Şimdi Ara

elektrik motoru yardım acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde çamaşır akinesi motoru var devrini hatırlamıyorum fakat 800-1200 arası bişey olabilir bu motoru tek yönde sürekli dk da 20 devir dönmesini istiyorum ne yapmalıyım bu konuda bilgim yok parçamı gerekiyor veya açıkça yazarsanız sevinirim yada maliyetli olur derseniz başka motorola önerecek olan arkadaşlarıda dinlerim dk 20 DV civarı çok güçlü bir motorola gerekiyor burada anlatamam diyenler için tel veriyorum
    05448470425

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ya redüktör kullanacaksın, yada frekans dönüştürücüne ihtiyacın var. ama her ikisi de masraflıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dergul

ya redüktör kullanacaksın, yada frekans dönüştürücüne ihtiyacın var. ama her ikisi de masraflıdır.

Masraflı derken nekadar ve başka uygun motoru varmıdır dediğim kriterlerde

• step motorları var cok güclü olurlar ama yavas dönerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

step motorları var cok güclü olurlar ama yavas dönerler.

yalnız sabahtan akşama kadar çalışçaklar sonra ısınmasınlar ve link varmıdır acaba
  • Merhaba redüktör lü silgec motorları işinizi görür gibime geliyor hem düşük devir hem yuksek güç bi araştırın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: atardamar43

Merhaba redüktör lü silgec motorları işinizi görür gibime geliyor hem düşük devir hem yuksek güç bi araştırın derim

hocam saolun ama benimki sürekli tek yönde ve çok güçlü bir motor sabahtan akşama kadar yük altında çalışacak
  • Ne için kullanacaksiniz o zaman daha iyi yardımcı olurum

• sorumu şöyle değiştireyim 400 -500 litre suyu karıştıracak 16 saat boyunca çalışacak ve dk da 20 devire ayarlanabilir bir motor ve devresi arıyorum

step motor normal motor farketmez 150 tl yi geçmesse iyi olur geçersed olacak fakat geçmezse daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnf411 -- 24 Ağustos 2014; 20:43:26 >
  • Sizin normal asenkron motor ve redüktör almanız lazım. Bu motorla olmaz, sebepleri şunlar;

1) Motorun devri çok yüksektir uygun regülatör veya kayış kasnak bulamazsınız.

2) Üniversal motorun uzun süre çalışmaya müsait bir yapısı olmaması

3) Verimsiz bir motor olması

4) Yük altında devir sayısının fazla değişmesi

Saygılar...
  • Çok bilgi sahibi değilim ama çamaşır makinesi içerisindeki motor eğer bir AC motor ise, ac motor sürücü alacaksın :http://www.ebay.com/itm/1-VFD-L-AC-motor-Driver-AC200-240V-1-in-100W-3-out-/130494091936?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e620dd2a0

Tabi çamaşır makinesi motoru yüksek devirli, sürücü ile 20 rpm'e düşürmen zor olabilir. Düşmezse redüktör kullanman şart.

DC motor is yine dc motor sürücü alıp (daha ucuzdur) onunla hız düşürmek mümkün. Lakin sürücülerle hız düşürdüğünde performans beklediğin gibi olmayacaksın. Bu ne demek, yani 20 rpm ile 500 litre su karıştıramayabilir. Bu yüzden senin tercihin redüktör kullanmak olmalı. Doğru redüktör ile hap kadar motorla bile o su karıştırılır :)

Bence sen kullanacağın motorun teknik bilgilerini yaz, ona göre bakalım.

• saolunda 20 devir idahal he çok masraflı olur derseniz 60 50 dv de yaparız zaten bende motoru soruyorum nasıl bir motor kullanmalı diye ve dişli sistemi filan olursa çamaşır motorunun hızını azaltabilirmiyiz
  • Mesela linkteki motor olabilir diye düşünüyorum. Redüktörsüz bir motorla yüksek tork elde etmen zor, hem de 20 devirde. Bu yüzden sen yüksek rpm'e sahip (örn 1000 rpm) bir motor alıp redüktör (dişli sistemi) hızını düşürmelisin. Bir de motor kontrolcüsü alırsan hızı kontrol etmen de kolaylaşır. Bence motorcularla görüşmen daha sağlıklı olur. Bak burada da yerli bir firma var :http://www.mugul.com/gear_motor.htm

http://www.ebay.com/itm/1Pcs-Power-50W-DC-12V-20rpm-Direct-Current-Reduction-Gear-Box-Electric-Motor-/141114630818?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20db1662a2

• quote:

Orijinalden alıntı: bnf411

saolunda 20 devir idahal he çok masraflı olur derseniz 60 50 dv de yaparız zaten bende motoru soruyorum nasıl bir motor kullanmalı diye ve dişli sistemi filan olursa çamaşır motorunun hızını azaltabilirmiyiz

Çamaşır makinası motoruyla olmaz.

Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Orijinalden alıntı: bnf411

saolunda 20 devir idahal he çok masraflı olur derseniz 60 50 dv de yaparız zaten bende motoru soruyorum nasıl bir motor kullanmalı diye ve dişli sistemi filan olursa çamaşır motorunun hızını azaltabilirmiyiz

Çamaşır makinası motoruyla olmaz.

Saygılar..

Zaten ona uygun redüktör bulmak da zor.
  • ozaman tavsiyeler bekliyorum 150 yi geçmezse mutlu olurum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.