Şimdi Ara

Ekran kartı ve RAM değiştiriyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta bir karar aldım elimdeki ekran kartı ve RAM'i değiştireceğim. Bir kaç tane de sorum var dolayısıyla

Elimdeki sistem şu :

İşlemci : i5 2500 3.30 GHz Sandy Bridge
    Ekran Kartı : MSI GTX460 256Bit SE 1GB
    Anakart : MSI P67A-G45 x16 Intel Chipset
    RAM : Kingston 4GB (2x2) 665 MHz

PSU : Cooler Master RS500-PSAPJ3-IT

Alacağım parçalar ise şunlar :

Ekran Kartı : Asus R7 265 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 ya da elime para geçerse Asus R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2
    RAM : CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9

Sorularım da şunlar :

1-) PSU'yu ayrı yazdım farkettiyseniz, geçeceğim sistemi kaldırır mı bu güç kaynağı ? ( 1 tane de DVD-RW, 500 GB HDD, ıvır-zıvır var. )
    2-) Ekran kartlarını araştırdım en iyi f/p bunlarda var sanırım. Sizce de öyle mi ?
    3-) Parçalar anakartıma uyar mı ?

Fikirleriniz varsa paylaşın lütfen

• Azremiea A kullanıcısına yanıt
    Kaldırması gerek netten baktığıma göre 12 V kanalında 360 W verio snn psu snn sistemi karşılar.

Ram olarak gskill ripjaws da alabilirsin.

Ekran kartı olarakta sapphire alsan daha iyi olur anakartınada uyar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Kaldırması gerek netten baktığıma göre 12 V kanalında 360 W verio snn psu snn sistemi karşılar.

Ram olarak gskill ripjaws da alabilirsin.

Ekran kartı olarakta sapphire alsan daha iyi olur anakartınada uyar.

Sapphire almam işime gelir tabi ASUS'a göre 20 liralık bi fiyat farkı var. Bir de 70 lira fazladan vermek R9 almaya değer mi ?
    R9 270 ile r7 265 arasında %10-15 arası performans farkı var. Yani r7 265 ile 30 fps alıosan r9 270 ile 33-34 fps arası alcaksın 3-5 fpsnin önemi yok dersen alma.
    Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9 PC Ram al yanına tak boşuna para verme zten işlemci desteğn 1333 mhz.

Elinde en az 100 tl ekstradan kalır onuda ekran kartının üzerine koyar daha iyi bişey alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9 PC Ram al yanına tak boşuna para verme zten işlemci desteğn 1333 mhz.

Elinde en az 100 tl ekstradan kalır onuda ekran kartının üzerine koyar daha iyi bişey alırsın

Yani 3 tane RAM olması performansı etkilemez mi ? Çünkü bendekiler 2 GB ve 655 MHz'de. Yine 8 GB olacak ama performansı etkilemez mi ? Dediğini ben de düşünmüştüm aslında.

Bir de işlemcim niye 1600 MHz desteklemiyor onu anlayamadım, başka bir konuda baktım anakart desteklerse sorun yok diyorlar :/

Sence hangi ekran kartını almalıyım eğer 4 GB RAM alırsam o ekstra arayla ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azremiea -- 24 Eylül 2014; 23:19:50 >
    Yanlışın var, ramlerin 665 MHz değil, 1333 mhz

Cpu-z gibi yerlerde ram hızı 2 ile çarpılır

Örnek;  Ekran kartı ve RAM değiştiriyorum

Çok hafif ram oc var. Onun farkı..:) 1866 mhz normalde, şuanda 1880~1890 arası çalışıyorlar

--Ve performansı etkilemez:) İşlemci desteği ile anakart desteği farklıdır dostum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Graves or Feed

Yanlışın var, ramlerin 665 MHz değil, 1333 mhz

Cpu-z gibi yerlerde ram hızı 2 ile çarpılır

Örnek;  Ekran kartı ve RAM değiştiriyorum

Çok hafif ram oc var. Onun farkı..:) 1866 mhz normalde, şuanda 1880~1890 arası çalışıyorlar

--Ve performansı etkilemez:) İşlemci desteği ile anakart desteği farklıdır dostum..

"İşlemci 1.333 Mhz desteklese de Anakartınıza ve aldığınız Belleğe göre daha üst Mhz'lerde kullanabilirsiniz.

Kendimden örnek verecek olursam, Anakartım: ASUS Z68 (2.400 Mhz Bellek Desteği var) - İşlemcim: 2500K (1.333 Mhz Desteği var) - Belleklerim: G.Skill 1.600 Mhz

Bellek ayarlarından 1600 Mhz ayarladığımda sorunsuz 1600 Mhz çalışıyorlar."

Bunu _Dominic_Toretto_ başka bi konuda yazmış.http://forum.donanimhaber.com/m_68176552/tm.htm

Bu arada beni aydınlattığın için sağol :)

Şİmdi _Dominic_Toretto_ nun bilgisinden şüphem yok ama konu biraz askıda kalmış. İşlemci standar hızda ikenmi 1600 mhzde çalışıyor ramler yoksa işlemciyide bir mikrat oc liyormudur? BEnde de 3770k var 8 gb g-skill rapidjaws 1600mhz ramlerim vardı. teknik servis arkadaşların eline fazladan bi 1333 mhz 2 gb ram geçmiş bana verdiler işine yararsa kullan diye biosdan 1600 mhz yaptıgımda aslen 1333 mhz olan ramleri 1600mhz de sorunsuz kullanıyırum. YAni ramlerinde 1600 olması da şart değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.