Şimdi Ara

CSS ile liste konusunda yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde bir css kodu var şu şekilde;

#menu{
    padding : 0;
    height : 18px;
    left : 5px;
    margin-top : 5px;
    right : 0;
    }
    #menu ul {
    margin : 0;
    list-style-type : none;
    text-align : left;
    }
    #menu ul li {
    display : block;
    margin : 0;
    }
    #menu a:link, #menu a:visited {
    background : #fff;
    height : 18px;
    border-bottom : 1px solid #990000;
    border-right : none;
    padding : 0 0 0 3px;
    color : #000000;
    text-decoration : none;
    display : block;
    font : 10px "Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif ";
    background-repeat : repeat;
    }
    #menu li a:hover {
    color : #ffffff;
    background-repeat : repeat;
    background-color : #990000;
    }

şimdi bu kod ile şöyle bir liste oluşturuyorum;,
    örneğin alt alta 5 adet satırım var,

<div id="menu">
    <ul>
    <li><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=8060774&url=#" data-href="#">deneme1</a></li>
    <li><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=8060774&url=#" data-href="#">deneme2</a></li>
    <li><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=8060774&url=#" data-href="#">deneme3</a></li>
    <li><a href="#">deneme3<a></li>
    <li><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=8060774&url=#" data-href="#">deneme4</a></li>
    <li><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=8060774&url=#" data-href="#">deneme4</a></li>
    </ul>
    </div>

yukardaki kod ile belirtilen listeyi yaptığım zaman bir sorunla karşılaşıyorum;
    şöyleki ; deneme1 in alt çizgisi (border-bottom) örneğin 1 birim iken, alttakilerin 1,5 birim oluyor, yani kısa kalıyor,(tüm satırlarda link # iken)
    # işaretini değiştirip gerçek linkini veriyorum, bu sefer 1. satır düzeliyor ama alttaki satırlar kısa kalıyor,
    hepsine gerçek linkini versem de aradan bir kaçı kısa kalıyor, ilginçtir ki link verdiğim dosyanın adını değiştirince durum düzeliyor, ama düzelen yerine başka biri bozuluyor,
    ayrıca tüm satırların gerçek linki yok, bazılarına # koymak zorundayım (koymazsam satırlar diğerleri gibi olmuyor) ama malesef # linkli olanlar mecburen kısa kalıyor, dolayısıyla liste uzun-kısa alt ççizgili satırlarla doluyor
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafay -- 11 Temmuz 2006; 17:09:18 >

• daha mesajı cevaplarken cevap aklıma geldi
    #menu a:link, #menu a:visited bölümünde yer alan border bottom, #menu ul li kısmına alınacakmış:):):)
    demek donanimhabere girer girmez kafa çalışmaya başlıyor
  • #menü ye genişlik ekledim. width:100; yazdım. div in uzunluğu ekran genişliği kadar uzundu.
    Ayrıca css kodu yazan bir script var şu adreste.
    http://forum.mutasyon.net/index.php?showtopic=4495&st=15
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.