Şimdi Ara

DIŞ HEKIMLIGIII

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar gecen sene 2016 da girmistim sinava hayalim dis hekimi olmakti fakat bu sene ygsde gecen seneden yaptigim siralamanin da gerisine dustum saglik problemleri yaşadim kaderimde olan buymuş saglik olsun soracagim soru şu ailemin butcesi aham şaham degil fakat ortanin biraz ustundeyiz siralamam ile ucretli bir dish hekimiligini kazanmam bile cok zor fakat kendime neden olmasin diyerekten calisiyorum bilgisi olanlar en ucuz ucretli (diger fiyatlara gore ucuz yoksa ucuz degil biliyorum :D ) universtenin fiyati ve siralamasini yazabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alakasız olacak ama burada diş okuyacağına ukraynada tıp oku daha ucuz. Hem dil öğrenirsin hem ab de çalışırsın.

Sadece ukrayna değil bir çok avrupa ülkesinde ücretler buradan daha ucuz.

Ortaasya ülkelerinede bakabilirsin.

• Tam olarak istedigim şey aslinda yurt disinda okumak fakat neye gore orda okuyabilirim ingilizcem var almanca da calisiyorum belirli bi sinava mi girmem gerek yoksa mf3 turunden ordan tercih yapabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: soofreaky

Tam olarak istedigim şey aslinda yurt disinda okumak fakat neye gore orda okuyabilirim ingilizcem var almanca da calisiyorum belirli bi sinava mi girmem gerek yoksa mf3 turunden ordan tercih yapabilir miyim

İlk yıl bir eğitim şirketiyle gidersen onlar yurduna kadar ayarlıyor. (tabiki parayla)

Benim bildiğim ülkeye göre değişiyor mesela azerbaycanda mf3 puanına göre tercih yapıyorsun bazı ülkelerde ygsye girmiş olman yeterli.

Okullarında dile göre ücreti değişiyor mesela ukraynaca tıp 4bindolarsa ingilizce 6bin dolar rusça 5bin

Okula başlamadan önce dil kursuna gidiyorsun.

Okuyan biriyle görüşsen daha iyi olur geçen sene tercihlerde ukraynada mimarlık okuyan biriyle konuşmuştum sonra araştırmaya başladım tam detaylı bilgiye sahip değilim. Bu forumda da üniversiteler bölümünde bazen yurtdışında okuyanlar başlık açıyor onlardan yararlan.

Şahsen türkiyede iyi olmayan bir okulda dişe binlerce lira vereceğime buralarda okurum 5yıl sonra istersen denkliğini alır burda çalışırsın istersen avrupa birliği ülkelerinde.

• çok teşekkurederim sayende az cok bilgilendim birazda kendim araştirdim sinava girmeden sadece lise diplomana bakara alanlarda varmis maceristan gibi ab ulkeleri ordaki aldigin diploma tum dunyada gecerli iş imkani olsun gezi olsun her şeyi avantajli cok tesekkurler hocam aileme danişicam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.