Şimdi Ara

Carrefour Sigara Stoklamaya Başlamış. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
1
Favori
58.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
359 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer satsaydı alıp sen stok yapacaktın. Şimdi stokçu diye ağlıyorsun. Sigara olduğu halde hiç vermeseydi, o zaman haklıydın. Ortada stokçuluk yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berk70 kullanıcısına yanıt
    senin gibi insanları görünce halime şükrediyorum hocam moralim az da olsa yükseliyor düşünebiliyorum diyorum bir fikrim var ben bir bireyim diyorum koyun değilim insanların her dediğine eyvallah demiyorum her şeye inanmıyorum bir duruşum var beni insan, bilhassa kaliteli insan yapan çoğu özelliğe sahip olduğumu hatırlıyorum biliyorum basit bi cümleden böyle bi hayat dersi çıkarmak garip ama
  • zts Z kullanıcısına yanıt
    Bulundurulan urunun hepsini 1 kiside alabilir , 1000 kiside . Bunu alici belirler . Saticinin kime kac tane satabilecegini belirme hakki kesinlikle yoktur ( kampanya donemlerinde belirli urunler ve indirimli urunler harici ) . Bu yuzden burada bi tarafimizi yirtiyoruz cunku yasalara uygun olmayan hatta cezasi olan bir islem yapiyor carrefour . 3 taneden fazla satamayacaginizi belirtir bir tutanak tutalim karsilikli dendiginde kusura bakmayin buyrun 1 karton verelim diyorlar .
    Tekelcilerin carrefourdan alip stok yapmasina bende karsiyim cunku o al sat yapmak icin yapiyor ancak ben iciciyim satici degilim . Al ic icin sadece . Urun indirime girmemis yani stoktaki tum urunu isteyene istedigi kadar satmak ZORUNDALAR .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ducard kullanıcısına yanıt
    Siz benzini hergun gideceginiz yol kadar mi aliyorsunuz ? Ya da akbili hergun basacaginiz kadar mi dolduruyorsunuz ?

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Yasa var yasa . Stoktaki urunu musterinin istedigi kadar satmak zorundalar . Indirim kampanya vs yok ise . Mantikli olan sigaranin fiyatini 1 kurus indirip mesela 10 liralik sigarayi 9,99 yapip her musteri 1 adet alabilir diyebilirler . Buda yasadaki bosluktur . Diger turlu yasaya gore stoktaki urunu satmamaktan ceza alirlar .

• Eruvetos E kullanıcısına yanıt
    Karttan kampanyaya katilmak icin yazmis okumadiniz herhalde . Tek seferde 150 tl market harcamasina mil vs veren kampanyalar var .

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Yazdiginiz seylerin cogu zaten su anda o fiyatlara satilan seyler . Luks semtlerin manavlarini bakkallarini ziyaret etmenizi dilerim .

• Bence biraz hukuk bilgisi edinin . Baya cahilce yazmissiniz .

• kanunlar çerçevesi yazıp kanunlardan bir haber olmanızda ayrı bir ironi olmuş, bence kimse görmeden silin bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 22 Temmuz 2019; 3:28:21 >
  • 2 tur stokcu vardir . satin alip belli bir zaman elinde tutup satisa cikaran ( bu kar amaci guderek elindeki satmayandir ve kendi kar ederken digerlerini zarara ugratandir ) ve digeride toplu sekilde satin alip hergun bakkala ugramak yerine haftada bir , 2 haftada bir toplu sekilde alandir . Bunu benzin almak olarak dusunun . 1 depo size 2 hafta gidiyor siz 2 gunde bir 20 liralik benzin mi alirsiniz yoksa 2 haftada bir depoyu fullermisiniz ? Ya da hergun 4 liralik akbil basiyorsunuz haftada 20 lira yapar ayda 80 lira . Akbilin icine hergun 4 lirami koyarsiniz yoksa 100 lira koyup 1 ay rahat mi edersiniz ?
    Biraz mantik cercevesinde dusunurseniz taslar yerine oturur ...

• FatihinOrg kullanıcısına yanıt
    Dediginiz gibi tekel standina 3 taneden fazla satis yapmiyoruz diye yazida asamaz . Oyle bisey yazmasi icin kampanya yapmasi ya da indirim yapmasi gerekir . Baska turlu satista sinirlama yapilamaz .

• Şaka gibi, stok yapan malı tezgaha mı koyar, senin gibi stokçuları engellemeye çalışıyorlar.
  • neyse ki hep 10 liralık tütün alıyorum
  • Sen 10 tane alarak stokçuluk yapmış olmuyor musun? Herkes kendi cebini düşünür. Kurumsal olsun olmasın her market yapar bunu. Bu güne kadar böyle uygulama görmemiş olman çok tuhaf.
  • FatihinOrg kullanıcısına yanıt
    Görürseniz hemşehri başkanıma selam söyleyin hocam

• stoklamaktan ziyade stoklamayi onlemeye calismak gibi geldi bana, sizin gibi 10 kisi 10'ar 20ser alsa ahmet mehmet alamayacak sonucta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

stoklamaktan ziyade stoklamayi onlemeye calismak gibi geldi bana, sizin gibi 10 kisi 10'ar 20ser alsa ahmet mehmet alamayacak sonucta.
    Alabilecek, o marketlerin stokları bitmez. Bakkal ya da yerel market değil sonuçta. Amaç satışı azaltıp stoklarda ürün birikmesini sağlamak. Zam gelince de zamlı fiyattan satmak.

• Hala marketi ve stokculugu savunanlar var pes. Bu kisiler 90li yillarda zam gelicek diyerek lpg, benzin, mazot satmayan petrol firmalari yuzunden araclariyla yolda kalmamislar hic sanirim. Boyle devam edin yarin oburgun ayni firmalar ekmegi, bulguru, pirinci, eti de zam gelicek diyerek satmazlarsa anlarsiniz ne kadar hatali oldugunuzu.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihinOrg

Ben bana söylenenleri aktardım. Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri diyorsun. Müşteri temsilcisi telefonu yüzümüze kapatıyor. El mahkummuşuz gibi konuşuyor. Bunlara büyük diye diye bu hallere getirdik.
    sistemin kolesiyiz yapacak birsey yok ben bu sistemi sorgulamayi ve degismesini beklemeyi birakali 3-4 sene oldu gittigi yere kadar diyorum artik

• yıl 2019 hala sigara içen kaldı mı ya
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.