Şimdi Ara

[Çözüldü] Oyunlar tam ekranda çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşletim Sistemim Windows 10 1909 versiyonu. Tüm güncellemeler kurulu. Ekran Kartı Sapphire Nitro+ RX570 4GB Adrenalin ve sürücüsü kurulu ve güncel. Dxdiag ekranın hiç sorun görünmüyor.

HDMI kablosu ile full hd olduğunu iddia eden dandik bir arçelik tv'ye bağlıyım. Normalde görüntü ekrana tam olarak sığmıyor. Ben de radeon yazılımı üzerinden görüntüyü yüzde 5 küçülterek sığdırıyorum (Display menüsündeki HDMI Scaling)

1. Bazı oyunlar tam ekran çalışıyor (Medieval II Total War, Civilizaiton IV, Euro Truck Simulator) ama HDMI Scaling devre dışı kalıyor yani görüntü ekrana sığmıyor.

2. Bazı oyunlar ise (Civilization V, Civilization VI) tam ekranda görüntü vermiyor. Mesela klavyeden windows tuşuna basarsam ya da alt tab yaparsam görüntüyü görüyorum ama tam ekran değil pencere boyutunda görüyorum.

Görüntünün kesildiği bu oyunlarda ses de kesiliyor. Sesi de HDMI üzerinden TV'ye aktarıyorum. Sanırım görüntü gidince o da gidiyor. Görüntü gittiğinde TV sanki receiver'ı kapatmışım gibi "no input" durumuna geçiyor.

Ben ne yapayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperzengintas -- 30 Nisan 2020; 7:7:18 >

• Total War Attila'yı denedim bugün. O da tam ekran çalıştı ancak ekrana sığmıyor. Bir bilgisayar ekranı ile deneyeceğim bakalım neler değişecek.
  • Radeon Software üzerinde GPU Scaling'i açtım. Ayarından da full panel'i seçtim. Civilization VI ve V açıldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.