Şimdi Ara

Carrefour Sigara Stoklamaya Başlamış. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
1
Favori
58.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
359 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DARKKO70

galiba stokçuluğun yasal olmadığını bilmiyorsunuz.üstüne üstlük kampanya vb bir şey yoksa adam istediği kadar sigara alabilir.markette satmak zorundadır.mesela senin dediğn lafı avrupada diceklerini sanmıyorum.hani forumda avrupada yaşam standartları çöpcülerin altındaki arabaları konuşup ülkemizi kötülüyoruz ya.heh işte sıkıntı şurda senin gibi düşünenlerin fikrini değiştirmemiz lazım.
    ekonomiyi limitleyen yasalara da karşıyım koskoca devlet amerikada uzay timi kurmaya çalışıyor bizimki soğan stokçuluğu yok efendim sigarayla uğraşıyorstokçuluğun yasadışı olması da ayrı saçma bir şey normalde bir şeyi alırsın daha yüksek fiyata satarsın dolar petrol hatta buğdayın da marketi var her aracı her satıcı aynı şeyi yapar devletin ekonomiye katılması uzun vadede çok kötü tam tersineben katılmıyorum direkt olarak karşıyım buna

• Sigaraya bi zam daha gelirse 3 günde 1 paket içiyodum onuda içmem artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ___M@JesTe___

Öyle bi dünya yok reyona koyduğun ürünü satmak zorundasın satıştan kaçınmanın kanunlar da cezası var
    Tüketici kanunu madde 6

Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.

(2) Hizmet sağlamaktan haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz.

(3) Ticari veya mesleki amaçlarla hareket edenler; aksine bir teamül, ticari örf veya adet ya da haklı bir sebep yoksa; bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin, kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı, ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınması şartına bağlayamaz.

(4) Bakanlık ve belediyeler, bu madde hükümlerinin uygulanması ve izlenmesine ilişkin işleri yürütmekle görevlidir.
    Bu yasa var ancak serbest piyasaya karşı olduğundan hiç sevmiyorum bunun gibi limitleyen yasalar yüzünden ekonomi kötü halde iş yapan adamın kendi özel mülkiyeti kendi malı devlet bunu zorla sattırmaya çalışıyor bu bile ekonomi kötülüğünü gösterir isterse su ıslak diyip satmaz araba almaya gittin tipini beğenmiyorum diyipp satmayabilir kendi aracı önemli olan bu bu yasaya karşıyım şuanda amerikadayım şirketler müşteri memnuniyeti için çok çalışıyor ama yasa için değil direk memnuniyet için olması gereken bu sigara fiyatları yada deterjan fiyatı yanlı hoo bunu ucuza alam demek yerine işverenlerin kimi kaç saat çalıştırığı ne kadar maaş aldıklarına baksalar tüketici hakları olarak satış sonrası hizmete falan baksalar keşke böyle bir şey yerine

yasa var tamam ama devlet bunlara hatta dolandırıcılara 80 saat çalıştırıp asgari ücret verenlere saldırıganlara tacizcilere ceza vermezken bu yasa değil benim gözümde yürütülmeyen hiç bir şey yasa değildir yürütemeyeceği yasa yapmaması gerekir onun dışında zaten mantıklı bir yasa olarak görmüyorum satın almadın daha aranızda satış sözleşmesi yok bu ticarete karşı bir şey zorla sattırması vitrine koyar koymaz hala onun malı stokta tutmak istemiyordur oraya koymuştur bezle kapatsın mı yani önünü bu çözecek mi tada tabele mı assın

internette 1000 liraya bir şey alıyorsun stokta olan yok diyorlar göndermiyorlar satın almana rağmen parasını almalarına rağmen bu asıl sorundur onda bile devlet hiç bir halt yapamıyor ceza veremiyor sen parandan oluyorsun ürünü ki para karşılığında almaya çalıştığın ürünü yani senin için ürün paradan daha değerli alamıyorsun bir hafta bekliyorsun 1 günde para iadesi yapabilecekken faiz ve zaman kaybediyorsun devletin buna çözümü yok se vitrindekini satmalı diyorsun bana

• Hak ettiğimiz şeyler bunlar
  • Taheed1986 kullanıcısına yanıt
    Memur maaşlarını da sen verirsin
  • sigara içki zamlarından çok rahatsızım

• quote:

Orijinalden alıntı: Taheed1986

Sigara içki bunlari içenler zikkim içsin.

Alıntıları Göster
    ben de biber yemem. nefret ederim. bana kalırsa da biber yiyenler zıkkım yesin

• quote:

Orijinalden alıntı: berk70

Ya anlamıyorum satmıyorlarsa git başka yerden al adamların ürünü zorla alamazsın isterse bir tane satar tepkini göstermek istiyosan alma başka yerden al
    Sizi ve size hakverenleri anlamak cok zor. Adamlar reyona koyuyorlarsa satmak zorundalar. Musteri isterse 1 paket alir isterse 1000 paket. Yok oyle zam gelicek 5 paketten fazla veremem demek. Sizin gibi cahil insanlar oldukca bu tarz hak hukuk yasa tanimayan firmalar cirit atiyor. Gereken tepki ve yaptirimlar gelirse bakin bakalim bi daha yapabiliyorlarmi

• tazmannia T kullanıcısına yanıt
    serbest piyasa kendi malı yakında devlet gelip sende 2 tane patates var bu adamda hiç yok buna sat deyince anlarsın özgürlük serbest ne demek
  • Sahte dolar düşüşleri sürüyor demek ki.
    Şu fiyatlar 2023 için. Eğer olur da okuyan olursa tahminimi yazayım
    Ekmek 2 tl
    Domates 10 tl
    Patates 20 tl
    Yumurta koli 30 tl
    Peynir 1kg 50 tl
    Yağ 1 lt 40 tl
    Zeytin yağı 1 lt 40 tl
    Çay 50 tl
    Damacana su 15-30 arası
    Cıgara 50 tl
    Soğan 30 tl
    Biber 20 tl

Faturalar
    Elektrik %250 zamlı
    Su %50 zamlı
    Doğalgaz %350 zamlı
    İnternet gb başına 1 tl

2023 de ben bile hatırlamam yazdığımı.

• berk70 kullanıcısına yanıt
    Karaborsacılık diyorsun, peki. Alalım bu arkadaşı içeri.
  • KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    karaborsa ne alaka?
  • Dun 4 adet aldim fulya hiper carrefour dan sorun olmadi olamazdida .
    Fiyat artacagi zaman stokculuk yaptiklarini cok iyi biliyorum . Gecen zamdan once maltepe park carrefourdan 1 karton almak istedim veremiyoruz dediler , neye dayanarak dedim elinizde yoksa veremezsiniz dogal dedim ama varsa satmak zorundasiniz dedim . Biraz terslemeye calisti calisan bayan tabi karsisindaki hafife aldi herhalde :) ben burdan 2 karton bile alirim siz bekleyin biraz dedim :) hemen sigara satisi yapilan yerin ustunde karton satislarimiz baslamistir yazisi vardi resmini cektim ve danismaya gittim 1 karton sigara almak istedim ama sigara bolumundeki bayan 2 taneden fazla vermeyecegini soyledi oncelikle bayan hakkinda sikayet kaydi ve 1 degil 2 karton sigara alacagimi soyledim . Stokcular stok yapiyor diye fazla sayida satmadiklarini belirttiler , bende sizde satmiyorsaniz stokculuga giriyor bu dedim . Elimde de telefon vardi gosterdim su an kayitta bence uzatmayalim dedim . Sonra da sigara bolumundeki yaziyi gosterdim , hos olmaz dedim . Benimle birlikte 2 calisan sigara bolumune geldi ve kac karton istiyorsa o kadar sigara verin beyefendiye dedi , calisan hanim baya yuzu asildi verdi tabiki birde kredi kartiyla odedim :) en sonunda da sifreyi girerken asla yapmadigim sey kafanizi cevirirmisiniz dedim gormenizi istemiyorum deminki konusmalardan sonra hersey beklerim sizden dedim . agzini acamadan arkasini dondu ve sigaralarimi alip yoluma devam ettim .
    Biraz haklarinizi bilin . Olan urunu satmak zorundalar . Hemen telefonu cikarip kayit etmeye baslayin sikayetci olacagim diyin . Olan urunu satmamanin stokculugun cezasi buyuk .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Ekmek 2 TL gramajı 50 GR.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ne ya zaten 15,50

Avrupa fiyatlarini gecicek bu gidisle!

• Zaten yeni gelmedi mi içtiğim sigaraya 2tl birden geldi

• berk70 kullanıcısına yanıt
    Üstteki yorumunda "satmıyorlarsa git başka yerden al" "adamların ürünü zorla alamazsın isterse bir tane satar" demişsin ya param olduğu zaman dilediğim kadar satın alabilirim. Zam gelecek diye stok yapmak
    www.turkhukuksitesi.com
    Zam gelecek tekel �r�nlerini saklayarak, satmayan sat�c� su� i�liyor mu?
    http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=66427
    sitesinde avukatların açıklamalarına göre suçtur. Haliyle Türkiye'de 2000 öncesi yapılan fiyatlar artacak diye eldeki ürünü satmayıp karaborsa satışları akıllara getiriyor.

• Yıl 2020 olacak hala sigara derdindesiniz. Bırakın şunu artık.
  • Başka yerde de denk geldi aynısı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.