Şimdi Ara

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
4
Favori
42.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atabanli

quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

malesef sonuc yok alet aynı vazıyette sadays ustad moralım yerlerde ya ben nerden gonderıyım bu aletı almanyaya sımdı

Dune ile birebir iletişime geç ,eğer malının arkasında duran bir firma ise emin ol yardımcı olurlar ki bence olacaklardırda.

valla ne dıyecekler kı gonderın degıstırelım dıyecekler ee gondermesı 60 lıra bana tekrar gelmesı 60 lıra desek bu sefer gumruk sorun cıkarır tr ye gırıste anlıycagınız sanırım alet yalan oldu sadays usta nın haberını beklıyorum artık
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atabanli

quote:

malesef sonuc yok alet aynı vazıyette sadays ustad moralım yerlerde ya ben nerden gonderıyım bu aletı almanyaya sımdı

Dune ile birebir iletişime geç ,eğer malının arkasında duran bir firma ise emin ol yardımcı olurlar ki bence olacaklardırda.

valla ne dıyecekler kı gonderın degıstırelım dıyecekler ee gondermesı 60 lıra bana tekrar gelmesı 60 lıra desek bu sefer gumruk sorun cıkarır tr ye gırıste anlıycagınız sanırım alet yalan oldu sadays usta nın haberını beklıyorum artık

Gümrük sorunu çıkacağını sanmıyorum eğer marka değerine önem veren bir firma ise kargo ücretini bile kendileri öder ama şöylede bi atasözü var çalışıyosa kurcalamıcaksın neyse tekrardan geçmiş olsun en kısa zamanda halledersin inşallah.

• çok saol dostum ama calısıyorsa kurcalamıycaksın olayı bana pek uymuyo ınan resmı sıtesındekı yazılımı yukledım olana bak hanı yenı bı ekran kartı ses kartı aldıgımızda drıverı yuklemezmıyız? bende aynen bunu yaptım basıma gelen olay ortada yoksa kurcalasam gam yemıycem ama tamamen gunahsızdım ve fırmware yukleme asamasında falanda alete kesınlıkle karısmadım kendı kapandı yuklemeden sonra bıdahada acılmadı lanet olasıca
  • selam sakgoz79
    Cihazda hdd varmı?
    Takılı ise çıkarıver bir de öyle dene.
    Cihaz üzerine sonradan taktığın herşeyi sök yani.
    Kartlar arası bağlantıları çıkarıp yeniden yap. Olası bir temassızlığı önlemek adına.

Birde Elektronik devrelerde sıkça görülen soğuk lehim olasılığına karşı elektronik kartları hafifçe (kırmayacak kadar) esnet.

Veya usb den ilk stabil sürümü yüklemeye çalış.
    Service firmwareleri dene.
  • Denedinmi bilmiyorum ama Firmware Recovery işlemi şöyle imiş.

indirdiğin stabil firmware'in adını dune_firmware.dff olarak değiştir.
    Usb belleğin root klasörüne koy.
    Herhangi bir klasör altında olmayacak yani.

usb yi cihaza tak.
    Power tuşuna basarak cihazı aç.
    Usb yi bularak firmwarei tekrar yüklemesi lazım.

Cihazı ilk açtığında ön panele hiçbir şeymi gelmiyor?
    Baştan sona hiç bir bilgi yokmu ?
  • sevgili rccol on panele kesınlıkle yazı gelmıyo yanı recovery yapılabılmesı ıcın aletın acması lazım bende alet acmıyo kı
  • Bir önceki mesaımdanki yazılanları yapma şansın varsa bir dene
    Yani belki bir temassızlık vb vardır.

Güç kaynağı çalıştığına göre belki boardu besleyemiyordur.
  • rccol ustad gerı yollama durumum oldugundan ıcını acamıyorum ama hdd yıde sokerek dedıgın seylerı yaptım fark eden bısey olmadı ama benımde aklıma gelmıyo degıl yeterı kadar guc gıtmeme olayı ama anlamadıgım resmı beta surucuyle butun bu sorunların nasıl olabıldıgı? sonucta bu aletı vurmamısız kırmamısız bı yazılım atmısız hale bak
  • Ben en az 3 defa firmware attım.
    Sendeki şans işte

Yapacak bir durum yok diyosan sabırla gidip gelmesini beklemekten başka çözüm yok.

İncelememde de belirtmiştim.
    Bu kapaktaki garanti etiketi bu tür bir alet için salakça olmuş.

Sen hem disk takılabilir diye reklam yap.
    Sonrada diski takmak istersen garanti bozulur de.
    İşmi şimdi bu yani.

Garanti takıntısı olmasaydı bi açıp içini kontrol et derdim.
    Ama madem açmadın gönder geriye baksınlar.
  • ya garantı konusu ayrı muamma zaten neden dersen sımdı ben bunu garantı kapsamında yurtdısına gondersem orda gumruge takılıcakmı? onlar bana gerı gonderdıgınde burda gumruge takılıcak mı? e bunlar da adamı fazlasıyla sogutuyo zaten kabul etseler gumruk sorunu cıkmaması ıcın anakartı söküp yollamayı teklıf edıcem ama sanmam kabul edıceklerını
  • Dune BD Prime 3.0 için Türkçe menü hazır.
    http://popcornhour.com.tr/?page=c_detail&c_id=126

ilgili txt dosyasını indirip flash diskinize atın ve cihazda çalıştırdığınız zaman artık menü Türkçe :)
    Hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Dune BD Prime 3.0 için Türkçe menü hazır.

ilgili txt dosyasını indirip flash diskinize atın ve cihazda çalıştırdığınız zaman artık menü Türkçe :)
    Hayırlısı olsun.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz.
  • rccol ustad bır adet pm attım
  • Arkadaşlar Günaydın.

yaDIS i ben anlatmıştım, bu konudaki ilk soruyu da ben sorayım

Bende Dune BD Prime 3.0 ve QNAP 639 Pro var. yaDIS kurdum ve gayet güzel çalışıyor, yaklaşık 400 filmi bulamadıklarını buldurdum, Türkçeleştirdim filan epey bir uğraş. QNAP da filmler 6x2 tb RAID5 olarak formatlanmış disklerde saklanıyor, ayrıca gene QNAP a e-sata portundan bağlı 4 tb harici disk var. qnap ve harici disklerdeki filmleri ayrı ayrı yerden listelediğim zaman sorun olmuyor. Ancak Advanced modda DUNE arayüzünü herhangi bir diske atıp, tüm listeyi bir ekrandan kontrol etmeye çalıştığımızda, o anki disklerde sorun olmuyor, diğer disktekiler listeleniyor, film bilgileri görüntülenebiliyor, ancak film başlatılamıyor.

Benim gibi birden fazla diski bağlayıp, tek arayüzden kontrol edip her iki diskteki filmleri çalıştırabilen var mı?

• Sayın Popcornhour yetkilisi :

Dil desteğini kurarken yanlış hatırlamıyorsam 107 hata var diyordu.
    Bu hatalar nedir ve giderilecekmi acaba?
    Bilgi verirseniz sevinirim.

quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Dune BD Prime 3.0 için Türkçe menü hazır.

Hayırlısı olsun.

• ilgili hatayı dikkate almayın , öbür dillerdeki txt dosyalarını da çalıştırınca aynı uyarıyı veriyor.
  • rccol ustad bakabıldınmı uart0 girisine?
  • Yok bakamadım.
    Yarın cumartesi çalışmıyorum.
    Yarın bakacağım.

Bu arada Ahmet üstad buraları okusa...
    Sonrada beni bi arasa..
  • rccol

Arar arar da C.tesi öğlene doğru
    Hayırlı sahurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 14 Ağustos 2010; 3:31:01 >
  • sakgoz79
    Bu arıza aynen benim yurtdışından getirttiğim A-200 arızasıyla aynı. Tabi pocorn bu garanti işinde biraz iyi gibi.ufacık kartı söktük çok uygun fiyata gönderdik dönüş ücretide onlara aitti zaten. Komple kartı değiştirip geri gönderdiler.Yani demek istedğim UART vs vs olayını cok araştırdım ama arıza donanım arızası çıktı işte yazılım değil. Yani fan dönmesi ışıkların çalışması falan sanki donanım arızası değilde yazılımmış gibi kandırıyor insanı ama o fanın dönmesi felanda besleme ile çalışacak bişi zaten. Yani fan dönmesi vs sende yazılım arızası yada flash çökmesi intibası unadırmasın. Donanım arızasıda olabilir ve mainboardın komple değişmesi gerekebilir. En azından bendeki A-200 de böyleydi. Korkarımki onu aldığın yere yada dune üretim yerine göndermekten başka çare yok gibi. Sancak bu konularda hiç yardımcı olmuyor. Olmakta istemiyor. Belki haklı belki değil ama hiç yardımcı olmuyor. Bana gönderme 100 euron gider dönüştede kesin takılır gümrüğe yoksa sanayi baaknlığından izin almalısın vs vs vs dediler. ama öğrendimki hiç bu işlerle alakası yok olayın. O işin ithalat boyutu. neyse neticede 55 TL (28 euro) ödeyerek bu işi haletmiştik o zaman. Hatta 55 tl inde yarısını ödemiştim 27.5 TL. orumdan biriyle tanışmıştım aynı arızayı yaşayan berabr göndemriştik. İnşallah sende böyle kolay bir yol bulursun kardeş.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.