Şimdi Ara

CHEVROLET EPICA'DA ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
34.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chncnyhn

quote:

Orijinalden alıntı: radik

epicam satılıktır. ilgilenen olursa p.m atsın

bu yazdıklarından sonra kesin ilgilenen olurdu zaten

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

evet "troy", ben de troy magdurlarındanım arkadaslar

Epica'cı troy üstadı açıklamasını yapmak üzere konuya bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the best or nothing -- 1 Nisan 2011; 17:46:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

quote:

Orijinalden alıntı: csurgeon

bir arkadaş vardı ama hatırlayamadım. her seferinde epica al diyordu. bu yazı ona ithaf olunur ve duyurulur

denizkubi!

hee yok o hep röno alın diyodu doğru.

denizkubi kadar taş düşsün

• Geçmiş olsun kardeş
  • quote:

quote:

quote:

bir arkadaş vardı ama hatırlayamadım. her seferinde epica al diyordu. bu yazı ona ithaf olunur ve duyurulur

denizkubi!

• quote:

quote:

quote:

denizkubi!

• quote:

Merhaba. Yaklaşık 6 aylık EPICA kullanıcısıyım. Aracı büyük bir hevesle almama rağmen son zamanlarda çözülemeyen sorunlarla uğraştırması bu araca ve markaya olan bakış açımı tamamen değiştirmekte maalesef.
    İlk bahsetmek istediğim konu aracın içeri aldığı rüzgar sesi sorunu. İlk aldığım zamanlarda 60 km/h dan itibaren duyulan rüzgar sesi servisin müdahelesiyle artık 90 km/ h dan sonra duyulur oldu [/size]...

Hocam bir defa daha servise gitsen 120, sonra bir kez daha gidersin 150 ye çıkartırlar rüzgar duyulma sesini. :)

İşin şakası gerçekten sıkıntılı bir durum valla.

İnşallah sorunların çözülür ya da aracını çok fazla değer kaybetmeden elden çıkartabilirsin.

Bu arada Troy dostumuz hala uğramamış galiba buralara.

• quote:

titreme olmuyor, ama direksiyonda boşluk hissi ve çok rahatsız edici bir ses oluyor.

Rüzgar sesini bilemeyeceğim ama lakırtı problemi %99.9 viraj denge çubuğu lastikleri parça fiyatı 40 tl birşey işçiliğide en fazla 1 saat sürer serviste yaptırmanıza gerek yok sanayide herhangi bir usta çabucak halledebilir..

Bana sorarsanız arkalı önlü değiştirin denge çubuğu lastiklerini.. Aracınızın tamamen değiştiğini göreceksiniz
  • quote:

Merhaba. Yaklaşık 6 aylık EPICA kullanıcısıyım. Aracı büyük bir hevesle almama rağmen son zamanlarda çözülemeyen sorunlarla uğraştırması bu araca ve markaya olan bakış açımı tamamen değiştirmekte maalesef.
    İlk bahsetmek istediğim konu aracın içeri aldığı rüzgar sesi sorunu. İlk aldığım zamanlarda 60 km/h dan itibaren duyulan rüzgar sesi servisin müdahelesiyle artık 90 km/ h dan sonra duyulur oldu ama sıfır bir araç için bu dayanılmaz birşey. Otobanda neredeyse müzik sesini bastıracak kadar büyük bir uğultu oluyor ve maalesef chevrolet servisi bu konuda son derece bilgisiz ve yetersiz.
    İkinci konu ise aractaki ön takımlardan gelen ses sorunu. Öncelikle tam teşhis edilemeyen bu konu benim ısrarlarımla araştırılıp en sonunda amortisor değişimine kadar gitti ama maalesef çukurlara girildiğinde arabadaki lakırtı dayanılmaz bir halde.
    Özetle buradan bu arabayı almayı düşünen herkese tavsiyem bu araçtan uzak durulması; Chevrolet araçları maalesef halen Daewoo karoseri üzerinden üretilip Türkiye ve diğer 3. dünya ülkelerine pazarlanmakta ve bu grubun kronik sorunlarını da beraberinde getirmekte. Aracı alırken ısrarla bu aracın Amerikan menşeli olduğunu söyleyen bayiye sonrasında bazı parçalardaki Daewoo yazılarını gösterdiğimizde pişkin pişkin sırıtmaktan başka bir açıklamaları olamıyor maalesef.
    Bu arada bu aracın ikinci el piyasasının hiç olmadığını ve bu duygunun insanı çok kötü hissettirdiğini de söylememe gerek yok sanırım.
    BEN YANDIM SİZ YANMAYIN...

Bendede rüzgar sesi oluyor fakat ana yolda 140 150 km civarında giderken öyle çok rhatsız edicide değil ama sizin aracınızda bence bi şanssızlık olmuş çünkü bundan önceki opel vectra c kasa aracım vardı 6 sene kullandım ilallah geldı gına geldı servıse gitmekten heryerinde bişi çıkartıyordu su an epicam 16.189 km de ve 15 bin bakımı yapıldı tek sorun bile yok direksiyonda ne bir değişiklik nede ön takımdan gelen ses ben memnunum ama siz aracı ne şartlarda kullandınız onuda bilmiyorum hatayın yolları nasıldır çok mu çukurlu acep ? Yani ben ne diyebilirim ki herkez bana laf söylemiş ben sizin kolunuzdan tutup zorla aldırmadım sonuçta banada laf atmışsınız ama ben çok memnunum ve çok memnun olduugum aracı başkasınada tavsiyede bulunmam kadar doğal bişi yok ? Yani kısacam son sözüm şu benim hiç bir sorunum yok araçla ilgili.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troy -- 19 Nisan 2011; 13:16:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: troy

Bendede rüzgar sesi oluyor fakat ana yolda 140 150 km civarında giderken öyle çok rhatsız edicide değil ama sizin aracınızda bence bi şanssızlık olmuş çünkü bundan önceki opel vectra c kasa aracım vardı 6 sene kullandım ilallah geldı gına geldı servıse gitmekten heryerinde bişi çıkartıyordu su an epicam 16.189 km de ve 15 bin bakımı yapıldı tek sorun bile yok direksiyonda ne bir değişiklik nede ön takımdan gelen ses ben memnunum ama siz aracı ne şartlarda kullandınız onuda bilmiyorum hayatın yolları nasıldır çok mu çukurlu acep ? Yani ben ne diyebilirim ki herkez bana laf söylemiş ben sizin kolunuzdan tutup zorla aldırmadım sonuçta banada laf atmışsınız ama ben çok memnunum ve çok memnun olduugum aracı başkasınada tavsiyede bulunmam kadar doğal bişi yok ? Yani kısacam son sözüm şu benim hiç bir sorunum yok araçla ilgili.

Türkiye'de hayatın yolları vienna'ya benzemez troy kardeş,biraz çukurludur buralar......
    Zorla aldırmadın ama bilinç altımıza yerleştirdin, markete ekmek almaya giderken epica arar olduk...

• quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: troy

Bendede rüzgar sesi oluyor fakat ana yolda 140 150 km civarında giderken öyle çok rhatsız edicide değil ama sizin aracınızda bence bi şanssızlık olmuş çünkü bundan önceki opel vectra c kasa aracım vardı 6 sene kullandım ilallah geldı gına geldı servıse gitmekten heryerinde bişi çıkartıyordu su an epicam 16.189 km de ve 15 bin bakımı yapıldı tek sorun bile yok direksiyonda ne bir değişiklik nede ön takımdan gelen ses ben memnunum ama siz aracı ne şartlarda kullandınız onuda bilmiyorum hayatın yolları nasıldır çok mu çukurlu acep ? Yani ben ne diyebilirim ki herkez bana laf söylemiş ben sizin kolunuzdan tutup zorla aldırmadım sonuçta banada laf atmışsınız ama ben çok memnunum ve çok memnun olduugum aracı başkasınada tavsiyede bulunmam kadar doğal bişi yok ? Yani kısacam son sözüm şu benim hiç bir sorunum yok araçla ilgili.

Türkiye'de hayatın yolları vienna'ya benzemez troy kardeş,biraz çukurludur buralar......
    Zorla aldırmadın ama bilinç altımıza yerleştirdin, markete ekmek almaya giderken epica arar olduk...

uehuehue düzelltim onu ama sen önce alıntı yapmıssın

abi ben memnunum gerisi beni pek ilgilendirmiyor servis değilim bakımcı değilim

• epicada rüzgar sesi geliyor demiş konuyu açan arkadaşımı arkasından da ben yandım siz yanmayın diye devam etmiş. 1 aydır bu aracı araştırıyorum rüzgar sesi sorununu başka hiç kimseden duymadım. bu aracı test een veya binen başka kullanıcılardan yorum almak istiyorum. aracı gördüm çok beğendim bece tek eksi yanı 1900 tl vergisi. 60 km 90 km hızda bir arac ya camı açıksa yada sunroof açıksa rüzgar sesi verir diye düşünüyorum bir yanlışlık olmasın?
  • güzel kardeşim bu sorunum 2 aydır serviste cozulemıyor fitillerin degısmesıne ragmen, sunroof açık olabilir lafını şaka olarak algılıyorum,yorum yapmıyorum bu yüzden, ama bil ki araba bir güney kore arabası , plastık aksamında ve işçiliğinde sorunları var,çok titiz kullanmama ragmen 6 aylık arabanın her yerinden ayrı bir ses gelmesi manidar, yine de guclu motor ve dsg ye yakın sanzımanı ıcın tercıh senındır
  • quote:

güzel kardeşim bu sorunum 2 aydır serviste cozulemıyor fitillerin degısmesıne ragmen, sunroof açık olabilir lafını şaka olarak algılıyorum,yorum yapmıyorum bu yüzden, ama bil ki araba bir güney kore arabası , plastık aksamında ve işçiliğinde sorunları var,çok titiz kullanmama ragmen 6 aylık arabanın her yerinden ayrı bir ses gelmesi manidar, yine de guclu motor ve dsg ye yakın sanzımanı ıcın tercıh senındır

o sesler neresinden geliyormuş merak ettim bir araçtan beklentiniz nedir ?
  • aractan beklentılerım guvenlık, sorunsuzluk ve en basıtı ıyı bır yalıtımdır, aldıgımdan berı her gun servısteyım sevgılı troy kardesım
  • unutmadan beklentılerımın ıcınde bir aracı sıkıstıgında satabılmelısın,yanı ıkıncı elı de olmalı.
  • quote:

aractan beklentılerım guvenlık, sorunsuzluk ve en basıtı ıyı bır yalıtımdır, aldıgımdan berı her gun servısteyım sevgılı troy kardesım

abi valla senin şanssızlıgına gelmiş sadece 15bin bakımı için ve bisiktlete çarptım ön kaputta küçük bir delik oluşmuştun onun tamiri için gittim o kadar
  • Epica ile kısa süre de olsa bir gezmişliğim var. Araç gerçekten konforlu, motoru kuvvetli.

Ayrıca dediğiniz gibi bir ses ile de karşılaşmadım. Sizin şanssızlığınız olsa gerek...

60 km/h ile giderken dediğiniz gibi ses gelmesi hiç mantıklı değil. Altta/tabanda açık bir yer falan olmasın.
  • bir arabada sorun olması demek, her araçta aynı kronik sorun olacak anlamına gelmez ki....
    zaten sorun her araçta olsa mutlaka bundan fazlasını duyardık. "sanki tüm epicalar, rüzgar sesinden sorunluymuş gibi algılanıyor."

hala devam ediyormu bilemiyorum ama, astra J lerde bir dönem davlumbazdan kaynaklı rüzgar sesi problemi vardı...

ayrıca, bence önemli olan GM in aldığı fabrika değil, oraya getirdiği teknolojidir.
    ana üretim bandı amerikada olan bir aracın, başka bir ülkedeki başka banttan çıkan aynı teknoloji ürünlü aracı arasında
    fark görmek yanlış olur düşüncesindeyim...

epica sıkıştında haa diyerek hemen satabileceğin bir araba değil. bu düşünce için, piyasada 6 ay sıra beklenen araçlara
    yönelmek gerekir -ki aynı gün satabilesin.

edit.harf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 23 Mayıs 2011; 12:47:10 >
  • kalite ile ilgili beklentileriniz kullandıktan sonra karşılanmamış olabilir ama , madem ikinci elinin iyi olması sizin için önemli bir kriter neden aldınız acaba bu arabayı
    quote:

unutmadan beklentılerımın ıcınde bir aracı sıkıstıgında satabılmelısın,yanı ıkıncı elı de olmalı.
  • almadan once boyle bır aracın 6 ayda 20.000 tl kaybettırecegını kım bılebilirdi sevgılı dostum?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.