Şimdi Ara

DSLR Alan Birisi Neden Pişman olur? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
0
Favori
11.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazıları büyük makineleri elinde anahtarlık gibi sallayıp cebine koyar, bazıları da bavula koyar
  • Yav tamam biraz mübalağ yaptım elbet, üstüme gelmeyin
  • arkadaşlar selam ,bende compac makinalarda sıkıldım dslr ye geçmek istiyorum enson 4 ay önce sny w300 almıştım ama isteklerimi karşılamıyor.Şimdi de dslr almak gibi bir düşüncem var merakım fazla.bilgim çok kısıtlı ama senelr önceden biraz kitaplar ve çekimlelrle bir şeyler öğrenmişitm eski zamanlar depreşti tekrar,ama kurs vb benzeri yerleride düşünüyorum arkadaşlar
    Şimdi gelelim asıl meseleye bütçem 1500-2500 arası nikon d80 veya canon eos 450d almayı düşünüyorum belki bu modellerin biraz üstüde olabilir yardımlarınızı alabilirmiyim.aynı zamanda garantili olarak düşünüyorum.yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim
  • 1500-2500 Arası D80 ve 450D'den Daha İyi Makinalar Alabilirsiniz. Canon 40D, Nikon D200 ve Pentax K20D'yi İncelemenizi Tavsiye Ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: 2008 doblo premıo

arkadaşlar selam ,bende compac makinalarda sıkıldım dslr ye geçmek istiyorum enson 4 ay önce sny w300 almıştım ama isteklerimi karşılamıyor.Şimdi de dslr almak gibi bir düşüncem var merakım fazla.bilgim çok kısıtlı ama senelr önceden biraz kitaplar ve çekimlelrle bir şeyler öğrenmişitm eski zamanlar depreşti tekrar,ama kurs vb benzeri yerleride düşünüyorum arkadaşlar
    Şimdi gelelim asıl meseleye bütçem 1500-2500 arası nikon d80 veya canon eos 450d almayı düşünüyorum belki bu modellerin biraz üstüde olabilir yardımlarınızı alabilirmiyim.aynı zamanda garantili olarak düşünüyorum.yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: İmportant

1500-2500 Arası D80 ve 450D'den Daha İyi Makinalar Alabilirsiniz. Canon 40D, Nikon D200 ve Pentax K20D'yi İncelemenizi Tavsiye Ederim.

quote:

arkadaşlar selam ,bende compac makinalarda sıkıldım dslr ye geçmek istiyorum enson 4 ay önce sny w300 almıştım ama isteklerimi karşılamıyor.Şimdi de dslr almak gibi bir düşüncem var merakım fazla.bilgim çok kısıtlı ama senelr önceden biraz kitaplar ve çekimlelrle bir şeyler öğrenmişitm eski zamanlar depreşti tekrar,ama kurs vb benzeri yerleride düşünüyorum arkadaşlar

pentax ı ihtalatçı firmanın bırakması servis sorunları nedeniylen eledim,yoksa incelediğim bir makinaydı

• 450d'yi tavsiye ederim..40d yeni başlayan için pek uygun değil..d80de öyle..

DSLR Alan Birisi Neden Pişman olur?
    450D 18-55mm EF-S
  • quote:

Orjinalden alıntı: reddes

450d'yi tavsiye ederim..40d yeni başlayan için pek uygun değil..d80de öyle..

450D 18-55mm EF-S

arkadaşım peki birşey sormak istiyorum gerçi hep ben soruyorumneden d80 uygun değildir?

• quote:

quote:

450d'yi tavsiye ederim..40d yeni başlayan için pek uygun değil..d80de öyle..

450D 18-55mm EF-S

arkadaşım peki birşey sormak istiyorum gerçi hep ben soruyorumneden d80 uygun değildir?

eğer bu işle ilgili temel bilginiz, merakınız ve ilginiz gerçekten varsa bence giriş seviyesi yerine orta segment bi cihazla başlayın..
    ki zaten gördüğüm kadarı ile bütçeniz de buna uygun.. ayrıca size tavsiyem garanti olayına fazla takılmayın ve imkanınız varsa yurt dışından alın,
    yoksa da tr den spot alın.. bu şekilde Canon 40d, Nikon d80-d90, Pentax k10d-k20d bakabilirsiniz...
    bu makinaların hepsi hakkında forumda ve nette yeterince bilgi ve inceleme var.. sizin önceliklerinize en uygunu hangisi ise ona göre seçim yapın..
    son olarak karar verdiğiniz makinayı mümkünse elinize alıp inceleyin.. ve çok araştırmayın..
    kolay gelsin..

• Arkadaşlar şu kavramları oturtun artık; D80-90 "giriş seviyesi" cihazlar; orta seviye değil...
  • aslında d80 ile d90 giriş ile orta seviye arası:D
    Canon 40d, Nikon d200, Pentax k10d-k20d bunlara bakmanı tavsiye ederim d80-d90a bakma bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Arkadaşlar şu kavramları oturtun artık; D80-90 "giriş seviyesi" cihazlar; orta seviye değil...

hocam haklısın ama şimdi d40-d60 ta giriş seviyesi, d80-d90 la aynı sınıf olabilir mi..

aslında canon 1000d, nikon d40-d60, pentax K-m gibi makineler giriş seviyesi,,
    yine canon 450d, nikon d80-d90, pentax k200d gibi makineler de girişle orta seviye arası makinelerdir diyebilir miyiz peki..
  • Giriş ve orta seviye olmasındaki ayırıcı özellik nedir üzerlerindeki kısayol butonlarımı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: askan22

Giriş ve orta seviye olmasındaki ayırıcı özellik nedir üzerlerindeki kısayol butonlarımı?

hayır değil tabiki örnek vermek gerekirse, k200'd de wb, iso, poz ayarı yokken 450d'de bu butonlar mevcut..
  • peki arkadaşlar bir soru daha soracağım,dışarıda yani gerek sokak gerek doğa manzara resimleri cekmeyi istiyorum fakat yağmur ve karlı havalarda kulanım olayı nasıl olur canon 450,d80-90 veya pentax k20 cevaplar için teşekkür ederim
  • quote:

peki arkadaşlar bir soru daha soracağım,dışarıda yani gerek sokak gerek doğa manzara resimleri cekmeyi istiyorum fakat yağmur ve karlı havalarda kulanım olayı nasıl olur canon 450,d80-90 veya pentax k20 cevaplar için teşekkür ederim

Pentax'ın k200, k10 ve k20 modellerinin gövdesi su ve tozu geçirmiyor.. diğerlerinde böyle bir özellik yok.. ama özellikle yağmurda ve kardamı foto çekeceksin..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: askan22

Giriş ve orta seviye olmasındaki ayırıcı özellik nedir üzerlerindeki kısayol butonlarımı?

hayır değil tabiki örnek vermek gerekirse, k200'd de wb, iso, poz ayarı yokken 450d'de bu butonlar mevcut..

ee o zaman nedir Giriş ve orta sınıf olmasını sağlayan bi modelin yoksa belirleyici bir özellik yokmu? canonda eos 300 le başlayıp şua an 450d numara ismine gelenlere giriş sınıfı eos 50d nu mara sırasınada orta sınıf deniyor heralde bu isim numaralandırmadan başka bi numarası yokmu yoksa sınıf ayırmanın?

• quote:

quote:

peki arkadaşlar bir soru daha soracağım,dışarıda yani gerek sokak gerek doğa manzara resimleri cekmeyi istiyorum fakat yağmur ve karlı havalarda kulanım olayı nasıl olur canon 450,d80-90 veya pentax k20 cevaplar için teşekkür ederim

Pentax'ın k200, k10 ve k20 modellerinin gövdesi su ve tozu geçirmiyor.. diğerlerinde böyle bir özellik yok.. ama özellikle yağmurda ve kardamı foto çekeceksin..

Gövde su geçirmiyorda Objektif ne olacak? su geçirmez objektiflerde varsa onlarda pahalıdır tahminim

• Pentax K10D, K20D
    Canon 1D ve serileri
    Nikon D3 ve serileri

Toz, yagmur geçirmiyor.

Canon L serisi lensler toza ve suya dayanıklı.
    Pentax tam hatırlamıyorum ama Star serisi lensler suya ve toza dayanıklı.
    Nikon'un hangi lensleri suya ve toza dayanıklı bilmiyorum.

Bunun yanında D200, D300, 40D vs bunlarında hafif geçirgenlikleri var diye biliyorum.
  • quote:

quote:

tabiki hayırama bu havalrada resim cekmek zevkli olur düşüncesindeyim.ayrıca diğer makinalarda böyle havalarda resim cekeresek sorun yaşarmıyım,birde deniz kenarın da sabah erken saate bir vatandaşı canon makina ile resim çekerken biraz izledim fakat lenste buğulanma sorunu ile karşılaştı ve hiç memnun değildi bayağı gıcık olmuştu ama bu canonla alakalı bir durum değil anladığım kadarı ile bu konudaki yorumlar nedir acaba?
    reddes sen istanbuldamısın?

• mutlaka zevkli olur titreye titreye bugün sahildeydim mesela hava sertti baya gerçi sonradan havanın sertliğinden etkilenmedim foto çekmeye dalınca insan.. ama kar yağmur şartları daha zor olur yani.. bu buğulanma sorunu her makine için geçerlidir... from izmir

quote:

quote:

quote:

tabiki hayırama bu havalrada resim cekmek zevkli olur düşüncesindeyim.ayrıca diğer makinalarda böyle havalarda resim cekeresek sorun yaşarmıyım,birde deniz kenarın da sabah erken saate bir vatandaşı canon makina ile resim çekerken biraz izledim fakat lenste buğulanma sorunu ile karşılaştı ve hiç memnun değildi bayağı gıcık olmuştu ama bu canonla alakalı bir durum değil anladığım kadarı ile bu konudaki yorumlar nedir acaba?
    reddes sen istanbuldamısın?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.