Şimdi Ara

ÇOK KARARSIZIM? İŞLETİM SİSTEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Belki garipseyebileceğiniz bir durum olabilir, dalga mı geçiyor bu kşi bizmle diyebilrisiniz ama ciddiyim.

Windows Xp nin Lisasnlı veryionunu kullanma hakkım var (okul dolayısıyla)

Bilgisayarımın özellikleri AMD Sempdrom2400+512mb ram+Asus A7N8X mboard+ 80gb hdd+.....

Bu dogrultuda yeni aldığım bilgisayara Windows 98 kurdum. Yaklaşık
    5-6yıldır kullandığım işletim sistemi olduğu için çok rahatım
    Arkadaşlarımın XP den çektiği hiçbir sorunla karşılaşmadım

Ancak içime de bir kurt düştü
    Elimde ORJ Lisanslı XP kullanma şansı varken çok alıştığım 98i kullanarak hata mı ediyorum ?

XP den hep uzak durdugum için 98e karşı avantajlarını bilemiyorum
    bu konuda tavsiyelerini bekliyorum

acaba arkadaşların xp problemleri lisanslı ürün kullanmamalarından kaynaklanıyor olabilir mi?

bir başlık vardı bu konuyla ilgili ancak sanırım kaybettim aramama rağmen
    kusura bakmayın

• Elindeki Makineyle XP de win98 dekiden daha iyi performan+guvenlik+islevsellik saglarsın hic durmadan XP KUR
  • Konuyu "Microsoft İşletim Sistemleri" bölümüne taşıyorum...
  • teşekkürler

bir de bir başlıkda gördüm acaba 98 i kaldırmadan üzerine XP kurmam mümkün mü

yoksa 98 i kaldırıp xp kurmam daha mı sağlıklı olur acaba ?

aynı anda istesem 98 e dönebilirmiyim?

teşekkürler
  • arkadaşım ikisinide kur ikisinide kullan sonra artık xp hoşuna giderse win98 i kaldır yada kaldırma senin bileceğin iş.

ama ben çok 98 iyi diye kurup sonra hemen format attım. xpnin avantajlarını bilen biri asla 98 kurmaz. hiç durma bir dene
  • demek 98 i kaldırmadan üstüne xp kurabiliyorum ?

teşekkürler deneyceğim xp yi de :D
  • 98 in uzerine xp kurabilisin. c ye 98 ve diger partition da xp kurarsin. Boylece ikisinide kiyaslama sansin olur.
    Ayrica iki isletim sisteminide ayni partition a kurmak ta mumkunmus. Formda arastir arkadaslar yazmisti ilgilenirsen arastirabilirsin.
  • dostum hiç durma ve direk 98 den kurtul. sen kurtulmazsan o yakında kurtulacak zaten senden zira artık iyice eskidi. xp yi son updateleri ile kullanırsan hiçbir sorunun olmaz. onca insanın bir bildiği olmalı
  • tabi 98 üzerine xp kurabilirsin ama xp üzerine 98 kurulmaz ben Xp kullanmanı tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sLaye®

tabi 98 üzerine xp kurabilirsin ama xp üzerine 98 kurulmaz ben Xp kullanmanı tavsiye ederim
    evet bencede xp kullan
  • bak ya ikisinide aynı anda kurabilirsin yani birini c: ye birini d: ye. yada xpyi 98 in üzerine yükseltirsin sonra hoşuna gitmezse xp yi programekle kaldırdan kaldırırsın.

ama arkadaşım hiç şahinle bmw bir olurmu
  • ya xp kur 98 i sil bi işe yaramaz eğer çok özlersende temaları klasik görünüme getir hızlı başlatı koy başlat menüsünü 98 deki klasik görünüme getir masa üstüne bilgisayarımı koy kısaca 98 li yıllara geri dön.
  • Ben 98'i niye bu kadar seviyorlar onu anlamıyorum, xp yeni, ve herzaman yeniler eskilerden iyi oluyor, ikisini birlikte kur ve kullan eminim 98 'i belli bir zamandan sonra unutacaksındır, kolay gelsin...
  • her iki işletim sistemini birden kurup kullanabilirsin.98i silmene gerek yok.xp kurulum cdsini takıp bilgisayarı cdden başlat sonra xpyi d: ye kur.bilgisayarı başlatırken sana soracaktır (her ikisinide kurduktan sonra) xp ilemi 98 lemi başlayayım diye.ordan bilgisayarı istediğin ile kullanabilirsin
  • çok teşekkür ediyorum sizlere arkadaşlar :)
  • ne demek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.