Şimdi Ara

Elektrik Tesisatıma Güvenmiyorum Ne Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, evimin elektrik tesisatını güvenmediğim için yeniletmek istiyorum ancak konu hakkında pek bilgi sahibi değilim, yardımlarını rica edeceğim.
    Eski bir binada oturuyorum ve 1,5 yıl önce banyodaki şofbenin altında bulunan sigortadan ufakça bir yangın çıktı, şans eseri fark edip şofben şalterini kapattım ve yangını söndürdüm. Üzerine gelen elektrikçi de kabloları ve şalteri değiştirip oradaki hasarı tamir etti.
    Geçen hafta ise şofbenimi değiştirdim, değiştirilen şofben şalterini de tekrar değiştirttim ve bu sırada evimde topraklama olmadığını öğrendim. Ertesi gün ise şofbenle aynı elektrik hattına bağlı olan çamaşır makinasından çarpıldım.
    Şimdi ben evin tüm elektrik tesisatını güvenle yeniletmek istiyorum. Bunu kırma dökme olmadan, ana sigorta kutusunu değiştirmek ve topraklama yaparak halledebilir miyim? Bu işin doğrusu nasıl olur, fikrinizi almak isterim.

• istanbul'da oturuyorsan, istanbul elektrik teknisyenleri esnaf ve sanatkarlar odasından prefesyonel yardım alabilirsin. her il için benzer odalar var. tecrübeli bir tekniker, kılavuz ile kırıp dökmeden tesisatı değiştirebilir. topraklamaya gelirsek, biannın durumuna ve bulunduğun kata göre, uygun tesisat döşenebilir. ama bu konuda tecrübeli bir elektrikçi bulman gerekir. bahsettiğim elektrik teknisyenleri odaları, bu konuda tavsiye verebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.