Şimdi Ara

e-MBA tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
3
Favori
4.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2013-2014 yılında Uzaktan eğitim veren ALES şartı aramayan , Türkçe İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapmayı düşünüyorum..

Bütçem maksimum 13.000 TL

Bu program için tavsiyelere ihtiyacım var.

Tecrübelerinizi veya bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler..

• Bilgi Üniversitesi çok iyi diyorlar. Ama bitirmesi ciddi anlamda zor. Klasik sınavdan 70 alman gerekiyor. 3-4 sayfa yazı yazman bile yetmeyebiliyormuş.

Bahçeşehir var .

Ben Okan Üniv. tercih edeceğim . Dersleri biraz daha aralıklı ve fiyatı makul . Yetecek seviyede eğitim alacağımı düşünüyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 22 Haziran 2013; 18:50:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Bilgi Üniversitesi çok iyi diyorlar. Ama bitirmesi ciddi anlamda zor. Klasik sınavdan 70 alman gerekiyor. 3-4 sayfa yazı yazman bile yetmeyebiliyormuş.

Bahçeşehir var .

Ben Okan Üniv. tercih edeceğim . Dersleri biraz daha aralıklı ve fiyatı makul . Yetecek seviyede eğitim alacağımı düşünüyorum .

Okan Üniversitesinin sitesinde Ales 55 puan şartı aranır diyor.Siz bu konuda bilgi aldınız mı ? Ya da ALES puanınız mı var ?
  • tuning07 kullanıcısına yanıt
    Ben görüştüm kardeş . ALES şartını bu sene kaldırmışlar . Not ortalamana , geçmişine , sabıka kaydına ve mülakata bakıyorlar . Gerek görürlerse kendileride sınava alabiliyorlar.

Ama ağzında sakız, abuk subuk konuşmalarla gitmessen sıkıntı olmaz. Daha çok oraya yakışıp yakışamayacağına ve başarı gösterip gösteremeyeceğine bakıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Ben görüştüm kardeş . ALES şartını bu sene kaldırmışlar . Not ortalamana , geçmişine , sabıka kaydına ve mülakata bakıyorlar . Gerek görürlerse kendileride sınava alabiliyorlar.

Ama ağzında sakız, abuk subuk konuşmalarla gitmessen sıkıntı olmaz. Daha çok oraya yakışıp yakışamayacağına ve başarı gösterip gösteremeyeceğine bakıyorlar

Bilgiler için çok teşekkürler..Ücret 11.000 + kdv değil mi ?
  • tuning07 kullanıcısına yanıt
    Kardeş ücreti yukarda dediğim şeylere göre beliyorlar .

Bahçeşehir 3.00 ' ün üstüne %10 indirim yapıyor. Okan ise %30 civarı indirim yapıyor . Bana 7.000 civarı bir rakam söylediler . Not ortalamam 3.22 .

Söylediğin rakama yakın bir rakam sanırım. Ama şimdi ön kayıtlar falan başladı . Biraz daha ucuz oluyor şu an

Bilgi 20.000 civarı rakam söylüyor. TOBB üyesiysen 14.000 gibi bir rakama düşüyor .
  • Uzaktan Eğitim için bence 10 bin üzeri vermek hiç akıl karı değil. Fiyatları uygun olan Zirve, Atılım, Arel Üniversitesi var. Zirve sanırım 4bin civarı istiyor. AREL 5900'e kayıt olabiliyorsun. Fakat ikisinin de büyük olasılık kayıtları dolmuştur. Ön kayıtları genelde haziran başında alıyorlar. 15-20 gün içerisinde kayıtlar dolmuş oluyor. AREL Üniversitesi yapılan canlı dersleri sayfasına koymuş. http://areluzem.arel.edu.tr

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cologne -- 18 Temmuz 2013; 10:01:46 >
  • e-mba yaparken diploma da yazmıyor dimi e-mba diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalMW

e-mba yaparken diploma da yazmıyor dimi e-mba diye.

Ege artık yazacakmış. Ben de yapacağım, o yüzden araştırıyorum.

Bence de yazması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Bence de yazması lazım.

tezsiz programlardan sonra malesef doktora yapılmıyor aklınızda bulunsun beyler bunu haricinde yurt dışı yüksek lisans düşünüyorum da alman ünileri aöf diplomasını kabul etmiyormuş doğrumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalMW -- 28 Temmuz 2013; 17:17:37 >
  • quote:

quote:

quote:

Bence de yazması lazım.

tezsiz programlardan sonra malesef doktora yapılmıyor aklınızda bulunsun beyler bunu haricinde yurt dışı yüksek lisans düşünüyorum da alman ünileri aöf diplomasını kabul etmiyormuş doğrumu ?

Ilk cumle yanlis. Hatta bazi okullarda yuksek lisans sarti da yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

quote:

quote:

quote:

Bence de yazması lazım.

Ilk cumle yanlis. Hatta bazi okullarda yuksek lisans sarti da yok.

http://www.akademikpersonel.org/anasayfa/347-tezsiz-yuksek-lisans-doktora-yapilamayacak.html

Yök'ün yaptığı değişiklik üstüne bunu yazmıştım kambochian. Evet bildiğim Alman üniversitelerinde master yapmadan doktora yapılabiliniyor.

• Bakın örnek olarak Boğaziçi iktisatın sitesinden alıntı

"The department welcomes Ph.D. applicants considering an academic career in Economics. Applications to our Ph.D. Program are only accepted in the spring and students are enrolled in the fall semesters. Students holding BA/BS degrees are eligible to apply for the Economics Ph.D. program."

http://www.econ.boun.edu.tr/pager/go.aspx?id=48
  • ahmet yesevi 2-3 bin tl civarındaydı.azeri ve kazak okullarından ucuz oldugunu bilen var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.