Şimdi Ara

Cok bilinen yanlislar [YGS]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
4
Favori
1.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buraya boyle herkesin bildigi ama yanlis olan seyleri yazarsak sinavdan once yararli olacagini dusunuyorum.

Ornek
    Karistirmak cozunurlugu arttirmaz cozunme hizini arttirir.

Herkesden bekliyorum.Eminim yararli olacaktir

• DNA'nın yapısında protein bulunmaz :)
  • Herkesden değil herkesten olmali, ünsüz benzesmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AaaNormaL

DNA'nın yapısında protein bulunmaz :)
    Vitamin organik- Mineral in organik-sükroz zardan geçmez diffüzyonla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArchiStudent

Herkesden değil herkesten olmali, ünsüz benzesmesi
    hörgüç kaya, deveden çöl çağırışımı yaptığı için kum aşındırması zannedilir. fakat buzul aşındırmasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soft_machine

hörgüç kaya, deveden çöl çağırışımı yaptığı için kum aşındırması zannedilir. fakat buzul aşındırmasıdır.

Alıntıları Göster
    İnhibitör madde, enzimlerin etkinliğini azaltır. Aktivatör madde, enzimlerin etkinliğini arttırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JAROW

İnhibitör madde, enzimlerin etkinliğini azaltır. Aktivatör madde, enzimlerin etkinliğini arttırır.

Alıntıları Göster
    Ölçeğin büyümesi demek kesrin büyümesi demektir paydanın değil , yani 1/10000 Büyük ölçekli haritayken , 1/2000000 küçük ölçeklidir.
    Ve hangisi düzlemde daha çok yer kaplar denirse büyük ölçek daha küçük alanı almasına rağmen düzlemde daha çok yer kaplayandır.

Not : Karıştırmıyorum umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: JAROW

Alıntıları Göster
    Matematikte işçi-havuz problemlerinde işçilerin hızını bulduktan sonra ne kadar sürede yaptıklarına çevirmeyi unutmayın hızları üzerinden giderseniz yanlış çıkabiliyor
  • quote:

histon proteinleri??? bunlar kromozomda mi vardi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi housefringetwd -- 23 Mart 2013; 10:57:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: housefringetwd

quote:

histon proteinleri??? bunlar kromozomda mi vardi??

Alıntıları Göster
    Biri geometrideki şu açı kenar bağıntılarına değinse çok güzel olur

• Son gün ders calisilmaz diye bir şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: msc1515

Matematikte işçi-havuz problemlerinde işçilerin hızını bulduktan sonra ne kadar sürede yaptıklarına çevirmeyi unutmayın hızları üzerinden giderseniz yanlış çıkabiliyor

Alıntıları Göster
    Geometride mesela Silindir, Dikdörtgen Prizma vs üzerinden yürüyen böceğin alacağı en kısa mesafe sorularını kutuyu parçalayarak açarak çözüyoruz.
    Pisagor uyguladığımızda 10 geliyor. Biraz basit ama gelir diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıvan Ç -- 23 Mart 2013; 11:26:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

Geometride mesela Silindir, Dikdörtgen Prizma vs üzerinden yürüyen böceğin alacağı en kısa mesafe sorularını kutuyu parçalayarak açarak çözüyoruz.

Nasil 10 geliyor ben anlamadim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

Son gün ders calisilmaz diye bir şey yok
    takipdeyim tabiki calısmaya devam
  • Protein sentezinde DNA eşlenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: idk18

quote:

8'i 6 almışım düzelttim
  • quote:

quote:

6kök2 geliyor 8 gibi gördü sanirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan.33

quote:

quote:

bence karenin açılı yanlış

Alt taban ve yan yüzey birleştirilmesi lazım yani , uzunluk 3 genişlik 9 bir dikdörtgen oluşur , pisagordan 3kök10 gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihilum

quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan.33

quote:

quote:

bence karenin açılı yanlış

Alt taban ve yan yüzey birleştirilmesi lazım yani , uzunluk 3 genişlik 9 bir dikdörtgen oluşur , pisagordan 3kök10 gelir.

Alıntıları Göster
    Beyler kusura bakmayın attığım mesajı değiştirdim, 8 yerine 6 yazdığım için biraz karıştı.

6'nın karesi + 8'in karesi = 10'un karesi geliyor. Yani cevap 10 ilk resime tekrar bakın

• quote:

Beyler kusura bakmayın attığım mesajı değiştirdim, 8 yerine 6 yazdığım için biraz karıştı.

6'nın karesi + 8'in karesi = 10'un karesi geliyor. Yani cevap 10 ilk resime tekrar bakın

Alıntıları Göster
    yanlış değil de bir kural söyliyim belki bilmeyen vardır. Bir dik üçgen verdi dik kenarlar x ve 2x ise hipotenüs x kök 5
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.