Şimdi Ara

DUNE BD PRIME 3.0 İNCELEMESİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
4
Favori
42.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • belkı sacma gelebılır ama bu yadıs uygulamasını sadece dune dakı dahılı hdd yemı yapabılıyoruz yoksa harıcı hdd lerdede yapabılmemız mumkunmu? Saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

belkı sacma gelebılır ama bu yadıs uygulamasını sadece dune dakı dahılı hdd yemı yapabılıyoruz yoksa harıcı hdd lerdede yapabılmemız mumkunmu? Saygılar..

DUNE olmasına gerek yok.. herhangi bir diske yapabiliyorsunuz. DUNE bu diske bağlandığı zaman indeksi görüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

belkı sacma gelebılır ama bu yadıs uygulamasını sadece dune dakı dahılı hdd yemı yapabılıyoruz yoksa harıcı hdd lerdede yapabılmemız mumkunmu? Saygılar..

DUNE olmasına gerek yok.. herhangi bir diske yapabiliyorsunuz. DUNE bu diske bağlandığı zaman indeksi görüyor..

off super haber bu kardesım takılırsam nacızane sıze yardım ıcın basvursam kızmazsınız umarım.saygılar...
  • yaDIS programını windows vista 64 bit işletiim sisteminde çalıştıramadım. Lisanslı tüm updateler yapılmış olasına rağmen program açılmıyor. Neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

yaDIS programını windows vista 64 bit işletiim sisteminde çalıştıramadım. Lisanslı tüm updateler yapılmış olasına rağmen program açılmıyor. Neden olabilir?

valla ben vista 64 bitde gayet stabil calıstırıyorum sorunsuz baska bır sorun olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

yaDIS programını windows vista 64 bit işletiim sisteminde çalıştıramadım. Lisanslı tüm updateler yapılmış olasına rağmen program açılmıyor. Neden olabilir?

Microsoft dan indiirilecek eklentiyi kurdunuz mu pekii, eğer kurmadıysanız buradan indirip kurun, çalışmaması için bir neden yok..

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=ba9257ca-337f-4b40-8c14-157cfdffee4e&displayLang=en

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: digital_man

quote:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=41890115

Buradan bak, takıldığın yer olursa yardımcı olurum, çok basit...

Öncelikle tşkler dostum, sanırım Yadis için tam anlamadıysamda ordada verilmiş olan sanırım şu linkteki programıhttp://download.microsoft.com/download/d/d/9/dd9a82d0-52ef-40db-8dab-795376989c03/vcredist_x86.exe indirmemiz gerekiyor.

Ama indirdikten sonraki işlemler nelerdir , bu uygulamayı nasıl aktif hale getiririz , izlememiz gereken yollar nelerdir.

yardımcı olursanız sevinirim..

O linkteki microsoftun bir eklentisidir, PC de kurulu da olabilir, sizin onun haricinde yaDIS programını PC nize kurmanız gerekir.http://www.mediafire.com/?x84kdkp876mr4cn linkinden en son sürümünü indirebilirsiniz. Kurulumdan sonra sol üst köşedeki linkten filmlerinizin olduğu dizini gösteriyorsunuz. Filmler taranıyor, film bilgilerini tam alması için adların doğru olması gerekir, değilse de bir pencere açılıyor, o pencereye adını yazarsanız seçimi size getiriyor, istediğinizi seçerek onaylıyorsunuz. Posterler veya arka plan oluşturulduktan sonra film adına ters tıklayarak, editleyebiliyorsunuz da, film adını, açıklamalarını değiştirebiliyorsunuz. İşlem bittikten sonra process tuşuna tıklıyorsunuz. Process de bittikten sonra export seçeneği var, ona tıkladığınızda, standart veya advanced seçeneğini göreceksiniz, tek disk bağlı ise dune Standart yeterlidir, ama 1 den fazla HD var ise advanced otomatik olarak çıkacaktır zaten. Eğer 1 den fazla hd varsa hepsini tek bir listede görme şansın var, ama istersen ayrı ayrı da ayarlayabilirsin. Diyelim ki 5 diskin var ve hepsi tek bir video başlığında görünsün istiyorsun, program sana soruyor, dune hangi diskten izlesin gibi bişey seçiyorsun ve o diske film listesi oluşturuluyor.. Vallaa uzun oldu, dene sen eksik bişey olursa yazarsın, ya da olmadı msn gönder pm den, online olursam yardımcı olurum...

Peki üstadım bu programı ben pc ye kurdum program açıldı oraya kadar okey ama filmleri tanıtamadım ayrıca bunu pc de değilde dune de nasıl acarız , hangi uygulamayı yapmamız gerekir, programın kurulmuş halini usb yada HD ile duneyemi aktarıyoruz..Birde filmleri neden tanımıyor..Bilgi verirsen sevinirim..

• digital_man

programın en üst köşesinde folders var, oradan filmlerin olduğu klasörü göstereceksin. Film klasörü/film adı dosyası/ve bunun içinde film ne ise o olacak şekilde dosyalanmış olmalı, filmler klasöründe boş duran örnek veriyorum mkv şeklinde filmleri tanımaz, mutlaka klasör içinde olmalı. Bu işlemi yaptığınızda sol tarafta yukarıdan aşağı doğru film adlarının sıralandığını göreceksiniz. indekledikleri yeşil olur diğerleri kırmızı. İndeklemedikleri üzerine fare ile ter tıklayarak 2. sıradaki seçenekte reload informations seçerek tanıtabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra export seçerek hard diskin içine dune tanıyacak şekilde index dosyası oluşur. Dune tarafında bişey yapmanıza gerek yok, film dosyasını gördüğü zaman zaten indexi okuyacaktır dune..
  • quote:

digital_man

programın en üst köşesinde folders var, oradan filmlerin olduğu klasörü göstereceksin. Film klasörü/film adı dosyası/ve bunun içinde film ne ise o olacak şekilde dosyalanmış olmalı, filmler klasöründe boş duran örnek veriyorum mkv şeklinde filmleri tanımaz, mutlaka klasör içinde olmalı. Bu işlemi yaptığınızda sol tarafta yukarıdan aşağı doğru film adlarının sıralandığını göreceksiniz. indekledikleri yeşil olur diğerleri kırmızı. İndeklemedikleri üzerine fare ile ter tıklayarak 2. sıradaki seçenekte reload informations seçerek tanıtabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra export seçerek hard diskin içine dune tanıyacak şekilde index dosyası oluşur. Dune tarafında bişey yapmanıza gerek yok, film dosyasını gördüğü zaman zaten indexi okuyacaktır dune..

merhabalar dostum öncelikle cevabın için tşkler ederim..
    yadisi kurdum fakat dosyayı atıyorum "no item found" please select addtitional folders niye pencere acılıyor ,
    nerede hata yapıyorum bilgi verirsen sevinirim.
    kurduğum yadis programı yaDIS 1.0 Beta 3 vermiş olduğun linkteki program budur. sanırım program doğru program olsa gerek...

• İyi de br üst mesajımda yazmışım zaten; Filmlerin olduğu klasörü göstereceksin, neler yapmana yada yapmaman gerektiğini de yazdım orada..........
  • quote:

İyi de br üst mesajımda yazmışım zaten; Filmlerin olduğu klasörü göstereceksin, neler yapmana yada yapmaman gerektiğini de yazdım orada..........

Çok tşkler dostum pc de yaptım dediğin gibi uygulama çalıştı .Çok farklı bir görsellik oldu, harika.....Akşamada duneye aktarıcam takılırsam yardımcı olursan sevinirim.Filmlerin afişleri konusu detayları otomatik çıktı,Dune de bu afişlerin üzerinden sanırım filmleri acıcaz..doğrumudur ?...
  • quote:

quote:

İyi de br üst mesajımda yazmışım zaten; Filmlerin olduğu klasörü göstereceksin, neler yapmana yada yapmaman gerektiğini de yazdım orada..........

Çok tşkler dostum pc de yaptım dediğin gibi uygulama çalıştı .Çok farklı bir görsellik oldu, harika.....Akşamada duneye aktarıcam takılırsam yardımcı olursan sevinirim.Filmlerin afişleri konusu detayları otomatik çıktı,Dune de bu afişlerin üzerinden sanırım filmleri acıcaz..doğrumudur ?...

DUNE de filmlerin olduğu klasöre geldiğin zaman direk olarak yaDIS arayüzü çıkacaktır. Eğer Film klasörünü DUNE de ana ekrana koymuşsan onu seçtiğinde yaDIS çıkacaktır. Kesinlikle çok işlevsel bir uygulama, normalde bu olmadığı zaman filmleri görüyorsun ama ne olduğunu bilmiyorsun, ama bununla izlemeden görebiliyorsun ne olduğunu..

• Her şey iyi hoşda bir klasörün altında bir film olması dolayısıyla bana faydası yok.
    Ben filmleri film adında klasör ve altında film dosyası olarak tutmuyorum.

bir tıklamadan kurtulmak için hepsini tek bir klasör altına ( Video ) altında tutuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rccol

Her şey iyi hoşda bir klasörün altında bir film olması dolayısıyla bana faydası yok.
    Ben filmleri film adında klasör ve altında film dosyası olarak tutmuyorum.

bir tıklamadan kurtulmak için hepsini tek bir klasör altına ( Video ) altında tutuyorum.

Ustad bir film sitesi pm atarmısın , verdiğin adres yanlış...
  • pm atıldı.
  • Tüm forum arkadaşların bayramını kutlarım
  • quote:

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=41890115

Buradan bak, takıldığın yer olursa yardımcı olurum, çok basit...

Öncelikle tşkler dostum, sanırım Yadis için tam anlamadıysamda ordada verilmiş olan sanırım şu linkteki programıhttp://download.microsoft.com/download/d/d/9/dd9a82d0-52ef-40db-8dab-795376989c03/vcredist_x86.exe indirmemiz gerekiyor.

Ama indirdikten sonraki işlemler nelerdir , bu uygulamayı nasıl aktif hale getiririz , izlememiz gereken yollar nelerdir.

yardımcı olursanız sevinirim..

O linkteki microsoftun bir eklentisidir, PC de kurulu da olabilir, sizin onun haricinde yaDIS programını PC nize kurmanız gerekir.http://www.mediafire.com/?x84kdkp876mr4cn linkinden en son sürümünü indirebilirsiniz. Kurulumdan sonra sol üst köşedeki linkten filmlerinizin olduğu dizini gösteriyorsunuz. Filmler taranıyor, film bilgilerini tam alması için adların doğru olması gerekir, değilse de bir pencere açılıyor, o pencereye adını yazarsanız seçimi size getiriyor, istediğinizi seçerek onaylıyorsunuz. Posterler veya arka plan oluşturulduktan sonra film adına ters tıklayarak, editleyebiliyorsunuz da, film adını, açıklamalarını değiştirebiliyorsunuz. İşlem bittikten sonra process tuşuna tıklıyorsunuz. Process de bittikten sonra export seçeneği var, ona tıkladığınızda, standart veya advanced seçeneğini göreceksiniz, tek disk bağlı ise dune Standart yeterlidir, ama 1 den fazla HD var ise advanced otomatik olarak çıkacaktır zaten. Eğer 1 den fazla hd varsa hepsini tek bir listede görme şansın var, ama istersen ayrı ayrı da ayarlayabilirsin. Diyelim ki 5 diskin var ve hepsi tek bir video başlığında görünsün istiyorsun, program sana soruyor, dune hangi diskten izlesin gibi bişey seçiyorsun ve o diske film listesi oluşturuluyor.. Vallaa uzun oldu, dene sen eksik bişey olursa yazarsın, ya da olmadı msn gönder pm den, online olursam yardımcı olurum...

Sonunda yaDIs sistemini Dune ye uyguladım çok tşkler..Bu arada harf karakterlerini farklı gostermesi alt yazıda sorun yaratıyordu onuda düzelttim.Mesela Ç.Ş.İ gibi altyazılar dunede farklı cıkıyordu ama sıkıntıyı buldum çözdüm takılan olursa yardımcı olurum..

• Nasıl düzelttin? Herhangi bir editör ile açıp, sözkonusu harfleri değiştirerek mi? Başka yolu mu var yoksa?
  • quote:

Nasıl düzelttin? Herhangi bir editör ile açıp, sözkonusu harfleri değiştirerek mi? Başka yolu mu var yoksa?

Merhaba dostum , bu uygulamayı bulmak için çok uğrastım ve sonunda çözdüm..
    Dune nin kendi ayarlarından bunu değiştirebilirsin..Bu zamana kadar ç-ş-İ-ü ve bir kaç harf daha yüzünden
    filme odaklanamıyordum :) ama artık bu konuyuda el birliği ile çözdük..

Sırasıyla yazıyorum..

Öncelikle tabiki Dune mizi açıyoruz :)

Home menüden Ayarlar sekmesine gelelim
    Ayarlar sekmesinden Diğer ayarlar sekmesine gelelim.
    Diğer ayarlar sekmesinden Kodlama sekmesine gelelim.
    Kodlama sekmesine gelince en altta Altyazı enconding bölümünden
    Turkish (CP-1254) sekmesini acalım ve ç-ş-İ-ü gibi harflere artık merhaba diyebilirsiniz..:))

Takıldığınız bir yer olursa yine yardımcı olurum..

• quote:

quote:

Nasıl düzelttin? Herhangi bir editör ile açıp, sözkonusu harfleri değiştirerek mi? Başka yolu mu var yoksa?

Merhaba dostum , bu uygulamayı bulmak için çok uğrastım ve sonunda çözdüm..
    Dune nin kendi ayarlarından bunu değiştirebilirsin..Bu zamana kadar ç-ş-İ-ü ve bir kaç harf daha yüzünden
    filme odaklanamıyordum :) ama artık bu konuyuda el birliği ile çözdük..

Sırasıyla yazıyorum..

Öncelikle tabiki Dune mizi açıyoruz :)

Home menüden Ayarlar sekmesine gelelim
    Ayarlar sekmesinden Diğer ayarlar sekmesine gelelim.
    Diğer ayarlar sekmesinden Kodlama sekmesine gelelim.
    Kodlama sekmesine gelince en altta Altyazı enconding bölümünden
    Turkish (CP-1254) sekmesini acalım ve ç-ş-İ-ü gibi harflere artık merhaba diyebilirsiniz..:))

Takıldığınız bir yer olursa yine yardımcı olurum..

Bu ayarı zaten yapacaksın, ben yaDIS Türkçe eklediğinde çıkan karakter sorununu çözdüğünü sanmıştım..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.