Şimdi Ara

Cep'te veri transferi daha da pahalanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akıllı telefonların yaygınlaşması mobil operatörler için yeni altyapı sorunlarının doğmasına sebep oldu. Kullanıcıların artık her türlü bilgiyi telefonları üzerinden aktarmak istemesi operatörleri önlemler almak zorunda bırakıyor. Bu durumda fiyatları yüksek tutarak talebi kontrol etmek istiyor. Geniş bant kullanımının 3G öncesine göre 28 kat arttığı bilgisini veren Gökhan Öğüt, "Data fiyatları daha da yükselecek. Vodafone Türkiye Avrupa'ya bağlandı. Merkez, Türkiye'yi diğer ülkelerle karşılaştırdığında data fiyatlarımızın çok ucuz olduğunu gördü. Bu yüzden fiyat artıracağız. Geniş bant kullanımları çok arttığı için yeni yatırımlar şart hale geldi. Ancak mevcut kapasitemiz en azından önümüzdeki bir yılda kaldırabilir durumda." dedi. Dünyada veri aktarımında geniş bant kullanılması tartışmalara açık durumda. Data göndermek isteyen bir kişi bandı çok kısa bir sürede doldurabiliyor. Bu yüzden operatörün büyük yatırımlar yapması gerektiğini belirten Öğüt, konuyla ilgili AT&T'nin Amerika pazarında karşılaştığı durumu aktardı. Bugün itibarıyla AT&T'nin en büyük sorunu iPhone kullanıcılarının çok artması. Akıllı telefonlar yüzünden geniş bant dolmuş durumda ve şirketin yeni yatırımlar yapması şart oldu. Geniş bandın yüzde 60 kapasitesi yaklaşık yüzde 10'luk müşteri tarafından dolduruluyor. Bu sebepten fiyatların yüksek olduğunu bildiren üst yönetici, "Hal böyle olunca talebi fiyatla kontrol etmek zorunda kalıyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak:http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=1054375&title=rehavetten-ciktik-sira-musteriye-geldi

• ucuzlaması gerekirken fiyatın artacak olması ilginç..
    ttnet in işine gelir bu..
  • bunu yaparlarsa çok müşteri kaybederler,göze alamazlar. sadece cepnet ciler bıraksa 500000 abone uçtu demektir.
  • böyle haberlere deli okuyorum. Madem merkez bu fiyatları görüyor başka görecek birsey bulamadı mi. Alt yapı olsun, fiyatlar olsun yurt dışında ki durum belli burası belli.

Vodafone cep net arttırırsa fiyatı avea ya gecerim data da hiç sorun değil. 4 tl verir alırım 100 mb neti olur biter.

Merkez ıyi giden şeylere comak sokacaksa bu millet size gereken cevabı yine verir umarım en kısa zamanda.
  • Fiyatları artırdıktan sonra altyapıya yatırım yapmasınlar bari, ne de olsa o altyapıyı kullanacak abone bulamayacaklar..
  • Arkadaş internetin genel kullanıldığı yer zaten büyük şehirler. Bunlara zaten gerekli yatırımı yapıyorsun. Artık tekel değil hiç kimse numara taşıma denen bir çözüm var. Artık fiyat arttırımı filan hiç öyle kolay değil:)
  • cepnet aylık paketi 8 tl.ye zam gelebilir.
  • Faturasızlar için doğru düzgün başka pakette yok..

Faturalılar için 10 TL ye 250 MB var en azından..3G hızında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35
    cepnet aylık paketi 8 tl.ye zam gelebilir.

Zaten olay sadece vf tarafında olacaksa diğerlerinde olmayıp vf de olan fark yaratıcı tek olay cepnet bencede olay cepnet kullanıcılarının başına patlayacak.Çok kullanım varsa haklılarda,pcden abananlar falanda var tabi.Pahalanacaksa 10 tl yi geçmesin bari yada sınırsız kavramını kaldırıp 300-500 mb versinler.

Aslında bu işe hiç girmeyecekti vf biz altı üstü 100 mb internet paketi istemiştik :) verecekti faturalı faturasız ayırt etmeden 100 mb 5 tl , 250 mb 10 tl diye tamam.Millette alıp pcde abanamayacaktı :)
  • Zam olmaz.inanmayın bu gazetelere.milleti böyle yalan haber yaparak zamma alıştırmaya çalışıyorlar
  • Cepnet ile ayda 10 15 gb download yapanların sonucu bu ;;()
  • bence müşteri kaybını göze alamaz. zam yapsa bile paketi devam ettirirler. ben de hızın yükselmesini umut ediyordum
  • cepneti 10 tl yaparsalar çok abez olmaz.ama gidipte sınırsızı kaldırıp 10 tl yaparsalar o zaman işte bütün kullanıcıları kendinden kaçırır.eğer sınırsız olayını kaldıracaklarsa en azından 5 tlye 100 mb 10 tlye 250 mb internet versin.millet rahat rahat cepten internet kullansın.ne kimseler hatlara abansın nede operatörler mağdur olsun
  • merkez göre göre fiyatlarımı görüyor pes yahu yapılması gereken sürüsüyle işler varken 2 aydır fazladan 10 tl alınan aboneler var biraz bu hataların oluşmaması için uğraşsınlar.
  • Veri kullanımı artıyorsa, data transferi için ödenen para da artıyordur. Piyasa fiyatları da arz talep dengesiyle oluşur. Bence anlamsız ifadeler yukarıdakiler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

merkez göre göre fiyatlarımı görüyor pes yahu yapılması gereken sürüsüyle işler varken 2 aydır fazladan 10 tl alınan aboneler var biraz bu hataların oluşmaması için uğraşsınlar.

Aynen öyle..

Acaba bu Merkz Bizim Online İşlem ile kendilerininkide karşılaştırıyormu ?

Videoya bakın arkadaşlar..Bizim durumumuza bakın, Vodafoen İngiltereye Bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: cosef
    Cepnet ile ayda 10 15 gb download yapanların sonucu bu ;;()

Ben 6 mb bir şey indirirken kafayı yiyorum.Nasıl 10 gb indirebilirlerki 96 kbps hızla ?
  • söylemiştim, şimdi gerçekleşiyor şu 10gb indirenler sürekli kanalları meşgul edip operatörü sıkıntıya sokuyorlar. Halbuki herkez işini görüp çıksa hiç sorun olmaz. Avrupa mavrupa hikaye ben hala nasıl çökmedi diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Precious89
    söylemiştim, şimdi gerçekleşiyor şu 10gb indirenler sürekli kanalları meşgul edip operatörü sıkıntıya sokuyorlar. Halbuki herkez işini görüp çıksa hiç sorun olmaz. Avrupa mavrupa hikaye ben hala nasıl çökmedi diye düşünüyorum.

Işte bunun için internet kültürü şart 96 kpbs ile on gb yapan adama bırakın interneti mouse ile göstermeyeceksin neyse geçmiş olsun tüm cepnet kullanıcılarına
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.