Şimdi Ara

corolla hb dizel gaz yememe sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2006 model corolla hb dizel 82.000 km de bir aracım var. Cumartesi günü şehirlerararsı yolda 5. viteste giderken arabanın gaza bastığım esnada hızlanmadığını farkettim. Gaza basıyorum fakat araba hem hızlanmıyor hem de devri artmıyor. Sanki arabanın gaz pedalı iptal olmuş gibi. Sonra arabayı boşa atıp gaza yüklenince devir arttı. Sonra vitese attım yine sorun devam ediyor. Böyle birkaç dakika devam ettikten sonra tekrar boşa atıp vitese alınca araba normale döndü ve sonra hiç sorun tekrarlanmadı. Başına böyle bir sorun gelen oldumu acaba????????

• Baskı balata sorunu olabilir baktırtın isterseniz.
  • devri artıp hızlanmasa baskı balata sorunu var diyebilirdik

ilginç bir durum, yüksek rakımdaysanız basınç değişikliğinden kaynaklı gaz yememe durumu olabilir
  • aynı model sedan benzinli var, benimkinde de gaza basıyorum özellikle 1 ve 2. viteslerde devir tavan yapmasına rağmen araç gitmiyor. araç daha 50.000km de, bu sürede baskı balatanın bitmesi normal mi? bir önceki 99 model corollamızda 100.000km de değişmişti baskı balata
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

aynı model sedan benzinli var, benimkinde de gaza basıyorum özellikle 1 ve 2. viteslerde devir tavan yapmasına rağmen araç gitmiyor. araç daha 50.000km de, bu sürede baskı balatanın bitmesi normal mi? bir önceki 99 model corollamızda 100.000km de değişmişti baskı balata

İşte bu sizinki baskı balataya işaret.

baskı balata için belli km yoktur, bu parçanın ömrünü kullanıcı belirler.

sıfır aracın baskı balatası yarım saatte de bitirilebilir
  • Bende 2006 dizel M/M var. Çok dik yokuşlarda (yaylada) kalkış yaparken el freni le de kalksam araç gaz yemiyor ve bazen çakılıl kalıyor olduğu yerde. Düz vites olsa gazı kuvvetli verirsin debriyajdan yavaşça çekip yardırırsın ama M/M'da mecburen rölantiden kalkıyorsun. Bu yüzden araç devir almayıp çakılıp kalıyor(el freniyle kalksan bile). Bu durumda M/M kullanıcıları ne yapıyor acaba M/M forumuna yazdım ama cevap alamadım.
  • servisteki usta anlık bir olay olabileceğini ve aracı takip edelim dedi. Daha sonra da zaten hiç tekrarlamadı.
    * arabam 3 ay sonra tam 6 yıllık olacak. Bu periyotta 5,5 sene sürekli total mazotu kullandım. Son 3-4 aydır opet almaya başlamıştım ve arabanın 2 ve 3. viteste yalpalayarak hızlandığını farkettim. Bu olay da başıma gelince würth'ün dizel katkısını aldım ve tekrar totale döndüm. Bayramda 2.000 km lik uzun yol yaptım. 3 depo total kullandım. 2 ve 3. vitesteki yalpalama kayboldu. Bir daha opet almam.......
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.