Şimdi Ara

Casper Nirvana CN TKI-3230D Boot Sorunsalı. Yardıma İhtiyaç Var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde arkadaşıma ait bir casper nirvana CN TKI-3230D modelli windows 8 yüklü bilgisayar var.
    Ürün aynen bu linkteki ürünün aynısıdır.http://www.teknosa.com/urunler/125032621/casper-cntki-3230d-notebook

Bilgisayar gece kapatıldıktan sonra sabah açmaya çalıştığımızda ekrana Boot Menu - App Menu Sekmeleri gelmektedir ve Boot Menu Kısmında hiçbir şey HDD-CDRW-USB vs. görünmemektedir. App Menu'den Bios Setup'a girilmektedir. UEFI ayarlarını Boot ayarlarını sürekli değiştirmeme ve uğraşmama rağmen windows'u açmayı başaramadık.
    Ayrıca Bios Setup'ın Boot Menusunde CD-ROM harici hiçbir şey görünmemektedir. Tahmini olarak HDD'nin bozulduğu görüşünde olmamla beraber garantisi devam ettiği için açıp HDD'yi test edememekteyim. Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. En ufak fikirleriniz bile olsa lütfen söylemekten kaçınmayınız. Herkese şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

İlk açılışta direk olarak bu ekran geliyor:

Dediğim gibi onca parametreleri değiştirdim denedim internetten araştırdığım bilgileride denedm fakat başarılı olamadım. Önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy_guy -- 25 Aralık 2013; 18:35:32 >

• Yorumlarınızı bekliyorum günlerdir arkadaşlar. Servise göndermeden halledebileceksem çok daha iyi olur. Sınav dönemindeyim.
  • uefi ayarlarını değiştirdkten sonra bile harddisk gözükmüyorsa cihazda arıza oldugu kesindir.
    Bağcılara yakınsan bağcılarda samurbilgisayar yetkili servis var. Recep in selamı var dersen ve sınav döneminde oldugunu söylersen belki birşeyler yapabilirler.
  • Dediğiniz gibi uefi ayarlarını bile değiştirsem sorun ortadan kalkmıyor. Hdd görünmüyor. Yorumunuz ve yardımınız için teşekkür ederim.
  • merhaba arkadaşım aynı sorunu bende yaşıyorum sorunu nasıl çözdüğünü paylaşırsan sevinirim.
  • Sorun teknik servise gönderilerek çözüldü. Arkadaşım teknik servise gönderdi bilgisayarını ve nasıl çözmüşler ne yapmışlar diye sorduğumda bilgisayarın içinde ufak bir parça değiştirmişler dedi. Hangi parça dedim fakat haberleri yok kimsenin bilmiyoruz. Sanırım teknik servis hatayı biliyorlar ezbere.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.