Şimdi Ara

Eczaneden öksürük şurubu reçetesiz alınabilirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
31.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öksürük şurubu alacağım fakat reçetesiz satmıyorlarmış doğrumudur acaba (actidem falan) ? En sağlam antibiyotikler reçetesiz satılırken bunun reçeteli olması çok saçma geldi

• Yapay Zekanın Yanıtı

Reçetesiz Öksürük Şurubu: Alınabilir mi?

Öksürük, yaygın bir sağlık sorunudur ve çoğu zaman reçetesiz satılan ilaçlarla tedavi edilebilir. Öksürük şurupları, bu ilaçların en popüler türlerinden biridir.

Reçetesiz Öksürük Şurupları

Reçetesiz öksürük şurupları, öksürüğün nedenine bağlı olarak çeşitli bileşenler içerir. Bazı şuruplar, öksürüğü baskılayan dekonjestanlar içerirken, diğerleri öksürüğün balgamını gevşeten ekspektoranlar içerir. Ayrıca, her ikisini de içeren kombine şuruplar da mevcuttur.

Alınabilirlik

Türkiye'de reçetesiz öksürük şurupları eczanelerden satın alınabilir. Ancak, bazı şuruplar belirli yaş gruplarına veya sağlık koşullarına sahip kişilere yönelik olabilir. Bu nedenle, satın almadan önce bir eczacıya danışmak önemlidir.

Reçetesiz Öksürük İlaçlarının Sınırlamaları

Reçetesiz öksürük ilaçları, hafif veya orta şiddette öksürük için genellikle etkilidir. Ancak, öksürüğün şiddetli veya uzun süreli olması veya ateş veya nefes darlığı gibi diğer semptomlarla birlikte görülmesi durumunda bir doktora başvurulması gerekir.

Kullanım Talimatları

Reçetesiz öksürük şuruplarını kullanırken, kullanım talimatlarını dikkatlice okumak önemlidir. Şurubun önerilen dozunu aşmamak ve düzenli aralıklarla almak gerekir. Ayrıca, şurubu kullanmadan önce herhangi bir ilaç etkileşimine karşı bir doktora veya eczacıya danışılmalıdır.

Sonuç olarak, reçetesiz öksürük şurupları, hafif veya orta şiddette öksürük için uygun bir tedavi seçeneği olabilir. Ancak, öksürüğün şiddetli veya uzun süreli olması durumunda bir doktora başvurulması önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bildiğim kadarıyla öksürük şurubu reçetesiz satılıyor ama
  • Satarlar yav sanki antidepresan satıyorlar.
  • parasıyla değilmi yaa
  • Arkadaşlar psedöefedrin içeren ilaçların reçeteli olması zorunlu ki grip ve öksürük ilaçlarının %90nını oluşturuyor. Eczaneden reçetesiz sudafed alan varmı aranızda
  • evet bende onu diyecektim.daha geçen antibiyotik aldım boğazım için reçetesiz.onu vermiyorlarsa saçmalık harbiden.ama sana zencefil bal karışımı önerebilirim bitkisel iyi gelir.(ilacı alamazsan eğer)
  • Ihlamur ve evde hangi meyve varsa at içine kaynat kardeşim. Sabaha turp gibi olursun. Yaklaşık 1 senedir sırf böyle şeylerle iyileşiyorum ilaç kullanıp kullanıp ilaçlara bağımlı olmayın.
  • Alınır ben almıştım Sudafed
  • alabilirsinn, 1 hafta önce ben aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tımestop

alabilirsinn, 1 hafta önce ben aldım

eyw kardeşim bir iki eczaneye sorarım artık ritalin alabilmek için 30 eczane gezmiş adamım ben sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRangulity

Satarlar yav sanki antidepresan satıyorlar.

Antidepresanda reçetesiz alınıyor, yani ben alıyordum fiyatı çok pahalıya geliyordu ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantomddl

quote:

Orijinalden alıntı: TRangulity

Satarlar yav sanki antidepresan satıyorlar.

Antidepresanda reçetesiz alınıyor, yani ben alıyordum fiyatı çok pahalıya geliyordu ama

Reçetesiz alanı görmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

quote:

Orijinalden alıntı: tımestop

alabilirsinn, 1 hafta önce ben aldım

eyw kardeşim bir iki eczaneye sorarım artık ritalin alabilmek için 30 eczane gezmiş adamım ben sorun olmaz

oha ritalini reçetesiz mi aldın?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.