Şimdi Ara

Eduroam Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İstanbul Üniversitesinin yurdunda kalıyorum. Yurtta da okulun Eduroam internet ağı kullanılıyor. Okul saatleri içerisinde yoğunluk çok fazla olduğundan neredeyse kullanılamıyor, akşam saatlerinden itibaren sabaha kadar gayet yüksek hıza ulaşabiliyorsunuz. Fakat Eduroamın getirdiği kısıtlamalar yüzünden Steam, Gameranger, uTorrent tarzı platformlara giremiyoruz. DNS değişikliği, VPN kullanımı işe yaramıyor. Onlarca VPN denedim bir türlü giremedim. Merak ettiğim konu ise bu sorunu yaşayan diğer insanların ne yaptığı. Bu konu hakkında bir bilginiz ya da deneyiminiz varsa benimle paylaşmanızı çok isterim.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim de bu konu hakkında bilgiye ihtiyacım var. Bilgisi olan var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: TyranBehram

Merhabalar,
    İstanbul Üniversitesinin yurdunda kalıyorum. Yurtta da okulun Eduroam internet ağı kullanılıyor. Okul saatleri içerisinde yoğunluk çok fazla olduğundan neredeyse kullanılamıyor, akşam saatlerinden itibaren sabaha kadar gayet yüksek hıza ulaşabiliyorsunuz. Fakat Eduroamın getirdiği kısıtlamalar yüzünden Steam, Gameranger, uTorrent tarzı platformlara giremiyoruz. DNS değişikliği, VPN kullanımı işe yaramıyor. Onlarca VPN denedim bir türlü giremedim. Merak ettiğim konu ise bu sorunu yaşayan diğer insanların ne yaptığı. Bu konu hakkında bir bilginiz ya da deneyiminiz varsa benimle paylaşmanızı çok isterim.

Teşekkürler.

Avcılarmı

• TyranBehram T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

eduroam'ın şartları gereğince belli portların açık kalması gerekli. Örneğin OpenVPN'in kullandığı (udp) 1194 portu.

eduroam Katılım Sözleşmesinin 2. sayfası açık olabilecek (ve olması gereken) portların listesini vermiş.
  • bu programı kullanmanızı tavsiye ederim. çoğu kısıtlanmış ağlarda işe yarıyor.

http://hideallip.com/dwn/hideallip_portable.zip
  • lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Üniversiteye gidip deneyeceğim. İşe yararsa burdan bilgilendirme yaparım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MelwiN kullanıcısına yanıt
    rica ederim umarım işe yarar
  • Mesajlarınız için öncelikle teşekkür ediyorum uzun bir süre yanıt alamadım başka bir çıkar yol da bulamadığım için pes etmiştim.

Şuan yaz tatili için memlekete döndüm, tavsiyelerinizi malesef deneyemiyorum. Yurtta ya da avcılar kampüste olan arkadaşlar deneyip geri bildirim yaparsa çok mutlu olurum. Umarım bir çözüm buluruz.

Bu arada okulun 2. Döneminde ne olduğunu anlamadığım bir değişiklik yapıldı ve internet hızı berbat düzeye geldi. Yine bazı engellemeler getirdiler diye düşünüyorum.

Böyle düşünmemin sebebi; örnek olarak bir dizi izlediğimizi varsayalım. İlk dönem 1080p kalitede donma olmadan izleyebiliyorduk. Yaklaşık 30 mbps hızında idik. İkinci döneme geldiğimiz de 240p zar zor açılmaya başladı. Sonrasında alternatif playerları denedim ve OpenLoad da böyle bi sıkıntı olmadığını fark ettim.

• Evet avcılar.

• "psiphon" bu program steam için olmasa da giremediğin sitelere girmene yardmcı olabilir.
  • MrStays kullanıcısına yanıt
    Önümüzdeki dönem deneyeceğim. Teşekkürler.

Deneme fırsatı olan deneyip yazarsa iyi olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.