Şimdi Ara

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
4
Favori
42.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vereceğim gazı ahmete gitti senin onkyo ayarları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Evet bu doğru ama bu ancak 2011 yılında ve belirli sayıdaki üründe olabilecek gibi gözüküyor.
    Bende dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım.
    Hele sigma 8646/48 işlemcileri bir çıksın , daha sonra bunların kartları ve yazılımları.
    Bunun için uzun bir süreç var.

sn.popcorhour

savunmaya geçmeyin!
    Size karşı yazılmış bir mesaj yok...
    Ayrıca Sigma 8646/48 zaten var.

Bir diğer konu satış sonranız çok iyi. Ama önceniz zayıf.

Ahmet bey ben sadece bilgilerimi paylaşıyorum.
    Savunmaya geçtiğim yok.
    Demek istediğim DUNE'nin sözünü ettiği değişiklikleri yapması teoride mümkün ama pratikle ne kadar mümkün , şüphelerim var.
    Bir pazarlama kandırmacası da olabilir. Koskoca Apple , IPhone4 icin insanların gözlerinin içine baka baka yalan söylemedi mi ?
    8646/48 işlemciler var ancak onların SDK kodlarını DUNE ve POPCORN gibi firmaların olgunlaştırması için bence 6-12 ay arası zaman gerekiyor.
    Yani al eski işlemciyi ver yenisini gibi basit bir olay değil bu.
    Ama neticede DUNE markası ülkemizde pek tanınmasa bile dünyada oldukça popüler bir marka.
    Popcorn kadar seri bir şekilde yazılım çıkarmasa bile kesinlikle çok kaliteli ürünleri var.
    Ben şahsen Prime 3.0'a bayıldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 31 Ağustos 2010; 14:39:09 >

• Bende Dune HD max
    Modeline bayıldım.

8648 Chipli ve HDMI 1,4 modeli çıkarsa C200 den vazgeçebilirim.
    Yoksa C200
    OK dir.
  • rccol arkadaşa teşekkürler elimde bulunan ingilizce bluray filmlerim artık türkçe herkese teşekkürler
  • quote:

rccol iyi bir noktayı yakalamışsın

digital_man IPTV ve IPRadyo icin ilgili linkteki dosyaları indirin flashdiskinize veya cihaza bağlı bir diske çıkarın daha sonra bu klasörlerin icindeki text dosyalarını çalıştırın hepsi bukadar.

http://dune-hd.com/firmware/iptv/IPTV_config_Corbina.zip
    http://dune-hd.com/firmware/inet_radio/InetRadio_config_Russian.zip
    http://dune-hd.com/firmware/web_browser/WebBrowser.zip ( gelişmiş web browser )

http://dune-hd.com/firmware/misc/ ( Ekstra bilgiler )

selam dediklerinizi yaptım ama dosya içindeki text dosyaları dune de göremiyorum sorun nerde olabilir ip tv de kanal resimleri görünüyor kanallar açılmıyor zannedersem kurulumda bir yanlışlık yapıyorum daha önce türkçe dil dosyasını text olarak dune yükledim o zaman dosya görünüyordu yukardaki dosyaların içinde bulunan text dosyaları görünmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

vereceğim gazı ahmete gitti senin onkyo ayarları

Sadays üstad

rccol arkadaşımın onkyo ayarları gitmez.
    Daha o bana klima montajı yapacak
  • Valla üstadım ben ayarları telefonla alırımda klima montajını telefon üzerinden yaparsak Servis dünyasında çığır açarız :)

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: sadays

vereceğim gazı ahmete gitti senin onkyo ayarları

Sadays üstad

rccol arkadaşımın onkyo ayarları gitmez.
    Daha o bana klima montajı yapacak

• quote:

Orijinalden alıntı: seikom

quote:

rccol iyi bir noktayı yakalamışsın

digital_man IPTV ve IPRadyo icin ilgili linkteki dosyaları indirin flashdiskinize veya cihaza bağlı bir diske çıkarın daha sonra bu klasörlerin icindeki text dosyalarını çalıştırın hepsi bukadar.

http://dune-hd.com/firmware/iptv/IPTV_config_Corbina.zip
    http://dune-hd.com/firmware/inet_radio/InetRadio_config_Russian.zip
    http://dune-hd.com/firmware/web_browser/WebBrowser.zip ( gelişmiş web browser )

http://dune-hd.com/firmware/misc/ ( Ekstra bilgiler )

selam dediklerinizi yaptım ama dosya içindeki text dosyaları dune de göremiyorum sorun nerde olabilir ip tv de kanal resimleri görünüyor kanallar açılmıyor zannedersem kurulumda bir yanlışlık yapıyorum daha önce türkçe dil dosyasını text olarak dune yükledim o zaman dosya görünüyordu yukardaki dosyaların içinde bulunan text dosyaları görünmüyor

Ben firmware leri yüklemek için sizin kadar cesaretli değilim . İnşallah daha büyük sıkıntılar yaşamazsınız. Bu arada tabiki sıkıntıları düzeltirseniz bende yüklemek için cesaretlenebilirim.. :) Bu arada IP tv de hangi kanallar çıktı onuda merak etmedim değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: rccol

Kızdırmayın Ahmet beyi
    Daha benim Onkyo ayarlarımı yapacak :)

Şaka bir yana benim için önemli bir özellik.
    İngilizce dil ile indirilen bir filmi daha sonra sırf türkçesi var diye yeniden indirmekten kurtardı beni

Daha küçük ac3 ses dosyasını indiriyorum ve isimini değiştiriyorum. Bu kadar

Ses birleştiren programlar tabiki var.

Ama hangi yöntem daha kolay ?

Üstad merhaba ;

Dune BD playerime dün akşam Torrent bağlantısı yapmak için Dune den internet bağlantısı yaptım ip adresini görmesine rağmen herhangi bir torrent bağlantısı yapamadım ne yapmamız gerekir . Diskte Ektra 1 ve 3 sistem yok bağlanamıyor diye bir şey çıkıyor.Ne yapmamız gerekir , hangi yolları izlememiz gerekir..

Bilgisi olan arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim..

Tşkler..

• Merhaba digital_man

Arkadaşım daha öncede yazdığım gibi torrent le işim hiç olmadı.
    Ancak okuduğum kadarı ile yardımcı olayım.

Torrent den dosya indirmek için kullanılan ".torrent" uzantılı küçük dosyalar var.
    Önce bu dosyaları indiriyorsunuz.

Mesela ben malum bir korsan gemili siteden "Robin_Hood_(2010)_UNRATED_DVDRip_XviD-MAX.5800257.TPB.torrent" isimli dosyayı indirdim.

Sonra bu ".torrent" uzantılı dosyaları bir usb ye yada kullandığınız usb diske belli bir yere kopyalayın.
    Sonra dune player ekranından ".torrent" uzantılı bu dosya üzerine gelin ve ok'e basın.

Yazılım ".torrent" dosyasını tanıyacak ve indirmeye başlayacaktır.
    En azından ben öyle sanıyorum.

Fırsat olursa bu akşam denerim.
  • çok güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık
  • quote:

Merhaba digital_man

Torrent den dosya indirmek için kullanılan ".torrent" uzantılı küçük dosyalar var.

Mesela ben malum bir korsan gemili siteden "Robin_Hood_(2010)_UNRATED_DVDRip_XviD-MAX.5800257.TPB.torrent" isimli dosyayı indirdim.

Sonra bu ".torrent" uzantılı dosyaları bir usb ye yada kullandığınız usb diske belli bir yere kopyalayın.
    Sonra dune player ekranından ".torrent" uzantılı bu dosya üzerine gelin ve ok'e basın.

Torrent için dikkat etmeniz gereken ayrıntı şu.
    Cihazın modemden aldığı IP adresine modeminizden 6881 nolu portu yönlendirme yapmanız gerekiyor.

• quote:

quote:

Merhaba digital_man

Torrent için dikkat etmeniz gereken ayrıntı şu.
    Cihazın modemden aldığı IP adresine modeminizden 6881 nolu portu yönlendirme yapmanız gerekiyor.

Tşkler dostum bende bu akşam bir deneme yapayım olacakmı bakalım....

• quote:

Merhaba digital_man

Bilgilern için tşkler dostum, bu arada şöyle bir inceleme yapabilirsek sevinirim, aşağıdaki resimdeki gibi bir torrent bağlantısı nasıl yapabiliriz bir bilgin varmı yada bilgisi olan bir arkadaşımız vardı sanırım ama onu buralarda göremiyorum son zamanlarda yardımcı olursanız sevinirim , şu konuyu el birliği ile çözelim isterim..

Saygılar...

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ

• quote:

Orijinalden alıntı: digital_man

quote:

Merhaba digital_man

Bilgilern için tşkler dostum, bu arada şöyle bir inceleme yapabilirsek sevinirim, aşağıdaki resimdeki gibi bir torrent bağlantısı nasıl yapabiliriz bir bilgin varmı yada bilgisi olan bir arkadaşımız vardı sanırım ama onu buralarda göremiyorum son zamanlarda yardımcı olursanız sevinirim , şu konuyu el birliği ile çözelim isterim..

Saygılar...

yaDIS, torent de de yapılıyor mu ki, ben sadece kayıtlı diskinizdeki filmler diye biliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

arkadaslar fırmware sonrası cıhaz artık acılmıyo kumanda da bastıgımda tık sesı alıyorum cıhazdan bıseyler oluyo calısma babında ama gelın gorun kı cıhazın ekranında cıkan dune yazısı cıkmıyo tv de de sınyal yok yazıyo bu neden olabılır ? fırmware yukledık cıhazmı yandı bu nasıl ıs anlamadım

acaba elektrik kesintisi vs. oldumu firmware yüklemesi sırasında bildiğim kadarı ile sorun yaratbilir bu tarz durumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

quote:

quote:

Merhaba digital_man

Saygılar...

yaDIS, torent de de yapılıyor mu ki, ben sadece kayıtlı diskinizdeki filmler diye biliyorum..

Bende bu uygulamayı nasıl yapabilirim bilgi verirmsisn dostum..

• http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=41890115

Buradan bak, takıldığın yer olursa yardımcı olurum, çok basit...
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=41890115

Öncelikle tşkler dostum, sanırım Yadis için tam anlamadıysamda ordada verilmiş olan sanırım şu linkteki programıhttp://download.microsoft.com/download/d/d/9/dd9a82d0-52ef-40db-8dab-795376989c03/vcredist_x86.exe indirmemiz gerekiyor.

Ama indirdikten sonraki işlemler nelerdir , bu uygulamayı nasıl aktif hale getiririz , izlememiz gereken yollar nelerdir.

yardımcı olursanız sevinirim..

• quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=41890115

Öncelikle tşkler dostum, sanırım Yadis için tam anlamadıysamda ordada verilmiş olan sanırım şu linkteki programıhttp://download.microsoft.com/download/d/d/9/dd9a82d0-52ef-40db-8dab-795376989c03/vcredist_x86.exe indirmemiz gerekiyor.

Ama indirdikten sonraki işlemler nelerdir , bu uygulamayı nasıl aktif hale getiririz , izlememiz gereken yollar nelerdir.

yardımcı olursanız sevinirim..

O linkteki microsoftun bir eklentisidir, PC de kurulu da olabilir, sizin onun haricinde yaDIS programını PC nize kurmanız gerekir.http://www.mediafire.com/?x84kdkp876mr4cn linkinden en son sürümünü indirebilirsiniz. Kurulumdan sonra sol üst köşedeki linkten filmlerinizin olduğu dizini gösteriyorsunuz. Filmler taranıyor, film bilgilerini tam alması için adların doğru olması gerekir, değilse de bir pencere açılıyor, o pencereye adını yazarsanız seçimi size getiriyor, istediğinizi seçerek onaylıyorsunuz. Posterler veya arka plan oluşturulduktan sonra film adına ters tıklayarak, editleyebiliyorsunuz da, film adını, açıklamalarını değiştirebiliyorsunuz. İşlem bittikten sonra process tuşuna tıklıyorsunuz. Process de bittikten sonra export seçeneği var, ona tıkladığınızda, standart veya advanced seçeneğini göreceksiniz, tek disk bağlı ise dune Standart yeterlidir, ama 1 den fazla HD var ise advanced otomatik olarak çıkacaktır zaten. Eğer 1 den fazla hd varsa hepsini tek bir listede görme şansın var, ama istersen ayrı ayrı da ayarlayabilirsin. Diyelim ki 5 diskin var ve hepsi tek bir video başlığında görünsün istiyorsun, program sana soruyor, dune hangi diskten izlesin gibi bişey seçiyorsun ve o diske film listesi oluşturuluyor.. Vallaa uzun oldu, dene sen eksik bişey olursa yazarsın, ya da olmadı msn gönder pm den, online olursam yardımcı olurum...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.