Şimdi Ara

Çok kararsızım [GTX770 - R9 280X]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

*Multi-monitör kullanırken boşta düşük enerji tüketimi
    *Shadowplay
    *Daha performanslı
    *Daha düşük güç tüketimi(Güç kaynağımdan dolayı önemli)
    *Flickering yapmıyor

R9 280X almak istememin nedenleri

*Mantle API (en büyük sebep, her ne kadar ortada sonuç olmasa da)
    *3GB VRAM
    *DirectX 11.2 (GTX770 DirectX 11.1i tam olarak desteklemiyor.)

• en güzeli benim gibi fanboy olacaksın amd nin imajı gözümde halen kötü bir türlü düzelmedi amd kartları ancak ve 400TL altındakilerin alınması taraftarıyım onun haricinde hayatım boyu nvidia kullandım pişman etmiyor zaten o iki kart arasında gözle görülür performans farkı yok eğer bir evga kart bulabilirsen süper olur nvdia deneyimini sonuna kadar yaşarsın.
  • hd 7950den o kartların hiçbirine geçilmez
  • TurkishDrifter kullanıcısına yanıt
    Bu iki kart harici başka bi karta geçmeyi düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cave Johnson

280x= 7970 ın yeniden adlandırılmış hali zaten, 7950 arada 5-10 fps fark ya var yok mantle desteği bu seri 280xlere gelmeyecek diye söylentiler var xtl gpulu asıl 280xler daha çıkmadı geçmeyi kafaya koyduysan gtx770e geçmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

quote:

Orijinalden alıntı: Cave Johnson

280x= 7970 ın yeniden adlandırılmış hali zaten, 7950 arada 5-10 fps fark ya var yok mantle desteği bu seri 280xlere gelmeyecek diye söylentiler var xtl gpulu asıl 280xler daha çıkmadı geçmeyi kafaya koyduysan gtx770e geçmelisin.

Mantle API 7 ve RX serisi tüm kartlara geliyor. Tahiti XTL söylentilere göre daha düşük güç tüketiyormuş ve daha az ısınıyormuş yani true audio falan yok.
  • Bence bir tane daha 7950 al cf yap oh mis. İkisinin vereceği performansı geçersin. Cebinde para da kalır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 770 en iyi secim.o.c li versiyonlar ozellikle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dualcoreyhy

Bence bir tane daha 7950 al cf yap oh mis. İkisinin vereceği performansı geçersin. Cebinde para da kalır

psu sıkıntı diyor ya
  • 280x 770 ile aynı performansta.Fiyat olarak soğumta olarak bak hangisi uygunsa onu al.
  • quote:

hd 7950den o kartların hiçbirine geçilmez

+143456456
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend3017

quote:

+143456456

+1 ama illa içime kurt düştü geçeceğim diyorsan gtx 770 , ve üstelik 3 tane çok kaliteli oyunda veriyor siplenter cell bl, batman, assasin creed ve AMD nin mantle olayının oturmasına daha bir sene vardır.
  • quote:

+1

@Cave Johnson

Ekran kartı alırken aldığınız ekran kartı 2 üst seviye olmazsa değiştirilmesi önerilmez Bunu bilenler de zaten bunu söyler ve bu şekilde öneri yaparlar Eğer elinizde HD7950 gibi bir gpu varsa ondan R9 280x'e veya Gtx 770'e geçmenin gerçekten size ne verdiğiniz paraya ne de gireceğiniz zahmete yani ekran kartınızı satacaksınız muhtemelen hiçbirine değmez 7950'den geçilecek kart en az Gtx780'dir veya R9 290x
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elite `

quote:

+1

@Cave Johnson

Ekran kartı alırken aldığınız ekran kartı 2 üst seviye olmazsa değiştirilmesi önerilmez Bunu bilenler de zaten bunu söyler ve bu şekilde öneri yaparlar Eğer elinizde HD7950 gibi bir gpu varsa ondan R9 280x'e veya Gtx 770'e geçmenin gerçekten size ne verdiğiniz paraya ne de gireceğiniz zahmete yani ekran kartınızı satacaksınız muhtemelen hiçbirine değmez 7950'den geçilecek kart en az Gtx780'dir veya R9 290x

Mesajımda belirtmemiş olabilirim, yükseltme falan yapmıyorum sadece 2 karttan birini seçeceğim lütfen yorumlarınızı buna göre yapın.

• Cave Johnson kullanıcısına yanıt
    Ben Gtx770 tercih ederim Çünkü nvidia güvendiğim bir markadır Güvenimi kazanmış bir firmadır Bu zamana kadar hep nvidia kullanmak nasip oldu Amd kullanmak nasip olmadı Bu sebeple nvidia tercih ederim Zira forumda da internet'te de amd ile ilgili birçok veya bazı sorunları da okuduktan sonra kararım bu yönde olurdu 2 kart'ta birbirine çok üstünlük sağlayan sağlayacak kartlar değildir Performansları birbirine yakındır Amd'nin mantle konusu da muallak da olan bir durum eğer aceleniz yoksa bekleyin ve ona göre tercih yapın Zira 280x daha fazla bir üstünlük de sağlayabilir belki bu uygulama ile Ocak sonu şubat başı ne olduğu ne kadar işe yaradığı belli olmuş olur Aralık sonunda çıkacak diye biliyorum Son olarak bu nvidia ve amd ile ilgili söylediklerimle alakalı birşey eklemek istiyorum Ben herhangi bir marka veya firma fanı değilim Objektif bir insanım Kimseye alamayacağı bir ürünü önermem veya diretmem Aksine alacağı o ürünle yetinmesi gerektiğini söylerim Hangi üründen daha çok performans alacaksa yani fiyat performans ürününü öneririm Bu AMD'de olabilir nvidia'da Yani öneri yaparken de amd ürünlerini öneririm Size verdiğim cevap sadece benim ürün alacağım zaman yapacağım kendi kişisel tercihim ile alakalı bir cevaptır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocheBobois -- 26 Kasım 2013; 12:26:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.