Şimdi Ara

Citroen Pişmanlıktır (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
3
Favori
8.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kia ozaman nur alem nur 😄 bir parça aldım vites çerçevesi kromlu filan koreden 1.5 haftada geldi aradılar gittim aldım.çoğu mekanik parçalarıda stokta adamların

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoNaNıMcı -- 31 Ekim 2023; 20:58:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığım arabaların bir kısmını yukarda saydım çık yukarıya oku bunun haricinde de bir sürü araba kiraladım bindim gezdim tecrübe ettim rahat ol. Ayrıca burası sosyal medya değil forum ikisi farklı şeyler öğren öyle gel ahkâm kes. Hem sen kimsin ki bana hakaret edebilesin ne zannediyorsun kendini? 10 senedir Volvo kullanmışmış parça sıkıntısı yaşamıyormuş nerde yaşıyorsun İstanbul Ankara İzmir mi? Türkiye bu üç şehirden ibaret değil ülke nüfusunun büyük çoğunluğu bu 3 şehirin dışında yaşıyor. Alt yapı motor Fordumuş eee? Yani? Üst yapı ne olacak? Bana S40 ın kaputunu çamurluğunu kapısını bagajını bulsana. Kaportayı geç farını bulsana İstanbul Ankara İzmir dışında hangi şehirde kaç tane bulabiliyorsun? Bir de focusa bak. Focusun Anadolu şehirlerinde kaç tane kaputu çamurluğu kapısı bagajı farı var. Hangisi daha rahat bulunuyor? Hadi bakalım hodri meydan. İddianı kanıtla görelim marifetini.

Fiyat performans araçların tutulan araçlar olduğunu kim sana söyledi? VW in hiç bir aracı fiyat/performans değil ama Polo Golf bu durgunlukta bile yok satıyor. Opellerin tamamı şu an fiyat performans olmasına ve Citroen’den daha bilinen sevilen marka olmasına rağmen satmıyor daha dün aradılar bayiden. Buna ne diyeceksin? Bu mantık benim mantığım değil. Ben bu mantıkla hareket edenlerin motivasyonunu belirttim. Herkes Egea Clio alsın demedim. Alanlar bu sebepten alıyor dedim. Daha bunu bile anlayamamışsın daha sana ne diyebilirim ki? Bu mantıkla bir derdin varsa git derdini LEĞEN PLASTİĞİ Egea ve Clioları alan binlerce hatta milyonlarca kişiye derdini anlat. İsveç çeliğinden üretilmiş Volvo S40 varken neden LEĞEN PLASTİĞİ! Egea ve Clioları alıyorsunuz diye sor. Bak bakalım ne cevap verecekler sana.

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt

Stok tutsun demiyoruz zaten. Bugün aliexpress’ten sipariş verin, neredeyse 1 haftada 10 günde gelen malzeme var. İstisnalar kaideyi bozmaz. Bmw aracımda hayalet ekran bozuldu, dediler böyle sürmeye devam edin sipariş geçtik, yurt dışından gelecek. Orta konsolda alt köşede ölü piksel vardı. Onu gösterdim, hatta bu önemsiz dedim. Olur mu öyle şey dediler, onu da değiştirdiler.

Süreç 10-13 gün sürdü yanlış hatırlamıyorsam. 2015 yılı idi. Adam 40 günlerden bahsediyor. Üstelik ne takip var ne bir şey. İkame de verilmemiş. Bunu konuşuyoruz biz.

• Bekleme süresi yetmezmiş gibi yukarıda yapılan kazaya 115bin tl fiyat çıkarttılar.

Citroen Pişmanlıktır

Yaptıkları ilk tespitin eksik oluşu sebebi ile faturaya 2-3parça daha eklenecek.

Üzücü olan arabaların bakımının işini bilmeyen personellere emanet edilmesi.

Not: ilk tespit raporunun faturasını biraz baskı ile 35bin tlye düşürttük. +sonradan eklenen parçalar

• Geçmiş olsun hocam, ben de Dacia'dan Turbo bekliyorum. Servise turbodan ses geliyor dedim garantiden değişecekler ama parça yok. 15-20 gündür parça gelecek sözde onu bekliyorum. Koskoca bayiler, distribütörler bile bu haldeyse Allah sonumuzu hayretsin.

• Sadece citroende yok o sorun, dacia da 3 ay bekleyenler oldu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TiesTorN kullanıcısına yanıt

Yok öyle bir mantık, kendi aracım dahil değiştirmediler sonra ses gelince aaaa böyle mi oluyor bu kadarcık dokundurma ile bilya bozulacağı tahmin etmedik dediler. Açtırtım tekrar dosyayı değiştirdiler.

Öyle iki çevir, iki tur attırı herkes biliyor zaten marka, modeline göre tecrübe kazandıkça hangisinin bir süre sonra bozulacağını bilirisin. Sanayi de binlerce esnaf var biz de esnafız demek ile bu işler olmuyor her zaman.

Öyle max 1000 TL dediğin ucuz yollu araçların bilyası dediğin belli markalar. Citroen fazla pahalı değil ama max 1000 TL de değil. Kaldı ki çok daha pahalı araçlar olup yan sanayi olmayan da bir sürü de marka var.

Neyse öyle esnafız demek iyi güzelde biz de tarlada çalışmıyoruz yani bu işlerin içindeyiz yıllardır. Çok gördük abi servis pahalı 10 da biri fiyatı zaten bu diyen sonra sorun çıkınca malını geri almayan parçacı, tamirci vs vs. Garantisi biziz lafına güvenilmeyeceğini öğreneli çok oldu bu piyasada. Tonla para ödüyorum kaskoya, yapılması gereken ne ise yapılsın geçsin.

Ayrıca ben de yapıyorum uğraşamam sonra yok bu oldu yok şu oldu olaylarına, tekere darbe yemiş ise o bilya değiştirilir ama bugün ama 6 sonra o bilya eninde sonunda benden bu kadar der, yanal darbeye dayanıklı değil arka teker bilyaları. Yok ben garanti veriyorum 10 yıl, 150 bin km dersen o senin esnaflığındır bilemem o kadarı ben o riske girmem, tercih meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 31 Ekim 2023; 23:58:27 >

• Bende konu sahibi ile aynı düşüncedeyim.

Çünkü bir yakınımızın Citroen C sınıfı otomobili vardı ve bir parça arızası oluştu 1 yıllık otomobilde.Servise götürdüklerinde parça değişmesi gerektiğini söylediler.Neredeyse 6 ay yeni parçanın gelmesini (Avrupa'dan) bekledi ve otomobilini kullanamadı.Bu olaya kim olsa kızar ve kızdığı içinde satıp yeni otomobil aldı.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt

Hocam benim araca arka tekerden bir araç çarptı.Araç savruldu neredeyse takla atıyordum.Sağ arka kapı değişti.Darbe alan tekerden dingil yamuldu.O teker İki defa dingil düzeltmek için çektirmeye bağlanıp defalarca zorlandı.Buna rağmen tekerin rulmanı bozulmadı ve ben halen o üzerindeki orjinal rulmanı kullanıyorum.

• byzahmet kullanıcısına yanıt

115 bin tl mi?

Hocam sizin fotoğrafını eklediğiniz olayla ilgili 115 bin tl mi çıkardılar? Ciddi misiniz? Şaka deyin lütfen şaka olduğunu söyleyin. Şimdi bu 115 bin tl sizin kaskoya yazdı mı yani tramer dosyanızda mı gözükecek?

• yurtdisindan eşek sırtında gelmiştir ucuz olsun diye...dolar euro malum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2015 vito sahibiyim hava filtresi hortumu Almanya siparişiymiş 20 gün oldu parça bekliyoruz :)

• hangi ürünü hizmeti vs... alırsanız alın ilk olarak bakmanız gereken

müşteri hizmetleridir bu yüzden

JAPONLAR VE KORELİLER BU KONUDA BİR NUMARA ELBETKİ ARADA KILÇIK BAYİLER ÇIKABİLİR AMA DURUMU GENEL MERKEZLERİNE İLETİRSENİZ

ocaklarını söndürür ellerinden alırlar bayiliklerini (japonlar için konuşuyorum)

bu arada citroen alınacak son araç markasıdır benim gözümde en iyisi bence NİSSAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 2 Kasım 2023; 7:59:14 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Hocam 115 Bin tl fiyat çıkarttılar.

Ekspertiz tanıdıktı araya girdi bir çok parçaya müdahale etti 35bin tl ye düşürdü, sonrasında ağrızalı olarak tespit ettikleri 2 parça yı ekleyerek 55bin tl ye çıkardılar hasar kaydını.

Eksper tanıdık olmasaydı muhtemelen 130bin tl işleyecekti tramare.

Sanayiye gitseydik max 15-20bine çıkardık.

• Her şeyi anlarım. Gecikmeyi de kabul ederim ama şu ne zaman geleceğini bilemiyoruz kelimesini kabul edemem.

Bunu yapıyorsan adamın altına arabayı da çekeceksin. Ne demek bilemiyoruz ? 1 sene araba burada yatabilir yani bunu mu demeye çalışıyorlar ?

Bilinmeyen süreli tedarik edilecek ne var şu araçta çözemedim tam olarak.

• "Yetkili" güzellemeleri ile birlikte sanayi gömmeleri gelmiş arada, bu son dönemdeki sanayi düşmanlığı propagandası nedir acaba çok merak ediyorum?

Yetkili dediğiniz servisler hiç bir şey bilmez, anca parça değiştirerek sorunu çözerler. Her zaman parça birebir değişimi gerekli olmayabiliyor. Veya sorun çözmek, sorun belirlemek, teşhis koymak konusunda da son derece başarısızlar.

Tüm bunları geçtim, özellikle kaporta boya işlerinde iyice berbatlar. Çünkü işlerini iyi yapan adamlar bir şekilde kendi dükkanlarını falan açıp bu işleri yapıyorlar.

Efendim kurumsalmış, yarın öbür gün bir şey olursa şöyle böyle olurmuş. Hiç bir şey olmuyor, yapamıyorsunuz. Kurumsal görünen firmaların alayı bakkal çünkü. Mahkemeye veririm ederim diyenler yıllarca uğraşıyor. Alın size kurumsal.

Neyse, konuya dönersek;

Bu hasar gerçekten de sanayide çok kolay şekilde halledilirmiş. Yapıştırma, düzeltme etme bir şeyler yapılırdı.

"Pişmanlıktır" vs diyenlerin şu yanılgısı var. Her markada gidip sarf malzemesi olmayan, çok fazla değişimi sirkülasyonu olmayan bir parçaya bir şey yaparsanız, bulamazsınız. Bu durum Megane için de geçerli, Egea için de...

Hiç bir firma gidip de yılda 1 defa değişme ihtimali olan parçadan yüzlerce depolamaz. Gidip onun yerine her bakımda değişen filtreden yüzlerce alır koyar kenara. Böyle bakarsak her araba pişmanlık, gidip Şahin almanız gerekir Citroen Pişmanlıktır 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.