Şimdi Ara

Dışarıdan testosteron almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
11.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler benim fsh lsh değerleri acayip yüksekti. Aynı şekilde testosteron seviyesi de yüksekti. Ama etki etmiyordu ve ben sakalım çıkmıyor kilo alamıyorum diye gitmiştim. Her neyse konuya döneyim.

Doktor gerekli tahlilleri yaptığında androjen direnci olduğunu farketti. Testosteron yüksek fakat etki etmiyor diyordu. Şubat 2017 den haziran 2017'ye kadar sustanon kullanmıştım. Doktor tahlilleri yaptığında bütün değerler normale dönmüştü. Tüyler çıkmaya başlamış ve kilo almıştım.

Sormak istediğim şu dışarıdan testosteron almak ne kadar mantıklı ileride bana bir sorun yaratır mı?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Dışarıdan Testosteron Almak

Düşük testosteron seviyeleri, erkeklerde çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Dışarıdan testosteron almak, bu seviyeleri artırmanın bir yolu olabilir.

Testosteron Replasman Tedavisi (TRT)

Testosteron replasman tedavisi, çeşitli yollarla uygulanabilir:

• Enjeksiyonlar: Nebido, testosteronun yavaş yavaş salındığı uzun etkili bir enjeksiyondur. Nebido kullanan erkekler, olumlu yorumlar bildirmiştir.
    • Jel ve Kremler: Testosteron jel veya kremleri, cilde uygulanır.
    • Oral İlaçlar: Sustanon, doktor yorumlarına göre etkili bir oral testosteron ilacıdır.

Dikkate Alınması Gerekenler

Dışarıdan testosteron almadan önce şunları göz önünde bulundurmalısınız:

• Yan Etkiler: Testosteron tedavisi, akne, saç dökülmesi ve kilo alımı gibi yan etkilere neden olabilir. Sustanon saç döker mi ve kilo aldırır mı gibi sorular, dikkat edilmesi gereken yan etkiler arasındadır.
    • Sağlık Riskleri: Dışarıdan testosteron almak, kalp hastalığı ve prostat kanseri gibi sağlık risklerini artırabilir.
    • Maliyet: Testosteron tedavisi pahalı olabilir.

Nebido mu Sustanon mu?

Nebido ve Sustanon, her ikisi de testosteron replasman tedavisinde kullanılan popüler ilaçlardır. Nebido, uzun etkili enjeksiyon olması nedeniyle daha az sıklıkta uygulanması gerekirken, Sustanon oral ilaç olarak alınır. Her iki ilacın da kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Doktorunuz, sizin için en uygun tedavi seçeneğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Özet

Dışarıdan testosteron almak, düşük testosteron seviyelerini artırmanın bir yolu olabilir. Ancak, bu tedaviyi düşünmeden önce potansiyel yan etkileri, sağlık risklerini ve maliyetleri dikkatlice değerlendirmelisiniz. Bir sağlık uzmanına danışmak, sizin için en iyi kararın ne olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Saç döker
  • quote:

Orijinalden alıntı: SümüğüKulağındanAkanAdam

Saç döker

hocam o kadar zamandır kullanıyorum. Kullanmadan önce saçlarım dökülüyordu ama şimdi herhangi bir sıkıntım yok
  • Merhaba :

Sana 27 yaşında lisanslı vücut geliştirme sporcusu olarak yazıyorum. Belli dönemlerde bende testosteron ile birlikte farklı ilaçlar kullanarak kürler yapıyorum.

Doktor kontrolünde kullanılan testosteron (düşük mg diye tahmin ediyorum) bir yan etkisini görmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Saç döker

hocam o kadar zamandır kullanıyorum. Kullanmadan önce saçlarım dökülüyordu ama şimdi herhangi bir sıkıntım yok

Senin testosteronun önceden zaten yüksekmiş. Ondan dökülüyordu. Şimdi tekrar yükseltirsen yine dökülür.
  • Saç döker fazlası koku yapar vücutta. Hangi değer yaptı doktor idrar mı. Yaş kaç bu arada. Sakal tüy her türlü çıkar ama geçte olsa çıkar baban abin amcan nasıl boy özelliği alıyorsan kıllanma durumları gene bağlı
  • quote:

quote:

quote:

Saç döker

Senin testosteronun önceden zaten yüksekmiş. Ondan dökülüyordu. Şimdi tekrar yükseltirsen yine dökülür.

Hocam aynen önceden yüksekti. Bu ilaçlar sayesinde değerler testosteron aralığına girdi yüksek değil normal yani. Bu yüzden dökülme durdu galiba

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saç döker

Hocam aynen önceden yüksekti. Bu ilaçlar sayesinde değerler testosteron aralığına girdi yüksek değil normal yani. Bu yüzden dökülme durdu galiba

Muhtemelen. Eğer arttırırsan saç tekrar dökülmeye başlar. Bence kes kurtul.

• quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

Saç döker fazlası koku yapar vücutta. Hangi değer yaptı doktor idrar mı. Yaş kaç bu arada. Sakal tüy her türlü çıkar ama geçte olsa çıkar baban abin amcan nasıl boy özelliği alıyorsan kıllanma durumları gene bağlı

Hocam doktor fsh lh total testosteron değerlerini yapmıştı. Yaş 21 oldu. İğneyi kullanmadan önce düzgün tüy bile yoktu. Çenede artış var yanaklarda da çıkmaya başladı ve en önemlisi iştahımı açtı. Ben iğneden önce 1.76 boy 57 kilodaydım. İğneden sonra 70 kiloya çıktım

Amacımda kilo almak ve sakalın çıkmasıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk25

Doktor başka ne dedi ilaç falan yazdı mı?

hazirandan beri sustanon kullanmıyordum. Bulamıyordum çünkü ilacı. Sonra bi test yaptı değerlerin hepsi normale dönmüş. Evet sustanonu bulamayınca nebido ampul yazdı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkara2014

Merhaba :

Sana 27 yaşında lisanslı vücut geliştirme sporcusu olarak yazıyorum. Belli dönemlerde bende testosteron ile birlikte farklı ilaçlar kullanarak kürler yapıyorum.

Doktor kontrolünde kullanılan testosteron (düşük mg diye tahmin ediyorum) bir yan etkisini görmezsin.

Hocam doktor kontrolünde kullanıyorum. Herhangi bir yan etkisini dahi görmedim şuana kadar aksine daha iyi geldiğini söyleyebilirim. İnternette okuduğumda kısırlık falan diyor biraz tırstım açıkçası
  • quote:

quote:

quote:

hazirandan beri sustanon kullanmıyordum. Bulamıyordum çünkü ilacı. Sonra bi test yaptı değerlerin hepsi normale dönmüş. Evet sustanonu bulamayınca nebido ampul yazdı hocam

Bunlar testestoron eksikliğinde kullanılmıyor mu ? Sizin de testo yüksekmiş?

Testo yüksek olmasına rağmen bir sonuç bulunamadı. 4-5 ay hastaneye git gel ile uğraştım. Doçent doktor androjen direnci olabileceğini söyledi ve 2 gün art arda yarım doz şekilde sustanon kullandım. 2 hafta sonra gittiğimde ise değerler normale dönmüştü. Testosteron istediği kadar yüksek olsun androjen direnci varsa ne boyun uzar ne sakalın çıkar ne de kilo alabilirsin

• uzun süre kullanırsan testislerin ufalır
  • quote:

quote:

Merhaba :

Hocam doktor kontrolünde kullanıyorum. Herhangi bir yan etkisini dahi görmedim şuana kadar aksine daha iyi geldiğini söyleyebilirim. İnternette okuduğumda kısırlık falan diyor biraz tırstım açıkçası

Onlar abartı yorumlar ve aslı yok. Ama açıklayayım.

Lisanslı sporcuların ya da o gördüğün dev vücutlu adamlar testoyu hiç kesmezler. Vücut uzun süre dışardan testo alırsa belli bir süre sonra kendi doğal üretimini azaltır. Ama bu da herkeste olmaz. Rahat olabilirsin. Sadece az doz kısa bir süre kullanacaksın. Söylediğin gibi iyi hissettirir ve libido artışı yapar. Sana bir tavsiye, ilacı kullandığın süre boyunca çok ağır olmayacak şekilde spor yap, bir salona da yazılabilirsin. Daha iyi gelişirsin ve bol protein tüket

• quote:

quote:

quote:

Merhaba :

Lisanslı sporcuların ya da o gördüğün dev vücutlu adamlar testoyu hiç kesmezler. Vücut uzun süre dışardan testo alırsa belli bir süre sonra kendi doğal üretimini azaltır. Ama bu da herkeste olmaz. Rahat olabilirsin. Sadece az doz kısa bir süre kullanacaksın. Söylediğin gibi iyi hissettirir ve libido artışı yapar. Sana bir tavsiye, ilacı kullandığın süre boyunca çok ağır olmayacak şekilde spor yap, bir salona da yazılabilirsin. Daha iyi gelişirsin ve bol protein tüket

İnsanların yüzden kaçında oluyormuş bu doktor bey? Hangi araştırmaya göre?

Konuya gelince git doktora sor burdaki vücutculara niye soruyorsun manyak mısın?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bunlar testestoron eksikliğinde kullanılmıyor mu ? Sizin de testo yüksekmiş?

Testo yüksek olmasına rağmen bir sonuç bulunamadı. 4-5 ay hastaneye git gel ile uğraştım. Doçent doktor androjen direnci olabileceğini söyledi ve 2 gün art arda yarım doz şekilde sustanon kullandım. 2 hafta sonra gittiğimde ise değerler normale dönmüştü. Testosteron istediği kadar yüksek olsun androjen direnci varsa ne boyun uzar ne sakalın çıkar ne de kilo alabilirsin

Bende gittim doktora ilk kan vermemde total testestoron 37 çıkmıştı sonra doktor bir daha istedi 45 çıkmıştı normal degerler 0-36 doktor cokta onemli degil dedi ilaç da yazmam dedi meme büyümesi yapar dedi saç dokulmesi falan yapar dedi dedim sacim dokuluyor evet ama madem yüksek neden sakalım seyrek üstelik zayıfım da birde serbest testo değerlerine bakalım dedi ve bir daha kan verdim 20 gün önce çünkü 20 günde belli oluyormuş yarın baktırmaya gidecem ve acaba bende mi kullansam diye düşünmüyor değilim şu sustanon falan doktor niye yazmadı ki acaba

fsh lh değerleri de yüksek mi normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: KaramelizeYogurt

quote:

quote:

quote:

Merhaba :

İnsanların yüzden kaçında oluyormuş bu doktor bey? Hangi araştırmaya göre?

Konuya gelince git doktora sor burdaki vücutculara niye soruyorsun manyak mısın?

Yahu arkadaş doktora zaten sordum. Kullanınca kendini nasıl hissediyorsun yan etkilerin falan oldu mu diye açık açık sordu bende hayır olmadı her şeyi detayına kadar anlattım.

Doktor kullanmasan ölmezsin ama kullansan kendini daha iyi hissedersin dedi. O kadar detayını sormadım ve ilacın iyi geldiğini de hissediyorum

• Kilo almak için ne doktoruna gittin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakiyyyy

Kilo almak için ne doktoruna gittin?

Endokri
  • quote:

Evet hepsi normal sadece testo yüksek

Hocam benim diğerleri de yüksekti. Sizin durumunuzu bilmiyorum yanlış yönlendirmek de istemem. En azından başka bi doktora görünün derim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.