Şimdi Ara

DEBRİYAJ GARANTİDEN DEĞİŞİRMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • opel aracım var. debriyaj yüksek kavrıyordu, servis normal dedi, şimdi garanti bitti, serviste tekrar baktılar debriyaj değişecek dediler,. Benim merak ettiğim bu debriyajın standart bir ömrü varmı, garntide iken tespit edilseydi garanti kapsmında değişirmiydi, aracım şu an 84 binde.

• Debriyajı garanti kapsamına almıyorlar ama kronik ve gerçekten fabrikasyon hatası varsa (ki bu çok nadir olur ya da servis tarafından kabul edilir) garantiden değiştirilebilir. Mesela Focus'larda bazen gıcırtı yapıyordu debriyaj pedalı ve garantiden yaptıranlar oldu ama yüksek kavraması ya da çabuk aşınması genelde kullanım hatasından da olabildiği için pek garantiden değiştirilmez, ben rastlamadım.
  • garantiye almazlar hele servisin opel se aman
  • O KADAR KİLOMETRE YAPMIŞSIN O KİLOMETREDE OLMSA DEĞİŞEBİLİRDİ.5000- 15000 FALAN OLSA DEĞİŞME DURUMU OLABİLİRDİ.
  • aynı sorun bizde de var (CADDY TDI) galiba hidrolik debriyajlı araçlar yukarda kavrıyormuş ve bunun için yapılacak birşey yokmuş. (tamamen kulaktan dolma bilgidir.)
  • evet şimdiki debriyajlar hidrolik ve genelde yukarıda kavruyor ve ayar olmuyor birde debriyaj sarf malzemesidir kullanmaya baglıdır garantiden değişmez kişisel görüşüm
  • 1000 km de debriyaj iptal olursada değişmezmi...??? incelemeden söylememek lazım...
  • bende branş farklı olsada servis çalışanıyım. arkadaşın dediği gibi önce bakmak lazım.ama çok km yapmış araç az olsaydı şansın daha yüksekti.
  • bir gün serviste şöyle dediler :debriyaj garantiye girmez ben size debriyaj takarım buradan çıkarsınız biraz sonra rampa çıkarsın yarım debriyajla debriyajı bitirirsin dedi garantiye girmez dedi
  • Yerli üretim corolla ae100 lerde valeo debriyaj balatası kullanılmakta ve bu balatalardan da 30bin km den itibaren ötme sesine benzer bir ses gelebilmekteydi. O dönemde servisten garantide değiştiren arkadaşlarım olmuştu, ama yine valeo takıldığı için belirli bir süre sonra aynı sorunla karşılaşılmaktaydı. Yani duruma göre garanti kapsamına alınmaktadır....

Ha bu arada debriyaj ömrü kullanım ve malzemeye bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Bizm vakti zamanında 93 bi corolla vardı aracı 180bin km de orjinal baskı balata ve egsoz üzerinde iken ve 10 yaşındayken satmıştık. Onun ardından yine sıfırdan beri ailede olan 97 uno yu kullanmaya başlamıştım ve o arabayı da 65bin km de iken sattım ve alan kişi iki ay sonra baskı balata değiştirdi...
  • debriyaj tamamen kullanımla yıpranan bir parça olarak kabul edildiğinden çok özel durumlar dışında garantiden değiştirilmez..bir baskı-balata 100.000 km sorunsuz kullanılabilir de,5000 km de bitirilebilir de..debriyajın garanti kapsamından değişebilmesi için parçalarda fabrikasyon bir hatanın olması gerekir ki bu da sizin şartlarınızda mümkün değil..o süreleri aşmışsınız..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.