Şimdi Ara

Ehliyet yenileme için adli sicil kaydı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben eski ehliyeti yenileyeceğim. Bunun için sicil kaydını çıktı olarak alıp götürmek gerekiyor mu? Elektronik ortamda anında bakılacaktır falan yazıyor bazı yerlerde. Zaten e-devlette var, onlar da o sistem üzerinden işlem yapmıyorlar mı?

• Teşekkürler. O zaman benim de çıktı almama gerek yok. Foto, sağlık raporu falan hazır. Sağlık raporunu da elektronik olarak ekliyorlar ama çıktı da verdiler bana, götüreceğim.

Makbuzlara bakmıyorlar genelde galiba, kimlik için götürmüştüm bakmamıştı. Aileme de öyle oldu.

Fotoyu güncel istedikleri için ek götürmek ve kimlik kontrol için gerekli ama gerisi elektronik ortamda ulaşılabilen belgeler. Aslında kimlik bile ulaşılabilir, sonuçta bütün belgeler devlette var. Fotoğraf bile orada anında çekilebilir. Bazı ülkeler öyle yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 17 Haziran 2022; 2:16:59 >
  • Bürokrasi işte. Dünya gittikçe dijitalleşecek ama bazı işler 50 yıl arkadan gelecek. Pek çok ülkede böyle.

• sistemi kurmuşlar sıkıntı yok. bende değiştirmeye gittiğimde sıra alma şeysi bozuktu. ordaki görevli milleti yönlendireceğine telefonda alım satımdan şu kadar kalır diye pazarlık yapıyordu biriyle. son damgayı vuracak adam da biriyle kira muhabbeti yapıyordu. illa gidip soracan. devlet dairelerinde cıvıklık had safhada

• Yakın tarihte yeniledim. Sağlık raporu e-imzalı olarak sisteme girildi doktor tarafından, çıktı falan istemedi, mobilden harcı yatırdım, onda da herhangi bir çıktı falan yok. Fotoğraf ve kimlik ile hallettiler.
  • 2022 sonunda eski ehliyetlerin zorunlu olarak yenileneceği söyleniyor ama ben bu sürenin uzatılacağını düşünüyorum.

• Bugün hallettim. Fotoğraf ve kimlikle benimki de halloldu. Masadaki arkadaş işlemi yapıp bir odaya yönlendirdi. Orada sicile falan bakıp onay verildi.

Yalnız bana orada geçici ehliyet çıktısı vermediler, e-devletten alabilirsiniz dediler sadece. O yüzden eve geçerli ehliyet olmadan geldim. Ama babama orada çıktı vermişler mesela. 

@zero01

Eski ehliyetlerin geçerlilik süresi yıl sonu doluyor. Ama her zaman olduğu gibi millet son gün yoğunlaşırsa uzatma talebi gelebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.