Şimdi Ara

casper bilgisayarda windows kuramadım *ÇÖZÜLDÜ*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • casper marka bilgisayarda windows XP Home kurulumu için cd den sürücüler yükleniyor. yeni bir windows kurmak için enter tuşuna bas, onarmak için R tuşuna ve Çıkmak için F3 tuşuna bas ekranında donuyor veya geçiş yapmıyor. Anakart asus K8S-MX-UAYKZ hardisk sagete 80gb ide ram 512 mb ekran kartı Winfast A170 DDR.
    Biostan baktığımda hardisk ide Master ve cd rom normal olarak gözüküyor

şimdiye kadar denediklerim:
    Hardiske başka bilgisayarda format atabiliyorum. Farklı bir bir bilgisayarda hardisk ve cd ile kuruluma başlıyor.
    Ram değiştirdim
    bios ayarlarını default olarak ayarladım
    pili çıkartıp resetledim
    Ekran kartını çıkartıp Biosu default olarak ayarlayıp pili resetledikten sonra denedim.

ustalardan Acil yardım bekliyorum

Aağıda resmi görülen ekranı geçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronin76 -- 28 Aralık 2006; 22:40:43 >

• bir çok şeyi denemişsin pekala pc de ısı sorunu yada kasmaya sebep olabilecek güç kaynagı gibi bi sorun ve ayrıca bnde 3 sürücünün 2 si xp cd sini okumuyo okursada yarıda takılıyo biri tam okuyo önceden hepsi okuyodu yani demem oki olabiliyo........
  • quote:

Orijinalden alıntı: baranel

bir çok şeyi denemişsin pekala pc de ısı sorunu yada kasmaya sebep olabilecek güç kaynagı gibi bi sorun ve ayrıca bnde 3 sürücünün 2 si xp cd sini okumuyo okursada yarıda takılıyo biri tam okuyo önceden hepsi okuyodu yani demem oki olabiliyo........
    quote:

Orjinalden alıntı: baranel

bir çok şeyi denemişsin pekala pc de ısı sorunu yada kasmaya sebep olabilecek güç kaynagı gibi bi sorun ve ayrıca bnde 3 sürücünün 2 si xp cd sini okumuyo okursada yarıda takılıyo biri tam okuyo önceden hepsi okuyodu yani demem oki olabiliyo........

xp Prof cd ile denedim ama cd rom değiştiricem birazdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronin76 -- 26 Aralık 2006; 23:30:05 >
  • Cd rm değiştirdim. ve power supply değiştirdim.

biosta güç ayarları normal gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ronin76

quote:

Orjinalden alıntı: baranel

xp Prof cd ile denedim ama cd rom değiştiricem birazdan.

Alıntıları Göster
    hep aynı cd ile mi kuruyorsun cd de sorun olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: dojge

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dojge

2 cd ile denedim. başka bir anakartta aynı hardiske bu cd ler ile kurulum yapabiliyorum. anakart ayrları ile ilgili olabilirmi diye düşündüm.
  • quote:

quote:

2 cd ile denedim. başka bir anakartta aynı hardiske bu cd ler ile kurulum yapabiliyorum. anakart ayrları ile ilgili olabilirmi diye düşündüm.

Alıntıları Göster
    işlemcinin aşırı ısınması sorun yaratabilir

bi de komutları çok seri bir şekilde vermeyi dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: enis1024

Alıntıları Göster
    anakart önceden çalışıyormuydu win98 kurmayı denedin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enis1024

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

üst resimde işlemci ısısı çok düşük takıldıktan sonra biosa hemen dönüp ısıya baktığımda stabil. Ayrıca ekran açılmadan önce devamlı enterliyerek geçmeyi denedim.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

üst resimde işlemci ısısı çok düşük takıldıktan sonra biosa hemen dönüp ısıya baktığımda stabil. Ayrıca ekran açılmadan önce devamlı enterliyerek geçmeyi denedim.

Alıntıları Göster
    Denediğin cd CASPER a ait kurulum cd si mi? Marka pc lerde harddiskte gizli bir bölüm olur genelde, burda test programları vs olur, hatta windows kurulum için bile kullanabiliyorlar (HP PClerde direk diskteki gizli bölümden kurulum yapılıyor.) Casper ı arayıp bi danışırsan bu tür bir yönlendirme yapabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: asua

Denediğin cd CASPER a ait kurulum cd si mi? Marka pc lerde harddiskte gizli bir bölüm olur genelde, burda test programları vs olur, hatta windows kurulum için bile kullanabiliyorlar (HP PClerde direk diskteki gizli bölümden kurulum yapılıyor.) Casper ı arayıp bi danışırsan bu tür bir yönlendirme yapabilirler.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: asua

Cd olarak orjinal casper cd si le denedim. Birde farklı kendi kurulum yaptığım. xp profesional cd ilede aynı problem ile karşılaştım. Yanlız şöyle bir durum var. Bu hardiske farklı bir anakart ile casper cd si kuruluma başlıyor.

• quote:

quote:

Cd olarak orjinal casper cd si le denedim. Birde farklı kendi kurulum yaptığım. xp profesional cd ilede aynı problem ile karşılaştım. Yanlız şöyle bir durum var. Bu hardiske farklı bir anakart ile casper cd si kuruluma başlıyor.

Alıntıları Göster
    konuyla ilgisi pek yok ama casper amd işlemci kullanıyormuydu yav

• quote:

Orijinalden alıntı: bluENight

konuyla ilgisi pek yok ama casper amd işlemci kullanıyormuydu yav

Alıntıları Göster
    Şimdi aklıma gelen birşey var. Taaa bi zamanlar (nası yani!?) bi anakartta başıma benzer bir sorun gelmişti. 1 gün boyunca boğuştum. En son aklıma biosdaki ayarları tek tek kapatıp denemek geldi. Sonunda kaynağı bulmuştum. Biosdaki bir ayarı kapatınca sorun ortadan kalktı, ama neydi o dersen inan hiç hatırlamıyorum. Eğer sorununa bir çözüm bulamadıysan bu şekilde deneyebilirsin, ama inan çok fazla zamanını alıyo. Bi ayar değiştirip cd yi beklemek ölüm gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: asua

Şimdi aklıma gelen birşey var. Taaa bi zamanlar (nası yani!?) bi anakartta başıma benzer bir sorun gelmişti. 1 gün boyunca boğuştum. En son aklıma biosdaki ayarları tek tek kapatıp denemek geldi. Sonunda kaynağı bulmuştum. Biosdaki bir ayarı kapatınca sorun ortadan kalktı, ama neydi o dersen inan hiç hatırlamıyorum. Eğer sorununa bir çözüm bulamadıysan bu şekilde deneyebilirsin, ama inan çok fazla zamanını alıyo. Bi ayar değiştirip cd yi beklemek ölüm gibi.

Alıntıları Göster
    quote:

Bu işlemi akşama deniyebilirim. Şu an için gözüken tek seçenek bu. Bios ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdüğümüzde normalde yükleme yapabilmesi gerekir diye biliyorum. Anakart haricinde tüm çevre donanımları değiştirdim çözüm olmadı. Farklı anakart ile kuruluma başladığına göre bu dediğiniz şu an için en olası ihtimal.

• quote:

quote:

Bu işlemi akşama deniyebilirim. Şu an için gözüken tek seçenek bu. Bios ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdüğümüzde normalde yükleme yapabilmesi gerekir diye biliyorum. Anakart haricinde tüm çevre donanımları değiştirdim çözüm olmadı. Farklı anakart ile kuruluma başladığına göre bu dediğiniz şu an için en olası ihtimal.

Alıntıları Göster
    Abi sana dediğimi yap :

O sorun bendede vardı windows klavyeyi karıştırıyo windowstayken klavyeyi ingilizce Q yu seçip uygula SONRA (BURAYA DİKKAT) başka klavye takıp öle yap sorun düzelir çünkü aynı sorun bendede vardı bende atamıyordum eski klavye yi taktım bi baktım formatı çaktım

dediğimi dene bendede aynı sorun vardı.VEEE böle çözdüm

• quote:

Orijinalden alıntı: SonŞaman

Abi sana dediğimi yap :

O sorun bendede vardı windows klavyeyi karıştırıyo windowstayken klavyeyi ingilizce Q yu seçip uygula SONRA (BURAYA DİKKAT) başka klavye takıp öle yap sorun düzelir çünkü aynı sorun bendede vardı bende atamıyordum eski klavye yi taktım bi baktım formatı çaktım

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dehshet

Abi sana dediğimi yap :

Şu an klavye yok ama yarın onuda deniyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronin76 -- 27 Aralık 2006; 23:45:10 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dehshet

Abi sana dediğimi yap :

Şu an klavye yok ama yarın onuda deniyeceğim.

Alıntıları Göster
    Bu arada yeni bir gelişme var.

ekran görüntülenmeden önce hızlı olarak sürekli entere basınca takıldığım noktayı geçtim. windows kurulurken bölge dil seçenekleri menüsünde takıldım. onbord ekran ayararı le ilgili bir sürü şey denedim ama malesef yapamadım. grafik yüklenirken donuyor sanki.

• quote:

Bu arada yeni bir gelişme var.

ekran görüntülenmeden önce hızlı olarak sürekli entere basınca takıldığım noktayı geçtim. windows kurulurken bölge dil seçenekleri menüsünde takıldım. onbord ekran ayararı le ilgili bir sürü şey denedim ama malesef yapamadım. grafik yüklenirken donuyor sanki.

Alıntıları Göster
    hocam klavyende bir sorun olmasın kısa devre falan.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

1 yıldır sürekli kullandığım microsoft klavyem. ama problem yaşadığım kasaya ait değil. kendi kasamda çalışıyor. Problem yaşadığım kasadada bios içerisinde tüm komutları yerine getiriyor. birinci takıldığım grafik ekranda ekran görüntüsü gelmeden aynı klavyede sürekli entere basınca geçiyorum.

• quote:

Alıntıları Göster
    Windows kurulumu o mavi ekrana geçmeden önce (ekran siyahken) klavyenin ışıkları yanıp söner bir kere. Bu esnada bir sorun gerçekleşiyor galiba. (PS2 portunu resetler aslında) BIOS'dan "Boot up Numlock status" ile oynamayı deneyebilrsiniz. Enter'a basmadan önce Caps Lock açıp kapamayı, klavye ışıklarının buna tepki verip vermediğine bakabilirsiniz. Galiba klavye ile ilgili sorununuz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.