Şimdi Ara

Çocuk Gelişimi Bölümü Tahmini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 yıllık Çocuk Gelişimi Bölümü'ne geçtiğimiz yıllarda YGS-5 ile girilen üniversiteler vardı ama bu sene o üniversiteler bu bölüme TM puanı ile öğrenci alacak.

1.) Geçen sene YGS-5'te sıralamanın 500.000 olduğu bir Çocuk Gelişimi Bölümü bu sene TM'de aşağı yukarı kaç binde olur, yani mesela 300.000'e doğru mu gider yoksa 700.000'e doğru mu? Çünkü sonuçta puan türü değişiyor.

2.) Ve bu soruyu da kendim için değil ben gireli yıllar oldu da bir tanıdığım için soruyorum... Öncelikle hedef öyle büyük değil. Hedeflenilen bir üniversite ve en azından hayal olmayan bir bölüm var. Kendisi eşit ağırlıkçı. Hedefi Çocuk Gelişimi Bölümü.

Okul puanı 70. Yani puan olarak 42 puan katkısı olacak sanırım.

Ayrıca netleri de TYT'de 35, AYT'de 30.

Kırılımları da şöyle;

TYT

Türkçe 24
    Mat. 4
    Sos. 6

AYT

TDE/Sos. 25
    Mat. 4

Sizce TM'si kaç puan ve sıralaması kaç bin olur ve sizce geçen yıl YGS-5'te aşağı yukarı 500.000 sıralama ile alan bölüme girebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marjinalite_ -- 3 Temmuz 2018; 21:30:46 >

• Sıralama falan anlamam da bölüm hakkın da yardımcı olabilirim mesaj atarsan
  • hocam ileride yazarım inşallah... şu an bu soruların cevapları lazım :( tahminin yok mu ? :/
  • Arkadaşlar yok mu fikri olan ?
  • hocam 4 yıllık en son türkiyede 230k dan alındı cocuk gelisimi ve puanı yüksek bi bölüm ki artik 2. oturumdan alacak olan üniler de yükseltir puanlarını karabük öyle olmustu sanırsam
  • 230.000'den çok daha düşüğe alan da var hocam yanlış mı anladın acaba yazdığımı %100 burslu değil %50 istiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.