Şimdi Ara

Düz Lise Mi? Meslek Lisesi Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
12.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Düz Lise Mi? Meslek Lisesi Mi?

(En Son Oy Tarihi: 29.3.2021)
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu sene oks ye girdim ve 318 puan aldım onun için ya düz liseye yada meslek lisesine gitcem (turizm ve otelcilik) sizce hangisine gideyim? il: İstanbul

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersanmartini

up
    turizm otelicliğe gitceksen mesleğe git tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersanmartini

up
    Aynı durumu bende senin gibi yaşamıştım arkadaşım bundan 5 yıl önce. Ama meslek lisesini tercih etmedim, hırs yaptım kendime güvendim. 4 sene boyunca ÖSS'ye hazırlık yaptım en azından o amaçla dersleri takip ettim vs... ÖSS'de 274 ham puan almıştım ki bu puana sayısalda lise tarihinde ulaşan yoktu.

Edit: İmla.

ve ilk senemde ÖSS'yi kazandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny B. Goode -- 11 Temmuz 2008; 23:10:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OrtaKafaGol

turizm otelicliğe gitceksen mesleğe git tabiki

Alıntıları Göster
    Tabii kide meslek lisesi.

Düz lisede meslek sahibi Olman için üniversite zorunlu.
    Eğer üniversiteyi kazanamadıysan geçmiş olsun.
    Ama meslek lisesinin iş bulma açısından çok yararlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mxyzptlk

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: AroLaTH_

hangi meslek lisesi o iş bulduran acaba?

• quote:

Alıntıları Göster
    Tabii ki de meslek lisesi
  • meslek lisesine gidersen kat sayı sorunu önüne çıkacaktır düz liseye gidersen ea ve sayılsal bölüm dışında sözel bölüm açıkca konuşmak gerekirse beş para etmez daha doğrusu işe yaramaz üniverstede bölüm yok kafana göre takıl dostum Allah yardımcın OLSUN HOŞGELDİN TÜRKİYE BURASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 11 Temmuz 2008; 23:07:56 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bak sen burdakileri dinleyipte sakın mesleğe gidipte kafanı duvarlara taşlara vurma. Fakat üniversite hedefin varsa kesinlikle düz lise tavsiyemdir, tabi böyle bir hedefin yoksa alternatif olarak mesleğide düşünebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toyota SUPRA

meslek lisesine gidersen kat sayı sorunu önüne çıkacaktır düz liseye gidersen ea ve sayılsal bölüm dışında sözel bölüm açıkca konuşmak gerekirse beş para etmez daha doğrusu işe yaramaz üniverstede bölüm yok kafana göre takıl dostum Allah yardımcın OLSUN HOŞGELDİN TÜRKİYE BURASI
    Düze gidip işsiz yada öğretmen olacağına meslek lisesine git mühendis yada tekniker ol.

Ülkemizdeki milyonlarca işsiz bu yüzden iş bulamıyor.Adam vasıfsız.4 yıl boyunca matematikten kaçmış bedenden 5 almış.Diplomalı işsiz oluyo.

Ama meslek çıkışlı olsa adamın elinde bi mesleği işi olur.Bende şu anda meslek lisesinde okuyorum

• quote:

meslek lisesine gidersen kat sayı sorunu önüne çıkacaktır düz liseye gidersen ea ve sayılsal bölüm dışında sözel bölüm açıkca konuşmak gerekirse beş para etmez daha doğrusu işe yaramaz üniverstede bölüm yok kafana göre takıl dostum Allah yardımcın OLSUN HOŞGELDİN TÜRKİYE BURASI
    oks de eşşeklik ettim çalışmadım öss de çalışcam dersen düz liseye git ama eğer kazanamam dersen meslek lisesine git..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

Bak sen burdakileri dinleyipte sakın mesleğe gidipte kafanı duvarlara taşlara vurma. Fakat üniversite hedefin varsa kesinlikle düz lise tavsiyemdir, tabi böyle bir hedefin yoksa alternatif olarak mesleğide düşünebilirsin.

Alıntıları Göster
    meslek en azından meslek öğretiyorlar g.tün açıkta kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkıshPower

Düze gidip işsiz yada öğretmen olacağına meslek lisesine git mühendis yada tekniker ol.

Ülkemizdeki milyonlarca işsiz bu yüzden iş bulamıyor.Adam vasıfsız.4 yıl boyunca matematikten kaçmış bedenden 5 almış.Diplomalı işsiz oluyo.

Ama meslek çıkışlı olsa adamın elinde bi mesleği işi olur.Bende şu anda meslek lisesinde okuyorum

Alıntıları Göster
    342 puanım var ben de meslek le düz arasında kaldım ama düz liseye gidicem meslek liseleri öss de avantaj sağlamıyomuş hep matematik yüzünden
    trk:24
    mat:1
    fen:10
    sos:22

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkıshPower

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: TurkıshPower

Düze gidip işsiz yada öğretmen olacağına meslek lisesine git mühendis yada tekniker ol.1

Ülkemizdeki milyonlarca işsiz bu yüzden iş bulamıyor.Adam vasıfsız.4 yıl boyunca matematikten kaçmış bedenden 5 almış.Diplomalı işsiz oluyo.2

Ama meslek çıkışlı olsa adamın elinde bi mesleği işi olur.Bende şu anda meslek lisesinde okuyorum3

1

Hangi mühendis hangi tekniker o mesleğe gidiyoruz mühendis oluyoruz

2

Bak arkadaşım herkesin beyin yapısı farklıdır kimisinin eline ver sayıları sana harikalar yaratsın kimiside vardır ki işin içine sayılar girdiği zaman çuvallar burada devreye doğru yönlendirmenin girmesi gerekmektedir bu nedir rehberlik vs kişinin çocuğun doğru yönlendirilmesi dayatmadan kaçınılması

3

mezun olunca adam haklıymış dersin Allah yar yardımcın olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: De Morgan

342 puanım var ben de meslek le düz arasında kaldım ama düz liseye gidicem meslek liseleri öss de avantaj sağlamıyomuş hep matematik yüzünden

Alıntıları Göster
    Meslek lisesindeki bölümlerden birini üniversitede okuyacaksan, meslek lisesine git.
    Çünkü; ÖSS'de kendi okuduğun bölümü seçtiğinde fazladan puan geliyor. Ve meslek lisesinde okursan ÖSS'de sadece 1. bölümden sorumlu olursun. Seçebileceğin meslekler bellidir.

Fakat; mühendislik, avukatlık .. falan düşünüyorsan ve çalışacaksan düz liseye git hazırlan ÖSS'ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: De Morgan

Alıntıları Göster
    düz lise ile meslek lisesi arasında ne fark var??öss de hangisi daha fazla okul puanı veriyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whiskey

Meslek lisesindeki bölümlerden birini üniversitede okuyacaksan, meslek lisesine git.
    Çünkü; ÖSS'de kendi okuduğun bölümü seçtiğinde fazladan puan geliyor. Ve meslek lisesinde okursan ÖSS'de sadece 1. bölümden sorumlu olursun. Seçebileceğin meslekler bellidir.

Fakat; mühendislik, avukatlık .. falan düşünüyorsan ve çalışacaksan düz liseye git hazırlan ÖSS'ye.

Alıntıları Göster
    Düz liseye gidersen ilk senenden itibaren az da olsa üniversiteye çalış mühendisliğe falan git. Ha bana öğretmenlik veya lise diploması yeter dersen meslek lisesine git . Ama turizm otelcilik için birşey diyemeyeceğim

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TurkıshPower

Düze gidip işsiz yada öğretmen olacağına meslek lisesine git mühendis yada tekniker ol.1

Ülkemizdeki milyonlarca işsiz bu yüzden iş bulamıyor.Adam vasıfsız.4 yıl boyunca matematikten kaçmış bedenden 5 almış.Diplomalı işsiz oluyo.2

Ama meslek çıkışlı olsa adamın elinde bi mesleği işi olur.Bende şu anda meslek lisesinde okuyorum3

1

Hangi mühendis hangi tekniker o mesleğe gidiyoruz mühendis oluyoruz

2

Bak arkadaşım herkesin beyin yapısı farklıdır kimisinin eline ver sayıları sana harikalar yaratsın kimiside vardır ki işin içine sayılar girdiği zaman çuvallar burada devreye doğru yönlendirmenin girmesi gerekmektedir bu nedir rehberlik vs kişinin çocuğun doğru yönlendirilmesi dayatmadan kaçınılması

3

mezun olunca adam haklıymış dersin Allah yar yardımcın olsun

Alıntıları Göster
    Meslek lisesi tekniker yetiştirir. Direk veya dolaylı mühendis olamassın. ÖSS'ye girecen AOBP 0.8 yerine 0.3 le çarpılacak. Okul 1. si olsan bile en fazla 30 puan okuldan gelir demek ki yani full falan çeksen anca mühendislik okuyabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ne[M]esis

düz lise ile meslek lisesi arasında ne fark var??öss de hangisi daha fazla okul puanı veriyor??

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bigsmall11

düz lise daha çok puan veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whiskey

Alıntıları Göster
    hangi üniversite bölümünden hemen iş hayatına atılıyoruz,
    artık o dönemler geride kaldı
    üniversitede kala kala doktorluk kaldı biraz popüler o da kolay iş değil,
    ve yavaş yavaş meslek liseleri daha popüler olacak,
    ve meslek liselerine girişler dahada zorlaşacak,
    zaten avrupa sıtandartları böyle,
    elinde yapacağı iş ile ilgili diploması olmayana beş on yıl sonra iş yok artık,
    anca vasıfsız olacaktır,

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.