Şimdi Ara

Conroe sistemim için son tavsiyeler lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumdaki bütün arkadaşlara teşekkürler bir haftadır okuyorum forumları tercihlerimde çok yardımcı oldunuz.

Eski sistemde değişecek parçalar Athlon XP 2500+, Asus A7N8X-X Anakart, Asus 9600 XT, 512 DDR333 Kingston, Aopen H600B13 300W Kasa.

E6400 Conreo 2.13 GHz İşlemci
    Asus P5B Anakart 170$ veya GIGABYTE GA-8I965P-DS3 190$
    Corsair 667Mhz Ddr2 5300 ram 2x1GB
    250 Gb Samsung 8mb cache Sata II Hdd
    256 mb Sapphire X1900GT
    Aopen 400W H600B28 Kasa 100$ veya Aopen H600 kasa + LC6550 Super Silent 550W PSU 67$

KDV dahil 1300$ tutuyor.

2 anakartın fiyatlarına baktım 2 anakartın 20$ gibi bir fark var. Bilgisayarcımın tavsiyesi Asus P5B yeni çıktı sanırım. DS3 kullanan herkes çok memnun. Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Aopen 400w kasa bayağı pahalı bana göre zaten benim kasadan tek farkı PSU su olmalı. Bir arkadaşın tavsiyesi LC Power tak demişti eski kasana mantıklı geldi. LC power hakkında bir bilgim yok sağlam PSU mudur ya da aynı şekilde başka bir PSU veya kasa tavsiyeniz var mı? Aopen kasadan da 2 senedir çok memnunum. Bende APC RS 800 UPS de var.

Eski parçalar satılacak bu arada. Eleştirileriniz ve yorumlarınız neler ? Teşekkürler.

• gigabyte ds3 tavsiye derim ben kullanıyorum e6400&ds3 güzel ikili
  • valla ben tavsiye etmiyorum ds3ü. neden dersen aldım arızalı cıktı. yok gec acmaar falan. yada kapanıp acılmalar. ekrana goruntu gelmemeler hemen iade ettim anakartı calıstıgım firmaya daha sonra gorusmemde de bircok anakart daha geri gelmis bilemiyorum
    asus al p5b hiç sikayet gordunmu onunla ilgili buralarda gormedin bence asus..
  • benm anakartta da aynı sorun olmuştu anakartı söküp düzgün takınca problem ortadan kalktı..
    overclock yapıcaksan ds3 daha başarılı bilgine..
    Gülü seven dikenine katlanır overclock la fln uğraşmıcam dersen asus p5b alabilrsn

düzenleme= aradahttp://forum.donanimhaber.com/m_9001968/tm.htm p5b de de aynı sorunlar yaşanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2fast4u -- 30 Ağustos 2006; 14:55:56 >
  • çok güzel seçmişsin arkadaşım. güle güle kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: wings35

çok güzel seçmişsin arkadaşım. güle güle kullan

Birşey sormak istiyorum, hep tercih edilen ve veya önerilen anakartlar da ds3 ve veya dq6, sli destekli anakartlar değilmi?
  • arkadaşım güzel sistem hayırlı olsun

saygılar...
    pc-system1
  • Hehe hangisi güzel peki kasa ve anakartta hala emin değilim :)
  • Aynısından ben de istiyorum:)
    Bilgisayarcının adını adresini verebilir misin?
    Bir kaç farkla düşündüğüm sisteme benziyor...
  • lc güç kaynağı fiyat/başarım lideri. arkasından fsp geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DELTA53

lc güç kaynağı fiyat/başarım lideri. arkasından fsp geliyor.

lc power 550w al gerçekten çok güzel
    sistemin geri çok güzel hayırlı olsun

Conroe sistemim için son tavsiyeler lütfen

• Bir de gigabyte alırsan eger anakarta dikkat et.Anakart 8 pin mi 4 pin mi? eger 8 pin ise PSU yu da 8 pin cıkıslı bir psu alman gerekecek.
  • DS3

vede dogru seçim X1900GT ( Fear'da dagıtıyor ortalıgı )

• ds3 ler sorunlu bayaa..P5b den overclock çıkmaz diyenler var ama 400 450 fsb yapıyo..son biosla da 650 fsb seçimi var her ne kadar yapılamaz gözüksede..
  • Bu sistemi yazdım ama yarın konuşucam bilgisayarcıyla bakalım var mı bunların hepsi 5 senedir hep aynı yerden alırım bilgisayarımı o yüzden. LC bana da mantıklı geldi. Anakarta da yarın karar veririm inşallah problem çıkmaz. Teşekkürler hepinize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.