Şimdi Ara

devam zorunluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar biraz baktım ama net bişeyler bulamadım bu konuda.devam zorunluluğu olan olmayan üni.ler veya devam zorunluluğu varsa derslerin yüzde kaçı gibi sorular kafamı kurcalıyor.bu konularda tecrübeli arkadaşladan yardım bekliyorum...

• Devam zorunluluğu var der 10 ders gitmezsin geçersin.Yok der 5 ders gitmezsin bırakır.

Ana ders ve lablar dışında hocaya bağlı.Ana ders ve lablara da gitmeyeceksen hiç gitme zaten
  • Devam zorunluluğu Üniversiteden üniversiyete değişen bişi değil,hocadan hocaya değişen bir şey.
    Onun için girdiğiniz ilk derste sorun yapıp yapmadığını söyler.
  • Devam zorunluluğu hocadan hocaya değişir. Bazıları tölerans gösteriyor, bazıları da yoklamaya önem veriyor.

Ayrıca devamsızlık hakkı da üniversiteden üniversiteye değişir. Ama genellikle %70 devam zorunluluğu mevcut.
  • Türkiye Cumhuriyetindeki tüm üniversitelerde (vakıf üniversitelerde dahil )/ tüm bölümlerde ( AÇIKÖĞRETİM / Uzaktan Eğitim / veya STAJ benzeri eğitim verilen yerler ...v.s..;) derslere devam zorunluluğu vardır.
    YÖK kanununda böyle bir madde vardı ( kaldırılmadıysa ) { Kaldırmazlar da zaten }

Ancak bunu uygulayan kim..?

Burası Türkiye ; denetimi zayıf bir ülke..
    Kısacası ; devam zorunluluğu durumu ; üniversiteden üniversiteye ; bölümden bölüme ; hocadan hocaya değişir.
  • yani hoca ne derse o.teşekkürler arkadaşlar cevaplar için...
  • teorikte her okulun yönetmeliğinde devam zorunluluğu vardır. gerisi hocanın tutumuna bağlı teknik ünilerde hocalar daha geniş olur imza konusunda mesela eğitim fakültelerinde hocalar genelde imzaya fena takarlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.