Şimdi Ara

Cosmos1000 & Armor+

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakınım yeni bir sistem kurdu.Tek eksiği kasa, şuan kendisinde Aopen H600B var.

Görüntüden çok sessizliğe ve ergonomiye önem veriyor.1 öncelik sessiz olması ve bir o kadarda ergonomik olması şart.Kendisi aşırı olmamak kaydı ile ortalama %20 hızaşırtma yapıyor arada.

Armor+ video incelemede fanların ses yaptığından bahsedilmiş.Bunu fan kontrol ile halledebilirmiyiz ? Alt başlıklardan birinde birisi böyle bir öneri sunmuş.Peki fan kontrol ile rpm leri düşürdüğümüzde ısı problemi olurmu ?

Özellikle Cosmos1000 kullanıcısı varsa ses durumunu anlatmasını rica ediyorum.Hatta var olan biri inceleme yapsa ne güzel olur :)

• Bunu başka bir yerde daha yazmıştım. İşte:

Armor+ almam sizin yerinizde olsam ki almadım zaten. Hem bu kadar para verip hem de dandik sesli fanlı kasa alıyorsunuz. Bence bunu alacağınıza cooler master cosmos 1000 alın. Fiyatı da aynı sayılır. Bundan iki kat daha kalitelidir. Negatif basınç etkisi denen özel soğutma sistemi, çoğu kasada yok. Sadece çok fan yerleştirmenin iyi soğutma olduğunu düşünmeyin. Cosmos'da da dört fan var ama soğutma sistemi şu şekilde: bir tane alttan içeri taze hava üfleyen 120mm lik 1200 devirle dönen fan var. İki adet üstte 120mm lik fan ve aynı büyüklükte ve devir sayılarında arkada bir egzos fanı bulunmakta. Yani kasaya giren hava kasadan çıkan havanın üçte biri gibi görünmesine rağmen, bu şekilde kasanın içinde hava azalıyormuş gibi görünüyor. Ancak kasanın içinde negatif basınç yani vakum etkisi yaratarak dışarıdan daha fazla taze hava almak amaçlanmış ve işe yarıyor. Fanlar çok sessizler ve üstteki iki adet 120'lik fan 140mm olarak değiştirilebilir, çünkü 140 uyumlu delikler açılmış. Alüminyum yan kapakların altında ses yalıtımı var. Tek sorun 17 kg olması, ancak çok sessiz, çok geniş, çok büyük(içine 2x140mm'lik radyatör sığıyor, yani su soğutma da sığıyor) ve hava soğutmayla da çok iyi soğutuyor. Fiyatı da armor'la aynı sayılır. Şimdi Armor alırsanız bir de fan almanız gerekecek ses yüzünden. O da ayrı maliyet. Fiyatı cosmos'a erişecek. Bunda ise başka fana gerek yok, kendi fanları zaten çok sessiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

Bunu başka bir yerde daha yazmıştım. İşte:

Armor+ almam sizin yerinizde olsam ki almadım zaten. Hem bu kadar para verip hem de dandik sesli fanlı kasa alıyorsunuz. Bence bunu alacağınıza cooler master cosmos 1000 alın. Fiyatı da aynı sayılır. Bundan iki kat daha kalitelidir. Negatif basınç etkisi denen özel soğutma sistemi, çoğu kasada yok. Sadece çok fan yerleştirmenin iyi soğutma olduğunu düşünmeyin. Cosmos'da da dört fan var ama soğutma sistemi şu şekilde: bir tane alttan içeri taze hava üfleyen 120mm lik 1200 devirle dönen fan var. İki adet üstte 120mm lik fan ve aynı büyüklükte ve devir sayılarında arkada bir egzos fanı bulunmakta. Yani kasaya giren hava kasadan çıkan havanın üçte biri gibi görünmesine rağmen, bu şekilde kasanın içinde hava azalıyormuş gibi görünüyor. Ancak kasanın içinde negatif basınç yani vakum etkisi yaratarak dışarıdan daha fazla taze hava almak amaçlanmış ve işe yarıyor. Fanlar çok sessizler ve üstteki iki adet 120'lik fan 140mm olarak değiştirilebilir, çünkü 140 uyumlu delikler açılmış. Alüminyum yan kapakların altında ses yalıtımı var. Tek sorun 17 kg olması, ancak çok sessiz, çok geniş, çok büyük(içine 2x140mm'lik radyatör sığıyor, yani su soğutma da sığıyor) ve hava soğutmayla da çok iyi soğutuyor. Fiyatı da armor'la aynı sayılır. Şimdi Armor alırsanız bir de fan almanız gerekecek ses yüzünden. O da ayrı maliyet. Fiyatı cosmos'a erişecek. Bunda ise başka fana gerek yok, kendi fanları zaten çok sessiz.
    ARMOR+

YAZAN ToffieBoi DEN ALINTIDIR.

TT nin fanlarindaki sistem.
    Fanin uzerinde 3 adet yer var.
    1. si +
    2. si -
    3. su ise sari kablo olan devir kontrol kablosu...

+ ve - yi molexten aliyor fanlar. Sari kablo ise 3 pin ile anakarta baglaniyor..
    Size tavsiyem. Bilgisayarcidan 3 pinli kablo isteyin. Ve fanlari anakarttan guc alicak sekilde modlayin.
    Ben aynen bunu yaptim.

Bu sayede bios tan fanlarima CPU isisina gore devirinizi ayarlayin komutunu verdim.
    Sabah actigimdan beri full BOINC ile yukleniyorum sisteme.

12 lik fanlar 1050 RPM de
    Stock fan da 3150 RPM...

Ses cikmamasini istedigim zaman boinci kapatioyrum.
    Kasa fanlari 800 RPM civarina geriliyor. Guzel guzel kullaniyorum sistemimi

Pros:
    + Thought out inner / outer design
    + Removable motherboard tray
    + Lots of room inside
    + Cable management system
    + 23 cm side fan
    + Swappable HDD / fan modules
    + A lot of tool free solutions
    + Functionality
    + LCS ready
    + Good cooling
    + Not just a simple upgrade
    + It isn't a simple "+"

Cons:
    - Heavy
    - Seems a bit expensive

http://www.bjorn3d.com dan alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncsinfo -- 9 Şubat 2008; 22:22:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ncsinfo

ARMOR+

YAZAN ToffieBoi DEN ALINTIDIR.

TT nin fanlarindaki sistem.
    Fanin uzerinde 3 adet yer var.
    1. si +
    2. si -
    3. su ise sari kablo olan devir kontrol kablosu...

+ ve - yi molexten aliyor fanlar. Sari kablo ise 3 pin ile anakarta baglaniyor..
    Size tavsiyem. Bilgisayarcidan 3 pinli kablo isteyin. Ve fanlari anakarttan guc alicak sekilde modlayin.
    Ben aynen bunu yaptim.

Bu sayede bios tan fanlarima CPU isisina gore devirinizi ayarlayin komutunu verdim.
    Sabah actigimdan beri full BOINC ile yukleniyorum sisteme.

12 lik fanlar 1050 RPM de
    Stock fan da 3150 RPM...

Ses cikmamasini istedigim zaman boinci kapatioyrum.
    Kasa fanlari 800 RPM civarina geriliyor. Guzel guzel kullaniyorum sistemimi

Pros:
    + Thought out inner / outer design
    + Removable motherboard tray
    + Lots of room inside
    + Cable management system
    + 23 cm side fan
    + Swappable HDD / fan modules
    + A lot of tool free solutions
    + Functionality
    + LCS ready
    + Good cooling
    + Not just a simple upgrade
    + It isn't a simple "+"

Cons:
    - Heavy
    - Seems a bit expensive

http://www.bjorn3d.com dan alıntıdır.

Alıntıları Göster
    ARMOR+ mukemmel bir kasa

• quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

ARMOR+ mukemmel bir kasa

Alıntıları Göster
    Sözkonusu sessizlik ise Cosmos u tartışmaya hiç gerek yok. Thermaltake in fanları rahatsızlık verecek derecede gürültülüdür. Elimdeki sistemlerden birinde TT Tsunami var. Soğutması mükemmel bir kasa ama gürültüsü kabul edilebilecek gibi değil. Korkunç. Fanlarını 5 volt ta kullanıyorum genelde ama bu seferde doğal olarak soğutma görevini tam yerine getirmiyor kasa. Diğer sistemimde ise yeni cosmos var. Hayatımda kullandığım en sessiz kasa olduğunu söyleyebilirim. Heleki Tsunami ile kıyaslayınca...

• quote:

Orijinalden alıntı: RedStar

Sözkonusu sessizlik ise Cosmos u tartışmaya hiç gerek yok. Thermaltake in fanları rahatsızlık verecek derecede gürültülüdür. Elimdeki sistemlerden birinde TT Tsunami var. Soğutması mükemmel bir kasa ama gürültüsü kabul edilebilecek gibi değil. Korkunç. Fanlarını 5 volt ta kullanıyorum genelde ama bu seferde doğal olarak soğutma görevini tam yerine getirmiyor kasa. Diğer sistemimde ise yeni cosmos var. Hayatımda kullandığım en sessiz kasa olduğunu söyleyebilirim. Heleki Tsunami ile kıyaslayınca...

Alıntıları Göster
    afedersiniz de 300-400ytl para verdikten sonra bi 20-30ytl para verin de daha sessiz fanlar alın o zaman. bence armor+'ı hiç kötülemeye gerek yok. kesinlikle mükemmel bir kasa, kullanıyorum ve sonuna kadar tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mene

afedersiniz de 300-400ytl para verdikten sonra bi 20-30ytl para verin de daha sessiz fanlar alın o zaman. bence armor+'ı hiç kötülemeye gerek yok. kesinlikle mükemmel bir kasa, kullanıyorum ve sonuna kadar tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Mene

bende bu konu ile ilgili bir başlık açmıştım.. aynı şekilde düşünüyorum.. Armor+

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

300-400 YTL'lik kasanın niye 20 ytl'lik silent fanlardan yoksun geldiği de sorgulanması gereken birşey değil mi...

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Ben de onu demiştim zaten. 340 Ytl verdikten sonra bir de fan mı alacağız kasaya? İyi vallaha. O kadar para ver, sonra paranla rezil ol gibi bir şey. Ben derim ki, 340 Ytl verme, 390 Ytl ver, bir üst sınıftaki kasayı al, hiç sorun yaşama.
    Çünkü 340 verince üzerine o 50 ytl masrafı yapmak zorunda kalacaksın cosmos gibi sessiz olmasını istiyorsan, yine sana 400 ytl'ye gelecek. Ama siz bilirsiniz yine de. Benim şahsen ikisini de görüp test etme imkanım oldu. Cosmos hem soğutması, hem görünüşü, hem malzemesi(alüminyum+çelik malzeme) hem de sessizliğiyle Armor+'dan üst sınıftadır.
    Bence en iyisi gidip kendiniz görmeniz bu kasaları, o zaman fikriniz daha iyi belirecektir. Böyle biz söyleyince olmuyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

heee okadar para verecem kasaya yanı başımda uçak gibi ötüp durcak, bide verdiğim okadar para yetmeyecek, gidip bide fan alcam kasa çok güzel ama sessizliği ön planda tutan biri için felaket olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: muratsen87

quote:

heee okadar para verecem kasaya yanı başımda uçak gibi ötüp durcak, bide verdiğim okadar para yetmeyecek, gidip bide fan alcam kasa çok güzel ama sessizliği ön planda tutan biri için felaket olabilir

Alıntıları Göster
    Ben her iki kasayı İzmir Vatan Bilgisayarda yakından inceledim. Bir kere bence yukarıda bir arkadaşın iddia ettiği gibi Cosmos, Armor + nın üst sınıfı filan değil. Bu iki kasa gerek görünüm gerek işlevsellik gerekse de malzeme kalitesi yönünden bence aynı sınıfta olan kasalar. Açıkçası her iki kasa da çok hoşuma gitti yani hangisini alsam pişman olmam gibi geldi. Ses konusunda bir yorum yapamayacağım çünkü iki kasayı da içinde bir sistem çalışırken görmedim.

• quote:

quote:

Ben de onu demiştim zaten. 340 Ytl verdikten sonra bir de fan mı alacağız kasaya? İyi vallaha. O kadar para ver, sonra paranla rezil ol gibi bir şey. Ben derim ki, 340 Ytl verme, 390 Ytl ver, bir üst sınıftaki kasayı al, hiç sorun yaşama.
    Çünkü 340 verince üzerine o 50 ytl masrafı yapmak zorunda kalacaksın cosmos gibi sessiz olmasını istiyorsan, yine sana 400 ytl'ye gelecek. Ama siz bilirsiniz yine de. Benim şahsen ikisini de görüp test etme imkanım oldu. Cosmos hem soğutması, hem görünüşü, hem malzemesi(alüminyum+çelik malzeme) hem de sessizliğiyle Armor+'dan üst sınıftadır.
    Bence en iyisi gidip kendiniz görmeniz bu kasaları, o zaman fikriniz daha iyi belirecektir. Böyle biz söyleyince olmuyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Buzmavisi

quote:

TT Armor+ siyah ile CM Cosmos un ikisi de full tower, 17kg çelik kasalardır. Sınıf olarak fark yok ikiside ağırsiklet kasalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gsaray15

Ben her iki kasayı İzmir Vatan Bilgisayarda yakından inceledim. Bir kere bence yukarıda bir arkadaşın iddia ettiği gibi Cosmos, Armor + nın üst sınıfı filan değil. Bu iki kasa gerek görünüm gerek işlevsellik gerekse de malzeme kalitesi yönünden bence aynı sınıfta olan kasalar. Açıkçası her iki kasa da çok hoşuma gitti yani hangisini alsam pişman olmam gibi geldi. Ses konusunda bir yorum yapamayacağım çünkü iki kasayı da içinde bir sistem çalışırken görmedim.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gsaray15

Ben sınıf derken kalite açısından demiştim, full tower olmasından değil. Sen nasıl gözlemledin bilemem arkadaşım. Ben bir buçuk aydır kasa araştırması yapıyorum. Kendi deneyimimi anlatayım: Malzeme dersen, Cosmos alüminyum ve çelik malzemenin güçlü taraflarını birleştirmiş lüks sınıfına giren bir kasadır. İç yapısı çelik olmasına rağmen yan kapakları alüminyumdur ve bu alüminyum kapakların titremesini engelleyen silikon malzemesi vardır kenarları boyunca. Ayrıca kapakların içinde honey comb malzemeden ses yalıtımı vardır. Tamamen toolless dizayndır. Fanları çok sessizdir. Kablolar karmaşıklık yaratmasın diye kablo management sistem bulunur. Sonra güç kaynağı kasanın altına yerleştirilir ve güç kaynağının fanı dışarıdan taze hava emer, kasanın içindeki havayı kullanmaz, önü filtrelidir. Ayrıca kasaya taze hava emen diğer kasa fanının önü de filtrelidir, çıkarılıp yıkanabilir. Ben ikisini de içinde sistemle uzun süre araştırma ve gözleme imkanı buldum. İşte birkaç resim:

Gördüğünüz gibi güç kaynağı alta yerleştirilmiş.
     Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Dört Adet fan toplamda. Biri altta taze hava emiyor. İkisi yukarıdan egzos, birisi arkada egzos yapıyor. Böylece vakum etkisi yaratılmış oluyor.
     Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Yan panellerde siyah ses yalıtımı malzemesi bulunuyor.
     Cosmos1000 & Armor+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzmavisi -- 10 Şubat 2008; 13:14:57 >

• quote:

quote:

Ben sınıf derken kalite açısından demiştim, full tower olmasından değil. Sen nasıl gözlemledin bilemem arkadaşım. Ben bir buçuk aydır kasa araştırması yapıyorum. Kendi deneyimimi anlatayım: Malzeme dersen, Cosmos alüminyum ve çelik malzemenin güçlü taraflarını birleştirmiş lüks sınıfına giren bir kasadır. İç yapısı çelik olmasına rağmen yan kapakları alüminyumdur ve bu alüminyum kapakların titremesini engelleyen silikon malzemesi vardır kenarları boyunca. Ayrıca kapakların içinde honey comb malzemeden ses yalıtımı vardır. Tamamen toolless dizayndır. Fanları çok sessizdir. Kablolar karmaşıklık yaratmasın diye kablo management sistem bulunur. Sonra güç kaynağı kasanın altına yerleştirilir ve güç kaynağının fanı dışarıdan taze hava emer, kasanın içindeki havayı kullanmaz, önü filtrelidir. Ayrıca kasaya taze hava emen diğer kasa fanının önü de filtrelidir, çıkarılıp yıkanabilir. Ben ikisini de içinde sistemle uzun süre araştırma ve gözleme imkanı buldum. İşte birkaç resim:

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Dört Adet fan toplamda. Biri altta taze hava emiyor. İkisi yukarıdan egzos, birisi arkada egzos yapıyor. Böylece vakum etkisi yaratılmış oluyor.
     Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Alıntıları Göster
    Cosmos1000

• quote:

quote:

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Cosmos1000 & Armor+

Alıntıları Göster
    Ben ısıcıyım. Bazı insanlar kasanın içine çok hava almayı, yani içeride pozitif basınç yaratmanın iyi bir şey olduğunu sanıyor. Yani çok fan eşittir = iyi soğutma demek değildir. Şu kasaya bir bakın:

Cosmos1000 & Armor+

Şimdi içeriye toplamda 180 Cfm hava alıyormuş bu 250mmlik fanlar. Şimdi bu içerideki havayı dışarıya boşaltamazsanız. Sisteminizde ısınan hava cepcikler oluşturur ve diğer parçaları çok ısıtır. Hava bulabildiği deliklerden çıkmak zorunda kalır. Tabii egzos fanları fazla değilse bu işte de zorlanır.

• quote:

Ben ısıcıyım. Bazı insanlar kasanın içine çok hava almayı, yani içeride pozitif basınç yaratmanın iyi bir şey olduğunu sanıyor. Yani çok fan eşittir = iyi soğutma demek değildir. Şu kasaya bir bakın:

Cosmos1000 & Armor+

Şimdi içeriye toplamda 180 Cfm hava alıyormuş bu 250mmlik fanlar. Şimdi bu içerideki havayı dışarıya boşaltamazsanız. Sisteminizde ısınan hava cepcikler oluşturur ve diğer parçaları çok ısıtır. Hava bulabildiği deliklerden çıkmak zorunda kalır. Tabii egzos fanları fazla değilse bu işte de zorlanır.

Alıntıları Göster
    cosmos gerçekten çok güzel duruyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: CumhurBahar

cosmos gerçekten çok güzel duruyor...

Alıntıları Göster
    400 ü gözden çıkardktan sonra tabiki cosmos alınır rahat edilir..
    biraz da reklam olayndan armor tavan yaptı milletin dilinde..görünüş albenili lakin fanları eksi yanı...
    denkleştirnce ilk işim COSMOS almak olcak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

400 ü gözden çıkardktan sonra tabiki cosmos alınır rahat edilir..
    biraz da reklam olayndan armor tavan yaptı milletin dilinde..görünüş albenili lakin fanları eksi yanı...
    denkleştirnce ilk işim COSMOS almak olcak...

Alıntıları Göster
    hepiniz tutturmuşunuz yok Armor+'ın fanları sessiz değilde falan. afedersiniz de hanginiz bu kasayı 5dk görmek dışında kullanıyor. ben ilk kampanya zamanında kasayı aldım ve o günden bu yana kullanıyorum. fanları ses olayına gelince de kesinlikle sessiz fanlar. ama sonuçta 17dB de olsa az da olsa ses duyulur sonuçta hava itiliyor orda illa ki ses çıkacak sizler heralde 0dB ses bekliyorsunuz

• quote:

hepiniz tutturmuşunuz yok Armor+'ın fanları sessiz değilde falan. afedersiniz de hanginiz bu kasayı 5dk görmek dışında kullanıyor. ben ilk kampanya zamanında kasayı aldım ve o günden bu yana kullanıyorum. fanları ses olayına gelince de kesinlikle sessiz fanlar. ama sonuçta 17dB de olsa az da olsa ses duyulur sonuçta hava itiliyor orda illa ki ses çıkacak sizler heralde 0dB ses bekliyorsunuz

Alıntıları Göster
    +10000000000000000000000000000000

quote:

burda firma yanlısı forum kullanıcıları görmek istemiyoruz özellikle buzmavisi
    mümkünse yazma arkadaşım bu forumlara..

kör olan anca göremez armor+ ın cosmos 1000 e göre üstünlüğünü
    ilk önce genişleme yuvalarına bir bak sonra ince detaylara
    speed step video da üstüne vura vura söylüyor bırakın kardeşim bu ucuz ayakları artık.

Fiyata performansa bakınca thermaltake ürünleri her zaman bir adım önde

çamur at izi kalsın diyologlarınız baydı artık

bende bir ARMOR+ kullanıcısı olarak iyiki almışım diyorum.
    Her noktası ince düşünülerek tasarlanmış bir kasa herkezede tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3m -- 12 Şubat 2008; 0:57:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x3m

+10000000000000000000000000000000

quote:

burda firma yanlısı forum kullanıcıları görmek istemiyoruz özellikle buzmavisi
    mümkünse yazma arkadaşım bu forumlara..

kör olan anca göremez armor+ ın cosmos 1000 e göre üstünlüğünü
    ilk önce genişleme yuvalarına bir bak sonra ince detaylara
    speed step video da üstüne vura vura söylüyor bırakın kardeşim bu ucuz ayakları artık.

Fiyata performansa bakınca thermaltake ürünleri her zaman bir adım önde

çamur at izi kalsın diyologlarınız baydı artık

bende bir ARMOR+ kullanıcısı olarak iyiki almışım diyorum.
    Her noktası ince düşünülerek tasarlanmış bir kasa herkezede tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Lütfen Kim firma yanlısı arkadaşım? Asıl sizin kör olmanız lazım. Bunu sadece ben söylemiyorum. Git bu söylediklerini yabancı sitelerde söyle arkadaşım, seninle dalga geçerler. Cosmos hakkında sadece git bir yabancı sitedeki araştırmalara bak derim, git bir bu forumlara bana söylediklerini yaz. Gülerler sana. Bunu öylesine söylemiyorum gerçekten gülerler ve yazanlara da öyle yapıyorlar.

Ben firma yanlısı falan değilim. Bir ürün aldım kullanmaktayım ve çok memnunum. İstediğim yere istediğim şeyi yazarım, özgürlük denen bir şey var. Burada bir sürü firma yetkilisi var kullanıcı kimliği altında yazıp çizen, biz onlara bir şey diyor muyuz? Sen bu ürün almışsın ve memnun olduğunu yazmışsın, tabii kullanıcı mısın değil misin o da ayrı. Ben kullanıcı olduğumdan eminim. Ama cosmos'u görüpte armor+ diye tutturan varsa ondan şüphe ederim işte. Diğer arkadaşlar kasaların özelliklerinden bahsettiler, ben de kendi kasamın özelliklerini yazıyorum. Bundan çok daha iyi olduğunu biliyorum, yüzde yüz eminim çünkü ikisini de içinde sistem ile görme imkanım oldu, ikisi de aynı ağırlıkta. İki kasayı da kullanan arkadaşlarım var. Armor+ kullanan herkes çıkardığı seslerden şikayetçi ve ben şimdiye kadar kimseden cosmos'un soğutması kötü, sesi kötü diye bir şey duymadım. O yüzden lütfen firma yetkilisiyseniz de bunu açık açık söyleyin. Çünü ikisini yakından görüp inceleyen biri asla armor+ ı cosmos'a tercih etmez. Tabii alacak parası yoksa o ayrı.

İşte daha yeni thermalright rev.A ürününün incelemesi yüzünden başımız ağrıdı. Neredeyse paramla rezil olacaktım. Sitedeki incelemede thermalrigt ile 8800GT'nin yükte 33 dereceye indirdiği yazıyordu. Ben de oradaki fanı bile aynısını aldım, ekran kartım yükte 45-50 derecelerde geziyor. Üstelik oradaki gibi kasa açık halde olduğu halde. Oda sıcaklığı da 20-21 derecedeydi. O yüzden bana böyle saçma sapan sözler sarf etmeyin. Kötü firmaların yanlış reklamlarından başımız ağrıdı yeterince.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.