Şimdi Ara

ELEKTRİKTEN ANLAYANLAR BAKABİLİR Mİ ? ŞERİT LED BAĞLAMAYLA İLGİLİ [FOCUS İÇERİR]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracıma şerit led bağlamak istiyorum. Plaka ışıklarının yerine yapmak istiyorum. Ledin kablosunu vs. herşeyini bitirdim aracın neresine nasıl bağlayacağım. Lütfen yardım edin.

Sadece bi plaka aydınlatması için değil işi kavrarsam birçok yerine led bağlayacağım. (Merak etmeyin yürüyen pavyon olmayacak )

Aracım; 2007 model Ford Focus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi angarabebesi06 -- 23 Haziran 2014; 20:11:37 >

• Elektrik mühendisi olsam yine yardimci olmam
    Geçin artık su led sevdasından
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

Elektrik mühendisi olsam yine yardimci olmam
    Geçin artık su led sevdasından
    dikkat edin yanan arabalar var işi çok iyi bilen ustalara yaptırın her elektrikçi anlamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

dikkat edin yanan arabalar var işi çok iyi bilen ustalara yaptırın her elektrikçi anlamaz

Alıntıları Göster
    plaka ışıklarını sökün ve oradaki ampulun yerine bağlayın veya ampulu kırarak ampulun duy kusmına bağlayın.
  • by_MuKa kullanıcısına yanıt
    Niye ? Halojen veya Xenon fabrikan mı var ?

Hadi kardeş yol al işine bak.
  • babasamsunlu kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi bütün cesaretimi sıfırladınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: angarabebesi06

Hocam şimdi bütün cesaretimi sıfırladınız
    Yalıtım işini iyi yapın kısa devre olmasın
    nereye bağlamak istiyorsan o lambadan paralel alacaksın kabloları
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Hocam yani ambulü kırsam sadece duy kısmı kalsa, ledlerin kablosunu duyun takıldığı yer ile duyun arasına sıkıştırsam. Sorun çıkartmadan yanar değil mi ?
  • Muhibbi- M kullanıcısına yanıt
    En kaliteli elektrik bantlarıyla iyice sarıp sarmalayacağım fakat Allah Korusun diyelim ki kısa devre oldu ne gibi şeyler olabilir.
  • quote:

En kaliteli elektrik bantlarıyla iyice sarıp sarmalayacağım fakat Allah Korusun diyelim ki kısa devre oldu ne gibi şeyler olabilir.

kablolar kalın sağlam bir şeyse lambanın bağlı olduğu sigortayı attırır değilse kablolar erirki döşeme altından felan geçecekse eritip yangın bile çıkarabilir
  • Muhibbi- M kullanıcısına yanıt
    Tamam paraya kıyıp kaliteli kablolardan alacağım. Birde 3 liralık led 30 milyarlık aracı yakmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhibbi-

quote:

kablolar kalın sağlam bir şeyse lambanın bağlı olduğu sigortayı attırır değilse kablolar erirki döşeme altından felan geçecekse eritip yangın bile çıkarabilir

Alıntıları Göster
    elektrik bantı yerine bez bant kullanın. Ayrıca birleşim yerlerine büzüşmeli makaron kullanın ucuz bir şeydir yalıtım sağlar. Ayrıca Ampulu kırıp duy kısmını kullanın sıkıştırma yoluyla yaparsanız bir süre sonra titreşimden yerinden çıkabilir çıkarsa sigortasını attırır.

• Korkma birsey olmaz sigorta atar kısa devre olursa ama sigorta atmayip kabloyu eritme ihtimali var dikkatli olmak lazım kutuplari birbirine degdirme yeter nasıl yapacağına gelince ise plakalik lambasını sok ampulü cikar park lambalarını yak Led bi ucunu Bi kutup a digerini öbür kutup a değdir eger led yanarsa doğru bağlantıyı buldun simdi lehim yapmayı biliyorsan lehim yap en sağlam yol bilmiyorsan bildigin anam babam usulü bağla ve güzelce izole et önemli olan Led dip tarafı orayı sağlam lehimle yoksa zamanla atar birbirine deger ve kısa devre yapar kablo dayanıklı degilse veya sigorta atmaz ise yangın cikar o yüzden led in lehim yaptığın yere sıcak silikon sık atsa bile birbirine değmez hemde oksitlenme yapmaz focus plakalik lambasının ici cok dar düzgün yerleştir bi kesit yani icinde 3 adet Led olan bi parça Led anca sığıyor
  • ysyselimy kullanıcısına yanıt
    Kabloyu en kalitelisinden alırım. Kutupları birbirine değmesin diye aralarına silikon sıkıp elektrik bantıyla saracağım. Kutupları bulup bağlarım Led'leri. Evet dar olduğu için üstüne direk 25-30cm uzunluğunda yapıştıracağım Led'leri.
  • angarabebesi06 kullanıcısına yanıt
    Neden aynı tipte led ampül almıyorsunuz..

ELEKTRİKTEN ANLAYANLAR BAKABİLİR Mİ ? ŞERİT LED BAĞLAMAYLA İLGİLİ [FOCUS İÇERİR]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 23 Haziran 2014; 22:11:46 >
  • gendarme kullanıcısına yanıt
    Tipini nasıl öğreneceğim ?
  • quote:

Tipini nasıl öğreneceğim ?
    bakın ben imzamdaki araçta linkteki ürünü kullanıyorum.. bırakın plakayı asfaltı aydınlatıyor..
    http://www.dx.com/p/sencart-t10-6-5w-546-598lm-7200k-13-5060-smd-led-white-light-car-lamps-white-2-pcs-150074#.U6h4c5R_vkQ

internetten baktığım kadarı ile sizinki tuhaf bir lamba..
    uygun tipte ampül bulamazsanız aşağıdaki ürünü alın derim..

http://www.dx.com/p/t10-28mm-41mm-festoon-1-3w-110-123lm-epistar-21-cob-led-white-car-reading-light-188651#.U6h5JpR_vkQ

• 10 lira ver elektrikçiye halletsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

bakın ben imzamdaki araçta linkteki ürünü kullanıyorum.. bırakın plakayı asfaltı aydınlatıyor..
    http://www.dx.com/p/sencart-t10-6-5w-546-598lm-7200k-13-5060-smd-led-white-light-car-lamps-white-2-pcs-150074#.U6h4c5R_vkQ

internetten baktığım kadarı ile sizinki tuhaf bir lamba..
    uygun tipte ampül bulamazsanız aşağıdaki ürünü alın derim..

http://www.dx.com/p/t10-28mm-41mm-festoon-1-3w-110-123lm-epistar-21-cob-led-white-car-reading-light-188651#.U6h5JpR_vkQ

Alıntıları Göster
    Bende şerid led çektim bağaja lambası zayıftı gece bağajı açınca yolu aydınlatıyor neredeyse
    kablolar görünmeden döşemenin altından geçirdim lambadan kabloları bağlayarak değil lehimleyerek çektim temiz iş çıkardım diyebilirim kablo bandı yerine makaron boru kullandım çünkü kablo bandı bir süre sonra ısı görünce salmaya başlıyor ve yapış yapış oluyor sökünce şerit ledin yapışkanına güvenmeyin bir süre sonra çıkmaya başlıyor ledin üzerinden saydam koli bandı ile gittim işi garantiledim herhangi bir temas sürtme sonucu ledlerde hiçbir kıpırdama olmuyor

http://forum.donanimhaber.com/m_89761709/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

Neden aynı tipte led ampül almıyorsunuz..

O tip ampuller uzun ömürlü degil max 2 ayda patlıyor ve sarariyor şerit Led tak 1 sene belki 2 sene hic birsey olmaZ
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.