Şimdi Ara

Ekran kartımmı bozuk acaba ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir konu açmıştım başlıktan dolayı silindi.
    Bölüm kurallarını okumadan konu açtığım için üzgünüm.

Şimdi konuya gelelim;

Ekran kartıma görüntü kablosunu bağladığımda görüntü gelmiyor, onboard tan bağladığımda ise görüntü geliyor.
    kendimden şüpheleniyorum acaba kablolarımı yanlış takıyorum diye 2 adet Pci express kabloyu ekran kartının sloutlarına takıyorum.
    dediğim gibi hiç görüntü gelmiyor.

Ekran kartı sarsıntıdan bozulur mu ?

Ekran Kartım Gigabyte HD5830

• Beyler ?
  • Bilgisayarı açtığında ekran kartını görüyormu?
  • "2 adet Pci express kabloyu ekran kartının"

Bu kısmı anlamadım. Eskiye dayalı pek bilgi vermemişsin bu aniden mi oldu ? Ekran kartında sorun olabilir, pci slotunda sorun olabilir hafif bir fırça ile slotu üfleyerek temizleyebilirsin. Ekran kartını farklı bir bilgisayarda deneyerek daha net bir sonuç alabilirsin. Özelliklerine baktım power sistemini destekleyecek durumda. Olmaz ama ben yinede hatırlatma babında soruyum ekran kartı beslemesini takıyor musun ?
  • Ekran kartında sorun olabilir. Ama sarsıntıdan olacağını sanmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • onboard yaparken ekran kartını çıkarmıyorsan %90 ihtimalle ekran kartı yuvasında sorun vardır. Yada tam oturmamıştır kart. Ekran kartını çıkarıp onboard yapıyorsan ekran kartında büyük ihtimalle sorun vardır.
  • Dostum söylediklerine göre 2tane denedim hiç gelmiyor demişsin kart yuvasında bir sorun var gibi geldi bana
  • Şimdi sevgili dostlarım size olayın detayını anlatayım.

Ben yurtdışına yerleşmek üzere yola koyuldum.(yerleşmek üzere)
    Her parçasını özenle aldığım, çok severek kullandığım bilgisayarımıda parçalara ayırmış ve götürmek üzere bir güzel paketlemiştim yanımda götürmek istedim fakat yer de yoktu bagaj hakkımda dolmuş ve taşmıştı hatta.Bırakmak zorunda kaldım.
    Daha sonra ailemden göndermelerini, fakat parça parça değilde tek bir parça halinde gelsin diye sevdiğim samimi bir bilgisayarcı arkadaşıma yönlendirdim ve parçaları toplamasını istettim.
    Kasa toplanmış ve bana gelmek üzere kargoya verilmişti.
    Kasa elime ulaştığında paketi açtım kasanın dış kısmında biraz ezik vardı ve kasanın ön kapağı kırılmıştı, sonra kasanın kapağını açtım birde ne göreyim anakartın üzerinde bulunan ekran kartı giriş slotu yamulmuş ve yanlardan telleri fırlamıştı.
    Hemen aynı anakarttan sipariş ettim 1-2 güne elime geçti ve tekrardan yeni anakartı yerleştirdim sistemi toparladım ve bu seferde ekran kartımdan görüntü alamadım bende onboard ekran kartını kullanayım dedim ve çalıştı.

Power Supply : High Power Absolute 750W
    Anakart : M4A89GTD Pro
    Ekran Kartı : Gigabyte HD 5830

Şimdi sevgili dostlar 2 adet pci express dediğim olay da şunu anlatmak istedim.
    power supplyden 2 adet pci-express kablosu geliyor ve ekran kartındada 2 adet giriş var (2 x 6 pin)
    bunlardan ikisinide takıyorum kafamın karıştığı nokta şu 1 kabloyumu takıyorduk 2 kabloyuda takıyormuyduk.?

O konu dışında bazı parçaları yanımda getirebilmiştim o parçalarda şunlardı.

Harddisk
    Ramler
    dvd-rw

işte olay bu lütfen birşey bulun bana bu ekran kartı giderse çok üzülürüm.
    Bulamam çünki birdaha.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serius Maniac

onboard yaparken ekran kartını çıkarmıyorsan %90 ihtimalle ekran kartı yuvasında sorun vardır. Yada tam oturmamıştır kart. Ekran kartını çıkarıp onboard yapıyorsan ekran kartında büyük ihtimalle sorun vardır.

Onboard yaparken ekran kartını çıkarıyorum yoksa onboard a görüntü gelmiyor.
    aslında ekran kartı bozuk gibi gözüküyor biliyorum ama neden ve nasıl bozulur bunu bilemiyorum ve sanki içimden bir ses çalıştığını ve benim yanlış birşeyler yaptığımdan dolayı ekrana görüntü gelmediğini söylüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.