Şimdi Ara

CHEVROLET EPICA'DA ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
34.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: radik

almadan once boyle bır aracın 6 ayda 20.000 tl kaybettırecegını kım bılebilirdi sevgılı dostum?

Allah aşkına, bunun için kör olmak lazım. Kime sorsanız derdi epica nın ikinci elinin zayıf olduğunu.
  • arkadaş bir kör olmadıgımız kalmıstı, sayende onu da olalım, peki, sen bana soyler mısın hangı modelde 6 ayda 20.000 tl kayıp olabılır, ve bu tahmin edilebilir bir kayıp diyorsan sen de süper zeki bir insanmışssın,tebrik edecegım
  • quote:

arkadaş bir kör olmadıgımız kalmıstı, sayende onu da olalım, peki, sen bana soyler mısın hangı modelde 6 ayda 20.000 tl kayıp olabılır, ve bu tahmin edilebilir bir kayıp diyorsan sen de süper zeki bir insanmışssın,tebrik edecegım

Yapmayın yahu. Forumda kime sorarsanız sorun, bunu tahmin edemeyecek olan yoktur.
  • Bu tarz araçları aldığınızda uzun süre binmek için alıyor olduğunuzu bilmeniz gerekli. D sınıfı araçlarda passat bir fenomen zaten. Burada şanssızlık aracın beklentilerinizi karşılamamış ve sorunlar çıkarmış olması. Arabadan soğuduysanız zararı göze alacaksınız maalesef.
  • zaten ben ticaret yapmiyorsam satmak icin arac almam aldigim araca en az 6 sene biniyoruz bundan onceki aracimda 2004 vectra elegance idi kaldiki epicayi cok daha fazla seviyorum motor acisindan ve genislik acisindan
  • *Valla hocam kusura bakmayın ama değer kaybı konusunda sorumlusu malesef sizsiniz.

*Zira muhtelif yerleri hasarlı bir aracın, basit bir parçası orjinaliyle değiştirilmiş gıcır gıcır bir araçtan daha çok rağbet gördüğü bir memlekette yaşıyorsunuz.

*Türkiye'de 2. el otomobil piyasası malesef çok absürddür.

*Kısacası bizim memlekette paranıza değer veriyor iseniz öyle kafanıza göre beğendiğiniz aracı satın alamazsınız.

*Önce toplumun tercihlerini gözetmek zorundasınız.Yoksa bu şekilde mağdur olursunuz.

*Araçla iligili sıkıntılarınız ise anladığım kadarı ile sizin araca mahsus talihsizlikler.

*Bu gibi durumlar her markada karşılaşabileceğiniz sorunlardır.

Örneğin; 1.000 Km'yi bile görmeden 2 pistonu birden arızalanan 2011 Passat'a bizzat şahit oldum.

*Yani bu durumda troy'u veya Chevrolet'yi suçlamak pek mantıklı değil.

*Kısa ve yüzeysel bir araştırma yaptım, gördüğüm kadarıyla Epica sahipleri araçlarından çok memnunlar ve genel olarak böyle kronik bir sıkıntısı yok.

*Yani yaşadığınız durum sizin talihsizliğiniz sanırım.

• quote:

almadan once boyle bır aracın 6 ayda 20.000 tl kaybettırecegını kım bılebilirdi sevgılı dostum?

nasıl yani ilk mesajınızda 55 bine aldığınızı yazmışsınız şimdi 35 binemi satıyorsunuz.
  • 55 den 35 e mi!...düşüyormuş...
    bir rüzgar sesi var diyemi?...
    20.000tl değer kaybı pek mantıklı değil.

ayrıca her şeyede sinirleniyorsun... beklentinide anlayamadım malesef...
    herkes bir rüzgar sesi var diye, konuya girip arabayı yerden yere vuracak hali yok ki...

arabayı alırken beğeniyoruz;
    dizel güzel, d sınıfı güzel, güvenlik güzel, konfor güzel, en önemlisi fiyat güzel.......

sonuç; tıkırtı geldi, rüzgar var...hiç güzel değil "ben yandım eller yanmasın"

beklenti; 2. eli kuvvetli olsun, hemen satılsın....peki araç "epica"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 23 Mayıs 2011; 21:43:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzhz

quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: csurgeon

bir arkadaş vardı ama hatırlayamadım. her seferinde epica al diyordu. bu yazı ona ithaf olunur ve duyurulur

troy

Konuyu okuyunca benim de ilk olarak aklima o arkadas geldi.

troy olması lazım.Kim araba tavsiyesi istediyse chevrolet epicayı önerir.Öyle hatırlıyorum.

Geçen gün arkadaşım için araba tavsiye topiği açtım premium araç için, bana mesaj attı, chevrolet epica ya baksın diye :)
    Heralde platonik aşık epica ya

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

55 den 35 e mi!...düşüyormuş...

herkes bir rüzgar sesi var diye, konuya girip arabayı yerden yere vuracak hali yok ki...

dizel güzel, d sınıfı güzel, güvenlik güzel, konfor güzel, en önemlisi fiyat güzel.......

ey benim okuma özürlü espritüel arkadasım... sana aracın en basından berı olan problemlerını sayayım da sen de sıfır aracı almıs bırı olarak (aldıysan tabı hayatında) empati yap azıcık
    1- aracın 2. ayında her ıkı amortısoru garantıden degıstı, ön takımlardan hala anlamsız sesler gelıyor
    2- bu ruzgar sesı (dıkkat: cam acıktan bır farkı yok) 6 aydır servıs buna cozum bulmuyor, bulamıyor, garantiden fitiller değişti,
    3- araç 2-3 saat kullanımdan sonra stop ettirildiginde tekrar calısmıyor,10 dk beklemek gerekıyordu, bunun ıcın beyını resetlendı.
    4-arabanın dıreksıyonunden once gıcırtı sonra da catırtı sesı geldı 1 ay arayla ve ıkı kez dıreksıyon sokuldu.
    5-bunlar ufak tefek seyler canım, sineye cek olur boylesı dıyorsan da senı ellerim patlarcasına alkıslamak ıstıyorum

abi sana orda duran defolu araç vermişler galiba neler olmuş öyle ya araca bunları okuyunca allaha şükür ettim

• abi sana orda duran defolu araç vermişler galiba neler olmuş öyle ya araca bunları okuyunca allaha şükür ettim

zaten bu işin sonu tuketıcı mahkemesınde bıtecek troy, çok az kaldı sinirimin son raddesindeyim
  • Orijinalden alıntı: radik

abi sana orda duran defolu araç vermişler galiba neler olmuş öyle ya araca bunları okuyunca allaha şükür ettim

zaten bu işin sonu tuketıcı mahkemesınde bıtecek troy, çok az kaldı sinirimin son raddesindeyim

hiç bekleme abi direk git 2. ayda süspansiyonun değişmesi ne dmek ya
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

55 den 35 e mi!...düşüyormuş...

ey benim okuma özürlü espritüel arkadasım... sana aracın en basından berı olan problemlerını sayayım da sen de sıfır aracı almıs bırı olarak (aldıysan tabı hayatında) empati yap azıcık
    1- aracın 2. ayında her ıkı amortısoru garantıden degıstı, ön takımlardan hala anlamsız sesler gelıyor
    2- bu ruzgar sesı (dıkkat: cam acıktan bır farkı yok) 6 aydır servıs buna cozum bulmuyor, bulamıyor, garantiden fitiller değişti,
    3- araç 2-3 saat kullanımdan sonra stop ettirildiginde tekrar calısmıyor,10 dk beklemek gerekıyordu, bunun ıcın beyını resetlendı.
    4-arabanın dıreksıyonunden once gıcırtı sonra da catırtı sesı geldı 1 ay arayla ve ıkı kez dıreksıyon sokuldu.
    5-bunlar ufak tefek seyler canım, sineye cek olur boylesı dıyorsan da senı ellerim patlarcasına alkıslamak ıstıyorum

okuma özürlümü!...şaka gibisin...
    sıfır araç çok aldım merak etme sen. forumlarda altında araba olmadan dolaşanlardan değilim.
    imzamda araç var tanırmısın bilmem...

ilk mesajında; 2 sorun yazmışsın.
    1- rüzgar sesi var.
    2- amortisör değişti...
    yaşlandık ama senin yazdığını okuyacak kadar gözümüzde iyi durumda.

gördüğüm kadarı ile aracına duyduğun siniri, konuya yazan forum üyelerinden çıkartma çabasındasın.

araştırmadan araba alıp, sonrada pişmanlığından dolayı açtığın konuda her geleni tersleme çaban için,
    "bende seni ellerim patlarcasına alkışladım bile..."

sanada kolay gelsin...

• selam
    gerçekten can sıkıcı durumlar Allah kolaylık versin
    her markada olabilir fiyatı da ii miş hiç de ucuz bi araç değil bence arkadaşın canı sıkılmakta haklı
    kötü tarafı ise aracın piyasa durumu maalesef bizim piyasa maalesef böle
    umarım sorunlarınız son bulur başka servisler de deneyin
  • ikinci el beyaz bir epica almak icin gorustugum bir arkadas, hatayin yollarindaki cukurlardan vs dolayi amasorlerin filan degistigini, aracin o yollara uygun olmadigini, o yuzden satmak istedigini soylemisti. demek sizdiniz. fiyati da fazla soylemistiniz zaten :P iyiki de ilgilenmemisim :P
  • hataydakı toplam 10 epicanın 5'inin amortisoru degısmıs,%20 şansın var benimle konusmus olman ıcın
  • edit, matematik hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 15 Haziran 2011; 17:26:11 >
  • hayır amortısoru degısmıs 5 aractan benımkının olma ıhtımalı 1/5=%20 demek istedim
  • peki ne oldu epicaya sattnızmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

peki ne oldu epicaya sattnızmı

arkadas mahkemeye basvurup aracin yenisini isticek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.