Şimdi Ara

Ekran kartı sıcaklığı 2k gamingde 87 derece normal mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu ekran kartını kullanıyorum 2k fortnite, minecraft legends-dungeons gibi oyunlarda ultrada 87 derecelere çıkıyor gpu sıcaklığı. Kartın güç bağlantıları doğru mu ? Aşağıdaki gibi ana 8 pin solda diğer ek 8 pin sağda olucak şekilde yaptım ama sıcaklık çok gibi geldi. işlemci maks 70-75 derecelerde ama gpu 87 oluyor olmazsa itopya ile iletişime geçicem ama ne dicem napıcam bilmiyorum.

Ekran kartı sıcaklığı 2k gamingde 87 derece normal mi ?www.itopya.com
    GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC D6X 8GB GDDR6X 256 Bit Ekran Karti | ITOPYA
    https://www.itopya.com/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-d6x-8gb-gddr6x-256-bit-ekran-karti_u22752

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeay -- 2 Temmuz 2023; 15:16:17 >

• nasıl 87C oluyor hocam karta oc filan yapmış olmanız lazım 83C üstünü göremez bu kartlar temp limit dediğimiz sıcaklık 83C olunca hız keser bu modeller. sıcaklık değerlerini ekran fotosu alıp paylaşır mısınız? o sıcaklık memory sıcaklıklarıdır gddr6x bellekler için normal

• dokuzkuyruklu-_- kullanıcısına yanıt

gigabyte controller centerda bişi mi yaptım acaba yanlışlıkla ben overclock yapmayı bilmem çünkü ama aşağıda geforce experience tarafından alınmış sıcaklık değerleri var

• dokuzkuyruklu-_- kullanıcısına yanıt

sıcaklıklar roblox ve işte gta vc gibi oyunlarda 50 civarı ama inside gibi bir oyunda 65 olurken fornite minecraft gibi oyunlarda 2560 x 1440 larda 85'i geçiyor

• O kartın o sıcaklıklara ulaşmaması gerekiyor. Kartın fanlarını ve kasanın hava akışını kontrol edin derim.

• Gpuya yerleştirilen Soğutucu blok gpudaki sıcaklıgı düzgün alamıyor.

Ya da gpunun üzerindeki macun işlevini yitirmiş.

• Gigabyte'ın en düşük soğutmalı modelinin GDDR6X modelini almışsınız. Eagle 2 fanlı daha kötü modeli de var tabi.

GDDR6X vramler biraz sıcak çalışıyor ve fazladan güç çekiyor. Normal GDDR6 vramler 7000mhz iken sizdeki GDDR6X vramler 9500mhz çalışıyor. Haliyle daha çok güç daha fazla ısı demek. 1100mv güç çektiği görünüyor resimlerde.

Kasa fanlarını daha yüksek ayarda kullanmayı deneyin. Kasa önündeki fanlar için minimum %50-60 değerini girin.

Bir de ekran kartı güç girişleri için her 8 pin için ayrı güç kablosu kullanın.

• Aynı karta sahibim. Afterburner üstünden ayar yaparak kullanıyorum, 70 dereceyi geçmiyor. Hala sorunun devam ediyorsa ayarları özelden atabilirim.

• Sahibkıran kullanıcısına yanıt

hocam bende Zotac gaming twin edge 3060 var pc daha yeni kasam ise rampage victory bende kart 87 dereceyi gördü dün oyundayken öyle uzun bir süre oynadım bir sıkıntı olmadı ama sonradan oyundan çıktım normal mi

• dastrepaids D kullanıcısına yanıt

Fazla ısınan bir model bu ekran kartı. Ancak bu kadar fazla çıkması da iyi değil. Kasadaki hava akışı iyi değil sanırım. Ben undervolt ve fan ayarı yaparak kendi sorunumu çözmüştüm ancak 87 derece gibi bir rakamı da hiç görmedim, bu oldukça yüksek. Durumunuzu bilmiyorum ama keşke farklı bir model tercih etseydiniz. Undervolt yapmanızı öneririm.

• Gigabyte ta eagle modeli msidaki ventus serisi gibi alt sınıf tır yani biraz daha fazla ısınırlar çoğu model göre.

Fakat sizdeki 3060ti çipset yani o kadar tepe noktası bir kart değil 87 biraz fazla. Ama siz gpu sıcaklığına mı bakıyorsunuz yoksa gpu hotspot a falanmı onlar tam aynı şey değil çünkü.

Gpu 74 iken hotspot 85 - 87 civarı olabilir her kartta böyle bu. Eğer gpu sıcaklığı böyle ise 87 ler falansa fan hızınıza ayarına dikkat edilmeli , kasa içi hava akışı ve kasanın ne olduğu önemli. Fan sayısı adeti falan. Psunun ne olduğu...

Bir kablodaki çift 8 pinimi kullanıyorsunuz bağlantı olarak ? İki ayrı kablo ile takmak her zaman daha verimli olur.

İtopya ile iletişime geçecem demişsiniz sıfır alınmış yani miningsiz kart sanırsam. Kullandığınız ekran kartı programlarında bir fan ayarı düşükte veya yanlış seçimde de kalmış olabilir. Mesela ilk kartın geldiği zamanlarda da böylemiydi ısınma konusu. Yazın rx 6900xt kullandım 3 fanlı, o bile gpu en fazla böyle sıcak havalarda 80 -81 gördü en fazla.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.