Şimdi Ara

CHEVROLET EPICA'DA ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
97
Cevap
0
Favori
34.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Yaklaşık 6 aylık EPICA kullanıcısıyım. Aracı büyük bir hevesle almama rağmen son zamanlarda çözülemeyen sorunlarla uğraştırması bu araca ve markaya olan bakış açımı tamamen değiştirmekte maalesef.
    İlk bahsetmek istediğim konu aracın içeri aldığı rüzgar sesi sorunu. İlk aldığım zamanlarda 60 km/h dan itibaren duyulan rüzgar sesi servisin müdahelesiyle artık 90 km/ h dan sonra duyulur oldu ama sıfır bir araç için bu dayanılmaz birşey. Otobanda neredeyse müzik sesini bastıracak kadar büyük bir uğultu oluyor ve maalesef chevrolet servisi bu konuda son derece bilgisiz ve yetersiz.
    İkinci konu ise aractaki ön takımlardan gelen ses sorunu. Öncelikle tam teşhis edilemeyen bu konu benim ısrarlarımla araştırılıp en sonunda amortisor değişimine kadar gitti ama maalesef çukurlara girildiğinde arabadaki lakırtı dayanılmaz bir halde.
    Özetle buradan bu arabayı almayı düşünen herkese tavsiyem bu araçtan uzak durulması; Chevrolet araçları maalesef halen Daewoo karoseri üzerinden üretilip Türkiye ve diğer 3. dünya ülkelerine pazarlanmakta ve bu grubun kronik sorunlarını da beraberinde getirmekte. Aracı alırken ısrarla bu aracın Amerikan menşeli olduğunu söyleyen bayiye sonrasında bazı parçalardaki Daewoo yazılarını gösterdiğimizde pişkin pişkin sırıtmaktan başka bir açıklamaları olamıyor maalesef.
    Bu arada bu aracın ikinci el piyasasının hiç olmadığını ve bu duygunun insanı çok kötü hissettirdiğini de söylememe gerek yok sanırım.
    BEN YANDIM SİZ YANMAYIN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radik -- 31 Mart 2011; 9:39:17 >

• bir arkadaş vardı ama hatırlayamadım. her seferinde epica al diyordu. bu yazı ona ithaf olunur ve duyurulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: csurgeon

bir arkadaş vardı ama hatırlayamadım. her seferinde epica al diyordu. bu yazı ona ithaf olunur ve duyurulur

troy
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

bir arkadaş vardı ama hatırlayamadım. her seferinde epica al diyordu. bu yazı ona ithaf olunur ve duyurulur

troy

Alıntıları Göster
    Çukurlara girdiğinizde oluşan lakırtı yüzünden direksiyon titreme yapıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Meow

Alıntıları Göster
    0 sorunlu bir marka yok malesef. Şikayet var a girdiğinizde en baba markalarda bile bir çok şikayet okuyabilirsiniz. o sınıfta 2. elde daha az sıkıntı yaşamak için bazı markaların daha yüksek fiyatlı modellerini almanız gerekiyor. o sınıf için sorunsuz araç, uygun fiyat, 2. elde süper araç. böyle bir cennet var mı bilmiyorum. Bilenler yorum yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Meow

Alıntıları Göster
    titreme olmuyor, ama direksiyonda boşluk hissi ve çok rahatsız edici bir ses oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radik

titreme olmuyor, ama direksiyonda boşluk hissi ve çok rahatsız edici bir ses oluyor.

Alıntıları Göster
    Direksiyon aşağı yukarı oynuyormuş gibi oluyor dimi?
  • quote:

quote:

troy

Konuyu okuyunca benim de ilk olarak aklima o arkadas geldi.
  • Sonucta muadillerine gore ucuz bir arac. Ne bekliyorsunuz ki? Tabiki yol sesi ruzgar sesi alacak kullanilan yalitim malzemesi de, aracin fiyati da ona gore. Cok isterseniz 1000-1500 tlye profesyonel ses yalitimi yaptirip s klasse sessizligine getirebilirsiniz araci ama sifir aldim diye mercedes konforu bekleyemezsiniz masraf yapmaniz lazim.

On takimdan gelen ses meselesi de garip olmakla beraber bazi araclarda israrla olan bir ozellik yani ses cikarmak disinda sorun teskil etmiyorsa mesele yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

quote:

quote:

troy

Alıntıları Göster
    bulunduğum ildeki opel-chevrolet servis maalesef yetersiz. ilgi anlamında sorun yok ama teknik ve teşhis anlamında konuya çok hakim değiller.Garantisi süren araçların önemli sorunu bu bence. Dışarıda ehil birisine göstermeniz gerektiğinde araç garanti dışı kalmış oluyor.

• quote:

bulunduğum ildeki opel-chevrolet servis maalesef yetersiz. ilgi anlamında sorun yok ama teknik ve teşhis anlamında konuya çok hakim değiller.Garantisi süren araçların önemli sorunu bu bence. Dışarıda ehil birisine göstermeniz gerektiğinde araç garanti dışı kalmış oluyor.

Alıntıları Göster
    Benim aracım Chevrolet Lacetti Sedan ve bu şikayetlerin hepsi bende aracı aldığım ilk günden beri mevcut.Servise her gittiğimde "abi bu arabalar böyle" deyip duruyorlar.Maalesef istemeden de olsa bu duruma alıştım

• quote:

quote:

quote:

troy

+1 :)

bu arada @radik hocam hakikatten sinir bozucu bir durum inş. kısa sürede aracı elinizden çıkartıp rahat edersiniz.

düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çoksakatvar -- 31 Mart 2011; 11:34:52 >

• quote:

quote:

quote:

troy

troy olması lazım.Kim araba tavsiyesi istediyse chevrolet epicayı önerir.Öyle hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

quote:

quote:

quote:

troy

troy olması lazım.Kim araba tavsiyesi istediyse chevrolet epicayı önerir.Öyle hatırlıyorum.

Alıntıları Göster
    evet "troy", ben de troy magdurlarındanım arkadaslar

• quote:

• acaba cruzede'de aynı sorunlar var mı ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

quote:

Alıntıları Göster
    Ben Eski Bir Daewoo Lacetti kullanıcısı olarak, bahsetmiş olduğunuz lakırtı problerini yaşamış birisiyim.

Öyle bir haldeydi ki tekerlekler neredeyse araçtan kopup fırlayıp gidecekmiş gibiydi. 4 tane amortisoru de değiştirdim bana mısın demedi. Baktık olacak gibi değil eski amortisorleri takalım dedik ve taktık. Meğerse eski Arka sağ patlakmış.

Sonrası daha da vahim. 3 gün sonra otobanda 130 km/h ile giderken hafif bir kasisten geçtim ve araba zıplayınca yolu tutamayıp kontrolü kaybettim ve yan bordüre vurup 4 takla attım.

Ben ve yanımdaki bayanın Allahtan kemerleri takılıydı ufak tefek sıyrıklarla atlattık.

Onun İçin Chevrolet marka her türlü araçlardan uzak durun. Kronik sorunları bitmiyor. Özellikle yürüründe...

• quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Sonucta muadillerine gore ucuz bir arac. Ne bekliyorsunuz ki? Tabiki yol sesi ruzgar sesi alacak kullanilan yalitim malzemesi de, aracin fiyati da ona gore. Cok isterseniz 1000-1500 tlye profesyonel ses yalitimi yaptirip s klasse sessizligine getirebilirsiniz araci ama sifir aldim diye mercedes konforu bekleyemezsiniz masraf yapmaniz lazim.

On takimdan gelen ses meselesi de garip olmakla beraber bazi araclarda israrla olan bir ozellik yani ses cikarmak disinda sorun teskil etmiyorsa mesele yok.

güzel kardeşim 55.000 tl saydıgım bır aracın ıstedıgı kadar muhadillerinden ucuz olsun boyle asap bozucu problemler çıkarmamasını beklemek hakkım değil mi ? sorunu çözmekten acız servisleri de mi savunacaksın bana bu kaderci yaklaşımınla?
  • quote:

Araba size zorla aldırılmadı sanırım. Ayrıca öyle uzak durulması gerektiği gibi bir sorun görmedim ben. Bu sorunları iyi bir servise giderek hallettirebilirsiniz.
  • quote:

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.