Şimdi Ara

Dataları kurtaramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar içinde bazı resimlerin olduğu bir klasörü yanlışlıkla silmişim. Daha sonra da o resimlerin olduğu partition'un üzerinde başka veri yazılmış. Data kurtarma programları kullandım fakat 5-6 programdan hiçbiri resimlerin 1-2'si dışında kurtarma yapamadı. Sorun olarak silinen verinin üstüne başka veri yazılmış olması gözüküyor. Daha sonradan yazdığım o verileri kesip başka bi HDD'e aldım fakat resimleri hala kurtaramıyorum.

Bu konuda birşey önerebilecek olan var mı?
    Not: Data kurtarma programlarının hiçbiri (profesyonel programlar dahil) işe yaramadı..

• eğer programlar işe yaramadıysa gercekten cok zor.
    Ancak yurt dısında bunun icin özel ekipler var. (Örneğin en son su hizbullah olaylarından kursunlanan HDD leri Amerakan Federal bürosu cözebilmişti. Türkiye yapılamamıstı.)
    Eğer senin için cok önemliyse yurt dısından yardım isteyebilirsin ama cok cok masraflı olur.
  • kuşunlanan hdd bi şekilde okunabilir çünkü disklerde hala o veriler yazılı eksik parçaları tamamlayabildiğin sürece kurtarırsın bişeyler ama üzerine veri yazılmış bir bölümden alacağın tek şey o noktaya en son yazılan veriler olur... sildiğin partition boyutu ile sonradan yüklediğin veri boyutu arasındaki oran nedir? bir veriyi silfiğinde sadece üzerine yeni veri yazılabilir olarak işaretlenir ama tamamen silinmez AMA sildiğin partitiona yeni veriler kaydettiğinde boş olan sectörlere yazılacağı gibi silindi olarak işaretlenen partitionlarada yazma işlemi yapılır ki bu durumda yeni yazılan veriden başkasına ulaşamazsın.. sadece silinmş olarak işaretlendiği halde hala üzerine veri yazılmamış sectörleri kurtarabilirsin..

uzun lafın kısası sonradan kaydedttiğin dosyaların boyutu ne kadar büyükse ve o partition un boyutu ne kadar küçükse işin o kadar zor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.