Şimdi Ara

Citroen Pişmanlıktır (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
3
Favori
8.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bizde de C5 var bizde bekledik uzun süre ama PARASINI VERİP SINIRSIZ ARAÇ KASKOYA EKLETTİRDİK.!!! Renault Toyota Fiat gibi firmaların burada fabrikası var ve parça sorunu yok. alırken bunu düşüneceksiniz. Biz 2 ay kiralık araçla gezdik hemde d sınıfı dizel araç verdiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Hocam hala varmı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt

var hocam. Bu işlerde sigortacın iyi olacak. Bize söylüyorı bak normalde 7 gün ama şu kadar daha verirsen sınırsız diye. Hatta sadece trafik sigortası yaptırdığım araçta var onda sınırsız imm alıyorum. Kendi uyarıyor.

• Otomobil forumunun önemli bir kanaat önderi olarak PSA ile her platformda mücadele ettik.

PSA yine bizi yanıltmadı.

PSA KORE ÇİN ALMAM ALDIRMAM.

• Sıcak yağın içine kauçuk triger kayışı koyup, kayış parçalanınca motoru pert eden Citroen’i öğrendiğimde bende pişmanlık olduğuna kanaat getirmiştim.

• mystiery_ kullanıcısına yanıt

Yeni Citroen C3 Aircross 1.2 hybrid te mevcut motor %40 güncellenmiş..Triger de artık kayış değil zincir olmuş...sonbaharda gelecek...donanım ve ölçüleri sınıfına göre çok iyi..ama kalitesi ve sürüş özellikleri nasıldır? testler yayınlandığında göreceğiz

• tartekin kullanıcısına yanıt

Trigerin sadece zincir olması da tek başına yetmiyor. Bu kendini batı kurnazı sanan tipler arabayı tasarlarken yine de bir yerlerinde planlı bozulacak hatalar bırakabiliyorlar. Yağ pompası, Su pompası gücünü nereden ve neyle alıyor yağın içinden kayışla mı yoksa elektrik motorlu mu, motor silindir bloğunun malzemesi nedir, yağ yakıyor mu(egea 1.4 fire), arabada anlamsız akü tüketimi var mı (kendi kendine yanan i20 olmuş örneğin), farlar su alıyor mu(ford puma), tavan su alıyor mu (egea cross örn) vs vs. Yeterki kusurlu üretmek istesinler. Bu çağdışı içten yanmalı arabalara mutlaka bir sorun montelerler. Hybrid’lerin sorunu da elektrik motorunun pilleri hızlı bitip hızlı dolduğu için şarj&deşarj döngüsü daha çabuk dolar. 2-3 seneye pili ömrünü tamamladı diye araba çalışmaz da olabilir. Hybrid’de öyle matah bir teknoloji değil uzun ömür açısından bakılırsa. Tam elektrikliler en mantıklısı. 8 yıl 160bin km pil garantisi var TOGG’da örneğin.

Türkiye’de planlı eskitmeye karşı mücadele yasası çıkmadıkça bu üreticeler bilerek ve isteyerek kusur bırakılmış arabaları satmaya devam edecekler.

https://forum.donanimhaber.com/planli-eskitmeye-karsi-mucadele-yasasi--159054812

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mystiery_ -- 22 Temmuz 2024; 14:0:29 >

• Audi Aracımı periyodik bakım ve balata disk kontrolü gerekirse değişimi için yetkili servise verdim. Tam 1 hafta oyaladılar, 7. gün sabah 07.30'da aracımı yolda gördüm. Adam resmen evinden işe gidiyordu, servise gidip showroomda ortalığı birbirine katınca frenleri deniyorduk, mesai başladı ıvır zıvır bir ton yalan uydurdular. Servis personeli bakım için verdiğin aracı kullanıyor varın siz düşünün. Kaza olsa testte oldu diyecekler. İsmini vermeyeyim, kartal tarafında ikamet ediyorum.

• mystiery_ kullanıcısına yanıt

Hocam sen araba alacaksın ama çok araştırmacısın galiba BMW, Mercedes bile kesmez seni çünkü ararsan onlarda da bir kusur bulursun.

Diğer başlıkta Puma kayış dedin insanlara yanlış bilgi verdin gelmiş burada far su alıyor diyorsun. Su falan almıyor bir delik ve kış aylarında özellikle buğulanma oluyor aracın kullanım kılavuzunda bile koymuşlar bunu. Önceki aracım olduğu için Puma ya hakimim. Büyük ihtimal diğer araçlarla ilgili verdiğin bilgilerin çoğunluğu da kulaktan duyma, sağda solda okuduğun mesnetsiz bilgiler. Bunu 2 dir denk geldiğim Puma hakkında sallama bilgilerine dayanaraktan belirtiyorum.

• phoenix_88 kullanıcısına yanıt

Evet Puma’ların triger’i yeni üretimlerde zincirmiş. Alman bir mekanikçinin mesajını paylaşıp güncel durumu doğruladım. Bir sonraki mesajda doğrusunu paylaştım. 2019 model öncesi ecoboost’ların trigeri kayışlıymış ve yine aynı şekilde kızgın yağın içinde parçalanıp motoru pert ediyormuş. Hatta ilk o mesaja da doğrusunu ekledim. Tabi okumayıp saldırma amacı güdünce insan dönüp bakmıyor bile. Yeterki çamur atmak istesin.

• Hala yanlış bilgi vermeye devam ediyorsun. MK2 Puma lar ilk üretimden beridir zincir triger ile üretildi hiçbir zaman kayış olmadı. Yeni eski üretim falan yok sallama!

Neyse diyeceğim şu araç alacak arkadaşlar bu kullanıcının yorumlarını pas geçsinler verdiği bilgiler yalan yanlış dolu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.