaktadır.

• tekel bakkal cakkal desen tamamda Tr’nin iki buyuk zincirinden biri stok yapmaya ihtiyac duymaz tenezzul etmez etti diyelim bunu bir kasiyer dillendirmez falan filan.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.