Şimdi Ara

Denon 4306 yı nasıl bilirsiniz :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar denon 4306 , yamaha 1600-2600, pioneer 1016-2016 cihazlarından birini almayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar hangisini tavsiye ederler acaba.

• Bence asagi yukari ayni fiyatlardaki cihazlari karsilastirmak lazim.

Yani 4306 tahmini olarak 2000 euronun uzerinde
    Yamaha 1600 - 1400 euro civarinda liste fiyati
    Yamaha 2600 - 1700 euro civarinda
    pioneer ise bunlardan dahada ucuz.

Aslinda hersey ne tur ozellikleri aradiginla alakali.
  • Cihazı Tükiye'den mi alacaksın?marantz ya da Onkyo gibi diğer markaları neden listene almadın?Hoparlörlerin nedir?
  • wharfedale 8.4 lerim ve elimdeki sistemi satarsam 8.3 alacağım, subwoofer Sw-250 yurt dışından almayı düşünüyorum.

istediğim özellik
    1. Sinema ağırlıklı bir sistem istediğim için bu iş için alacağım son cihaz olsun
    2. streo da başarılı olsun
    3. HDMI ile yükseltemesi olsun
    4. multi room özelliği olsun
    5. bi ware bağlantıyı desteklesin (iyi bir şey galiba :) )

yukarıda dediğim gibi uzun süre avr peşinde koşmak istemiyorum. Bunu alıp sinema keyfimde aldığım cihaz iyidir demek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi romeoghost -- 20 Kasım 2006; 12:28:33 >
  • Valla benim onerecegim cihaz Yamaha RX-V 2700 satis fiyati 1700 euro civarinda olacak 2600 den cok ustun bir cihaz.
    Yazmis oldugun tum ozellikler mevcut ancak stereo da ne denli basarili olur bilemicem, cunku sonuc olarak kullanma firsatim olmadi daha.Ama tahminimce tatmin edici boyutta olacaktir stereoda
    Filmde ise ustun derecede basarili olacagini garantilerim

Not : Bu cihazi bende almak icin bekliyorum.
  • kesinlikle kill for you ya katılıyorum ... eğer bu kadar para verilecekse
    MARANTZ SR-7500 veya PIONEER VSA-AX10 alınabilir ... özellikle pioneer ın bu modelini tercih etmeni öneririm

quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Cihazı Tükiye'den mi alacaksın?marantz ya da Onkyo gibi diğer markaları neden listene almadın?Hoparlörlerin nedir?
  • denon , yamaha ve marantz bayisiyiz ilgilenirsen pm at

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekocakaya -- 21 Kasım 2006; 22:34:36 >
  • Burada bir açıklık getirreyim yurt dışından ebaydan almayı düşünüyorum. Limitim 500 euro bu fiyatlara

yamaha 1600, pioneer 1016 alabiliyorum fakat biraz daha çıkıp
    yamaha 2600, pioner 2016 alabilirmiyim diye size danışmak istedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: technician77

kesinlikle kill for you ya katılıyorum ... eğer bu kadar para verilecekse
    MARANTZ SR-7500 veya PIONEER VSA-AX10 alınabilir ... özellikle pioneer ın bu modelini tercih etmeni öneririm

quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Cihazı Tükiye'den mi alacaksın?marantz ya da Onkyo gibi diğer markaları neden listene almadın?Hoparlörlerin nedir?

Bahsettiğin PIONEER VSA-AX10 modeli artık eski model ve arkadaşın istediği HDMI çıkışları da yok ve ayrıca fiyatı halen bile 10.000 ytl'ye yakın. Onun yerine VSX-AX4ais önerilebilir.

Marantz'a gelince hiç de parasının cihazı değil.

İlla farklı bir marka olacaksa Denon'un modelleri düşünülebilir.

Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: romeoghost

Burada bir açıklık getirreyim yurt dışından ebaydan almayı düşünüyorum. Limitim 500 euro bu fiyatlara

yamaha 1600, pioneer 1016 alabiliyorum fakat biraz daha çıkıp
    yamaha 2600, pioner 2016 alabilirmiyim diye size danışmak istedim

Pioneer her bence de uygun fiyata iyi bir anfi.

Aynı fiyat aralığında Denon 3806 da bulabilirsin.

Bir de unutmadan bu tüm bahsedilen seriler 2006 serisi cihazlar.

Şimdiki eşdeğerleri;

Pioneer için 1016 yerine X2
    Pioneer için 2016 yerine X4

Denon için 3806 yerine 3807

Saygılar...
  • AX-10 da HDMI yok ama performans olarak üst düzey bir cihaz ... herşeye rağmen tabiki tercih meselesidir
  • Burada konu başlığını açtıktan sonra incelememe devam ettim. listemdeki 3 ve 4 numaralı özellikleri terk edebilirim diye düşünüyorum nedenine gelince çok üst düzey bir cihazı eski model de olsa ucuza almak daha düşük seviyedeki güncel bir cihazı almakdan daha iyi diye düşünüyorum. Tabii yeni modelin eskisini yakalamamış olması şartıyla.
    Kafama takılan soru şu çoğu firma yeni versiyon cihazlarını çıkarıyorlar. bizde hepsine balıklama atlıyoruz. Acaba önceki nesil cihazlar yenilere göre daha mı kötü ses veriyor. Çünkü baktığımız zaman yeni modellerde ek giriş ve destekler gözüküyor.destekledikleri şeylerin çoğu aynı sadece farkları yeni bağlantılar. mesela Yamaha nın 2500-2600-2700 modelleri arasında ses kalitesi açısından dünyalar kadar mı fark var. Yoksa bu otomobil üreticileri gibi bir kaç yerini oyna yeni versiyon olarak satmı?

• Elbetteki yeni çıkan her model illa eskisinden daha iyi ses veriyor demek değil. Hatta, bazen yeni çıkan model eski modelden bir çok çalıntı yapılarak piyasaya sürülüyor. Aslında bu Dünya için kaçınılmaz bir ticari gelenek maalesef.

Durum her zaman böyle değil tabiki.

Gerçek örneklerle belirtmek gerekirse;

Pioneer her sene model seri numarasını değiştirir.
    Mesela 1016 ve 2016 serisi 2006 yılının ürünüdür.
    1015 ve 2015 serisi 2005 yılının ürünüdür.
    1014 ve 1015 serisi 2004 yılının ürünüdür.
    ya da
    1011 ve 2011 serisi 2001 yılının ürünüdür.

ancak 2003 yılında aynı iki seri cihazın kod numarasını değiştirdi. X3 ve X5 koydu. örnek vermek gerekirse 1011 model A/V Receivere karşılık gelen eşdeğer X3 A/V Receiver arasında kasası bile tamamen aynı olan bu iki cihaz arasında ana özellikler aynı olup çok küçük farklar vardır.

Mesela Pioneer VSX-AX5 THX A/V Receiver, VSX-AX5ai ile tamamen aynı cihazlardır. Aradaki fark sadece yeni eklenen bir işlemci ile VSX-AX5ai'nin Prologic IIx'i desteklemesidir. Bir de VSX-AX5'de ön ışıklandırma turuncu ai modelinde ise beyazdır. Kumandaları bile aynı olan iki cihazın ai modelinde kumanda metalik gri renklidir. Bir de ai modeli 7x120watt iken eski modeli 7x100 wattır. Ama temel de ufak farklılıklar olmasına rağmen ana özelliklerden kasasına kadar ve özellikle ses kalitesine kadar taa 2011 modelinden VSX-Ax5 modeline kadar çok küçük farklılıklar dışında neredeyse tamamen aynı cihazdır. Bu yenilikleri tercih etmek alıcının keyfine kalmıştır.

Ya da
    Denonda da 3806 modeli 2006 yılına 3807 modeli ise 2007 yılına üretilmiş bir model. Aynı küçük yeni farklılıklar onlar içinde geçerli.

Burada önemli olan her detayı dikkatlice inceleyerek neyi isteyip istemediğinize karar vermektir.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: romeoghost

Burada konu başlığını açtıktan sonra incelememe devam ettim. listemdeki 3 ve 4 numaralı özellikleri terk edebilirim diye düşünüyorum nedenine gelince çok üst düzey bir cihazı eski model de olsa ucuza almak daha düşük seviyedeki güncel bir cihazı almakdan daha iyi diye düşünüyorum. Tabii yeni modelin eskisini yakalamamış olması şartıyla.
    Kafama takılan soru şu çoğu firma yeni versiyon cihazlarını çıkarıyorlar. bizde hepsine balıklama atlıyoruz. Acaba önceki nesil cihazlar yenilere göre daha mı kötü ses veriyor. Çünkü baktığımız zaman yeni modellerde ek giriş ve destekler gözüküyor.destekledikleri şeylerin çoğu aynı sadece farkları yeni bağlantılar. mesela Yamaha nın 2500-2600-2700 modelleri arasında ses kalitesi açısından dünyalar kadar mı fark var. Yoksa bu otomobil üreticileri gibi bir kaç yerini oyna yeni versiyon olarak satmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 7 Aralık 2006; 11:12:31 >

• Yorum için teşekkürler listemi tekrar gözden geçirdim. 3 ve 4 maddenin çok işime yaramayacağı geleceğe doğru bir adım için daha çok ücret vermek yerine uygun fiyatlı ama yüksek model bir recevierin işimi göreceğini düşünüyorum. Bu 1015 de olabilir yamaha 2500 de eğer uygun bulursam AX10 da :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.