Şimdi Ara

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
38
Favori
162.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cihazı rahatlatmak için sd kart alacağım ama acaba bunu alsam çalışır mı yoksa farklı tip bir kart mı almak lazım ?

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Arkadaşlar cihazı rahatlatmak için sd kart alacağım ama acaba bunu alsam çalışır mı yoksa farklı tip bir kart mı almak lazım ?

bu micro sd ama, neden normal sd almıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Arkadaşlar cihazı rahatlatmak için sd kart alacağım ama acaba bunu alsam çalışır mı yoksa farklı tip bir kart mı almak lazım ?

bu micro sd ama, neden normal sd almıyorsunuz?

Bu yüzden sormuştum zaten hocam sd dünyasına uzağımda biraz :) bu olur ozaman hocam ?

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ

• quote:

Bu yüzden sormuştum zaten hocam sd dünyasına uzağımda biraz :) bu olur ozaman hocam ?

olur, tek bilmediğim şey, dune hafızaya hangi hızla erişiyor.
    android telefonlarında hız 10 mb/sn civarındadır mesela ve orda class 10 tavsiye edilir.
    Dune için bilmiyorum
  • Yukarıda bir yerlerde arayzün kötülüğünden bahsedilmiş; Eğer ayar ekranlarıyla filan uğraşmayım, ben sadece film izleyeceğim diyorsanız ve yaDIS kullanıyorsanız biraz renklendirebilirsiniz ekranınızı..

yaDIS kurduktan sonra, yaDIS klasörüne geliyoruz, Pop-Up Menü tıklıyoruz '' add to favorite'' Sonra da anasayfadaki Favörites klasörünün içine girdiğimizde gördüğümüs yaDIS üzerinde iken gene Pop-Up Menu tıklıyoruz, ''Launch on Power-on'' seçiyoruz. Bundan sonra cihaz direk yadis arayüzü ile açılıyor, Filmler....

Bu daha önceki Bune modellerinde yoktu, bunlarla beraber gelmiş... Bana da Ahmet arkadaşımız hatırlattı...
  • @rccol, Avatar 3D.iso , Avengers 3D.iso ve Transformers 3D.iso da 10 bit olarak ayarladıktan sonra hiç takılma olmaksızın görüntü aldım...
  • Arkadaşlar 3d iso veya bdmv şeklinde dosyalarda harici altyazıları nasıl yerleştiriyoruz ?
    Bende 3-5 tane 3d bluray var ama tr altyazı yok,dosya adı ve hangi dizine gelecek acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Arkadaşlar 3d iso veya bdmv şeklinde dosyalarda harici altyazıları nasıl yerleştiriyoruz ?
    Bende 3-5 tane 3d bluray var ama tr altyazı yok,dosya adı ve hangi dizine gelecek acaba?

Aynı klasörde olmak kaydıyla, uzantısı hariç aynı adlı olmalıdır...

Gibi....
  • Cihaz normal sd ve micro sd adaptoruyle destekliyor ben sandisk class 10 8 gb olanını taktım sistem belleği olarak 155 mb yer ayırdı
  • eğer 1000 civarında filme ve 25-30 adet diziye sahipseniz yadisin arayüz klasörünü hdd içinde açmanızı öneririm. yanlış hatırlamyorsam yadis aktarma klasörü bende 25 gb civarına geldiği olmuştu...
  • Şimdi 32GB'lik SD kart alsak, torrentten indirdiklerimizi bu karta saklıyabiliyormuyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Şimdi 32GB'lik SD kart alsak, torrentten indirdiklerimizi bu karta saklıyabiliyormuyuz?

saklarsınız. Benim önceki sayfada verdiğim skript arşivinden sd kart için olanını kullanırsanız. 2gb sistem geri kalanını ise ext 2 olarak formatlar. İşte o ext2'ye kayıt yaparsınız.
  • Tamam. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

eğer 1000 civarında filme ve 25-30 adet diziye sahipseniz yadisin arayüz klasörünü hdd içinde açmanızı öneririm. yanlış hatırlamyorsam yadis aktarma klasörü bende 25 gb civarına geldiği olmuştu...

hocam 25 gb biraz abartılı bir rakam değil mi.. Ben de 650 Film var ve 1 Gb şimdi baktım.. Ancak en sağlıklısı direk film klasörüne açmaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

eğer 1000 civarında filme ve 25-30 adet diziye sahipseniz yadisin arayüz klasörünü hdd içinde açmanızı öneririm. yanlış hatırlamyorsam yadis aktarma klasörü bende 25 gb civarına geldiği olmuştu...

hocam 25 gb biraz abartılı bir rakam değil mi.. Ben de 650 Film var ve 1 Gb şimdi baktım.. Ancak en sağlıklısı direk film klasörüne açmaktır..

eve gidince bakayım da, az olmadığını hatırlıyorum sanki...

edit: şu an telefon edip kardeşime baktırdım, 14.7 gb benim dune içerisindeki hdd ye açtığım yadis dışa aktarma klasöründeki boyut :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 27 Şubat 2013; 9:42:39 >
  • HD Base 3D ile dün gece epey uğraştım... Şu anda pek kumlanma filan görmüyorum. 3 metre perdede 720p film denedim o bile çok güzeldi..

Görüntü çok akıcı, Teknik olarak neden olduğunu bilmediğim bir olay anlatayım: tazeleme oranını 1080p 29.976 seçtiğimiz zaman, Türk filmlerinde(25 olması dolayısıyle) titrek titrek gelirdi görüntü, bu 23.976 olan Blu-Raylerde bile az çok hissedilirdi... Ancak ben bunda görmedim, son derece akıcı bir görüntü verdi, kumlanma da pek yok hissetmedim, normal Blu-Ray filmlerde olan kumlanmalar, her filmde yok.. Bundan daha iyi görüntü nasıl olur bilmiyorum...4K TV ler hariç..

yaDIS klasörünü favorilere eklediğimde, cihazı kapatıp açtığım zaman, direk favorilerden çalıştırdığımda ağ yoluna ulaşılamadığını belirten bir mesaj veriyordu.. Cihaza reset attım, QNAP içerisindeki Multimedya klasörüne giriş yapmadan ''ağ klasörü ekle'' dedim, sonra Kaynaklar altından Multimedya klasörüne giriş için kullancı adı ve şifresini yazarak, yaDIS buradan ulaştım, yukarıda anlattığım kapatıp açtığımda yaDIS başlamaması problemi ortadan kalktı.. Mantığını anlamadım....

''Launch on Power-on'' seçerek açılışı direk yaDIS ile yapıyorum.. Daha hoş oldu...

• quote:

HD Base 3D ile dün gece epey uğraştım... Şu anda pek kumlanma filan görmüyorum. 3 metre perdede 720p film denedim o bile çok güzeldi..

Görüntü çok akıcı, Teknik olarak neden olduğunu bilmediğim bir olay anlatayım: tazeleme oranını 1080p 29.976 seçtiğimiz zaman, Türk filmlerinde(25 olması dolayısıyle) titrek titrek gelirdi görüntü, bu 23.976 olan Blu-Raylerde bile az çok hissedilirdi... Ancak ben bunda görmedim, son derece akıcı bir görüntü verdi, kumlanma da pek yok hissetmedim, normal Blu-Ray filmlerde olan kumlanmalar, her filmde yok.. Bundan daha iyi görüntü nasıl olur bilmiyorum...4K TV ler hariç..
    .

görüntü ayarlarınızı yazabilir misiniz
  • 1080p 50

Outomatik Frame rate 24/50/60

Gelişmişten de 10 bit seçili...
  • Görüntü çıkışı : 1080p 59.94
    Boy oranını : auto
    Frame sync: 24/50/60 yapın gelişmiş ayarlara dokunmazsnız en verimli performansı elde edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 27 Şubat 2013; 12:12:52 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.