Şimdi Ara

CS GO FPS SORUNU(GTX 960M)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

PC => ASUS N551VW-C007T

İŞLETİM SİSTEMİ => WİNDOWS 10 HOME SİNGLE LANGUAGE 64 BİT

İŞLEMCİ => İNTEL(R) CORE(TM) İ7-6700HQ CPU @ 2.60GHZ (8 GPUs), ~2.60GHZ (TURBO İLE 3.60GHZ)

RAM => 8 GB DDR4 2133MHZ

EKRAN => İNTEL(R) HD GRAPHİCS 530 4 GB 1920X1080 (32BİT) (60HZ) - AYGIT TÜRÜ : TAM GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICISI

OLUŞTURUCU => NVIDIA GEFORCE GTX960M GDDR5 4GB - AYGIT TÜRÜ : SADECE İŞLEYEN GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICISI

DİRETX SÜRÜMÜ => 12

BİLGİSAYARIMIN BENİM GÖZÜMDE VE BÜTÇEMDE GÜZEL BİR BİLGİSAYAR OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK ALDIM ŞİMDİYE KADAR DA BİR PROBLEM YAŞAMADIM GEL GELELİM "CS-GO" DA BANA YAŞATTIGI HÜZÜNE...

SORUNUMU ŞU ŞEKİLDE AÇIKLAYAYAYIM :

CS GO YA İLK BAŞLADIĞIM SIRALARDA ALDIĞIM FPS 140 170 ARASI DEĞİŞİYORDU,
    ŞU AN ALDIĞIM FPS 50 İLE 90 ARASINDA OYNUYOR SMOKE GÖRÜNCE 35 LERE KADAR DÜŞÜYOR BU KONU HAKKINDA YARIM YAMALAK BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIMA DANIŞTIM GTX850M İLE 200 SABİT FPS DE OYNAYAN VARMIŞ BENİM EKRAN KARTIM ÜST SÜRÜM OLMASINA RAGMEN VE BOYUTU 2 GB DAHA FAZLA OLMASINA RAGMEN BEN BU FPS Yİ ÖLÜM OLARAK KABUL EDERİM 3 GÜNDÜR UĞRAŞIYORUM BİR ÇÖZÜM BULAMADIM.

HER TÜRLÜ GÖRÜŞ VE ÖNERİYE AÇIĞIM YETERKİ FAYDASI OLSUN.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginöz -- 16 Mayıs 2016; 11:40:22 >

• Bütün ayarları kısın sadece multicore rendering aktif olsun. Bilgisayarınızı en 6 aylık diye düşünürsek işlemci ve ekran kartındaki fabrikasyon macunlar çoktan eskimiştir onları garanti kapsamında kaliteli bir marka ile değiştirin, hava kanalları dolmuştur onları temizletin. Altına çift fanlı soğutucu alın. Elbette en büyük hata laptop ile oyun oynamak ama sonuçta olan olmuş. Aldığınız tarihi hatırlıyorsanız, kurulu olan NVIDIA driverını kaldırıp o gün alındığı gün tarihli driverı kurun. Windows muhtemelen updatelendi onuda eski sürüme getirin. İnanın bende oyunları overkill edecek bir masaüstü sistem var, windows 10 update aldı nvidia update aldı 500+ fps aldığım cihaz şimdi 300-400 arasına düştü.
  • Ben Qosmio X870-14N (Upgraded 240GB SSD + 32GB Ram) İle Düşük Görüntü Detaylarında 1920x1080 Çözünürlüğünde 180-220FPS Alıyorum. Senin Yazılımsal Bir Sorunun Olabilir. CS:GO İçin Acaba Intel Grafik Kartınımı Kullanıyor? nVidia Kontrol Panelinden Bakabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • laptopla gaming olmaz malesef
  • JacquesC kullanıcısına yanıt
    yazılımsal bir sorun derken biraz daha açabilir misiniz mesela hangi yazılımda bir bozukluktan kaynaklı olabilir fps sorunu ?
  • Öncelikle Makinenin Oyundayken CPU ve GPU Isılarına Bakabilirsin. Yüksek Isılardaysa Makine Kendini Soğutamadığı İçin Bu Sorun Olabilir.

CS:GO İçin Belki Intel Grafik Kartını Kullanıyor Olabilir;
    quote:

Çözüm:

Bilgisayarı güvenli modda yeniden başlattık. (Windows 8'de bu süreç biraz karmşık, bu videoya bakabilirsiniz)
    DDU ile Sürücleri kaldır ve yeniden başlat diyoruz.
    NVIDIA sürücüsü siliniyor ve bilgisayar yeniden başlıyor.
    Normal bir şekilde en son sürücüyü (mesela bu makaleyi yazarken 344.75) kuruyoruz ve sorun çözülmüş oluyor.

Artık hem NVIDIA denetim masası ayarları kaydedecek hem de oyunlarınız harici NVIDIA GPU ile çalışacak.

Denetim masasından Intel görüntü sürücüsü ne Nvidia ile ilgili ne varsa silin.
    DDU ile Intel ve Nvidia kaldırın. Cclenear ile kayıt defteri ve süprüntü temizliği yapın.
    İlk bunuhttp://downloadmirror.intel.com/24348/a08/win64_15367.exe
    Sonrada bunu temiz kurulum olarak kurun ve Nvidia denetim masasını yönetici olarak çalıştırıp deneyin.
    http://tr.download.nvidia.com/Windows/347.09/347.09-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe

Arka Planda Çalışan Ağır Uygulamalar yada İşe Yaramayan Uygulamaları Kapatabilirsiniz.

CS:GO Grafik Ayarlarını Düşük Olarak Ayarlayabilirsiniz. Olmadı Ben Akşam Kendi Ayarlarımı Sana Upload Edip Atarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sorun çözebildiniz mi i7 6700hq ve gtx 965m 4 gb ile 20 fps e kadar üdşüyor herşey lowda olmasına rağmen ve takılmalar oluyor.diğer oyunlarda hiç bir sıkıntı oyk sadece cs go da sorun var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xbox vr yi kapat
  • dvr pardon
  • Driver'larınız güncelse sorununuz tamamen işlemcinizin darboğaz yaşaması. Bu da kullandığınız windows'ta 100% 'e varan cpu kullanımı ile ilgilidir. Bilgisayarınızda virüs, arkaplanda çalışan sayısız işlemler olabilir.

Driver güncellemek için:http://www.gezginler.net/indir/slimdrivers.html

İndirip güzelce eski olabilecek driverlarınızı güncelleyin.

Cs go komut satırını açıp fps_max_300 yazın.

Bunlarda işe yaramazsa temiz bir format atmanızı ve eksiksiz olarak bütün driver ve uygulamaları kurmanızı öneririm. Umarım bir an evvel çözülür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.