Şimdi Ara

En iyi 4 tekerden cekis sistemi hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
7.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben cocuklugumdan beri quattro diye benimsedim. Bana gore quattrodan daha ote bir cekis sistemi yoktur. En zorlu sartlarda dahi stabilitesini koruyabilen tek sistem quattrodur. En dik karli ve buzlu dagin yokusunu inerken dahi yaptigi slalom hareketlerinde stabilitesini kaybetmeyen tek sistemdir quattro. Zamane rallyde quattro sayesinde audi birincilige doymadi. Bizim dedelerimiz quattro ile yasadi ben de cocuklarimi quattro sevgisi ile yetistiriyorum. Dunya tarihine mirastir quattro cekis sistemi.

• Yapay Zekanın Yanıtı

En İyi 4 Tekerden Çekiş Sistemi: Rehberiniz

4 tekerden çekiş (4WD) sistemi, her iki aksta da güç sağlayan bir otomotiv teknolojisidir ve araçların zorlu arazilerde daha iyi denge ve çekişe sahip olmasını sağlar. Piyasada çeşitli 4WD sistemleri mevcuttur ve ihtiyaçlarınıza en uygun sistemi seçmek için bunların özelliklerini ve avantajlarını anlamanız önemlidir.

En İyi 4 Çeker Sistemi Hangisi?

"En iyi" 4WD sistemi, özel kullanımlarınıza ve sürüş koşullarınıza bağlıdır. Bununla birlikte, bazı sistemler diğerlerinden daha popülerdir ve aşağıda bunlardan bazılarına değineceğiz.

• Haldex 4 Çeker: Haldex sistemi, yol koşullarını algılayan ve gerektiğinde güç dağılımını otomatik olarak ayarlayan bir elektro-hidrolik sistemdir. Bu, engebeli arazilerde bile dengeli ve verimli bir sürüş sağlar.
    • Tork Vektörleme 4WD: Tork vektörleme sistemleri, viraj alırken aracın dış tekerleklerine daha fazla güç vererek daha iyi viraj performansı ve denge sağlar. Bu sistemler, yüksek performanslı araçlarda giderek daha yaygın hale gelmektedir.
    • Tam Zamanlı 4WD: Tam zamanlı 4WD sistemleri, her zaman her iki aksta da güç sağlar. Bu, zorlu arazi koşullarında sürekli çekiş sağlarken, yakıt verimliliğini azaltabilir.
    • Yarı Zamanlı 4WD: Yarı zamanlı 4WD sistemleri, yalnızca ihtiyaç duyulduğunda 4 tekerden çekişe geçmenize olanak tanır. Bu sistemler daha yakıt verimlidir, ancak arazi koşullarına geçerken manuel olarak devreye alınmaları gerekir.

En İyi Dört Çeker Otomobil

En iyi 4 çeker otomobil, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlıdır. Ancak, sektörde yüksek puan alan bazı popüler modeller şunlardır:

• Jeep Wrangler: Wrangler, efsanevi arazi yetenekleriyle tanınan, zamansız bir 4x4 ikonudur.
    • Toyota Land Cruiser: Land Cruiser, dayanıklılığı ve zorlu arazilerde performansıyla ünlüdür.
    • Ford Bronco: Bronco, modern teknolojiye sahip, klasik bir 4WD aracıdır.
    • Subaru Outback: Outback, karlı ve engebeli yollar için mükemmel bir 4 çeker sedan arabadır.
    • Audi Q7: Q7, lüks ve off-road yeteneklerinin mükemmel bir karışımını sunan etkileyici bir SUV'dir.

4x4 Sistemi Nasıl Seçilir?

İhtiyaçlarınıza en uygun 4x4 sistemini seçmek için aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

• Sürüş koşullarınız
    • Çekiş ihtiyaçlarınız
    • Yakıt verimliliği öncelikleriniz
    • Bütçeniz

Doğru 4 çeker sistemiyle zorlu arazileri güvenle ve verimli bir şekilde fethedebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ben Subaru'nun diye biliyorum 4 çeker sistemde . Audi ve quattro çekiş sistemli hiç bir araç kullanmadığım için bilemeyeceğim tam olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: idemo

En iyisi subaru awd, yani asimetrik 4 tekerden çekiş sistemi.

https://www.youtube.com/watch?v=0_MXK2nzt2Y

https://www.youtube.com/watch?v=RCuvwYd9JuE

https://www.youtube.com/watch?v=2OzK-oRPCbs
    Audi Quattro reklamı izler gibi oldum

• 4 matic ve quatro kullanan biri olarak quatro 1 tık önde
  • -Subaru awd
    -Quattro
    -4matic
    -xdrive

Volvonun kullandigi hakkinda fikrim yok. Ama en iyisinin subaru oldugunu dusunuyorum. Adamlarin isi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadıoğlu321

4 matic ve quatro kullanan biri olarak quatro 1 tık önde
    Bence x-drive daha iyi gibi geliyo.
  • Subaru tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Subaru tabiki
    Subaru Awd
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukuberk

Ben cocuklugumdan beri quattro diye benimsedim. Bana gore quattrodan daha ote bir cekis sistemi yoktur. En zorlu sartlarda dahi stabilitesini koruyabilen tek sistem quattrodur. En dik karli ve buzlu dagin yokusunu inerken dahi yaptigi slalom hareketlerinde stabilitesini kaybetmeyen tek sistemdir quattro. Zamane rallyde quattro sayesinde audi birincilige doymadi. Bizim dedelerimiz quattro ile yasadi ben de cocuklarimi quattro sevgisi ile yetistiriyorum. Dunya tarihine mirastir quattro cekis sistemi.

Ferrari FF'inki diye biliyorum. Cift sanziman kutusu kullaniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Subaru tabiki
    bilimsel konuşalım.

iyi bir 4 çeker sistemi gerektiği zaman tek bir yere tüm torku verebilmeli. bunu yapabilenler.

subaru'nun awd'si ford'un tork vektöringi, quattro ve olağanüstü torseni.

subaru burada ilk sırayı alır zira mekanik ve adamların hayatı bu. audi'nin quattro'su 2. sıraya konulur kafadan. o sistemde birde çift diferansiyel kilidi var. mercedes 4 matic ile 3. sıra. ford 4. sırayı alır. x-drive ve haldex gitsin kumda oynasın, hatta oynamasın takılır kalır.
  • Şu forumda 1 tane mı objektif insan olmayacak ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

bilimsel konuşalım.

iyi bir 4 çeker sistemi gerektiği zaman tek bir yere tüm torku verebilmeli. bunu yapabilenler.

subaru burada ilk sırayı alır zira mekanik ve adamların hayatı bu. audi'nin quattro'su 2. sıraya konulur kafadan. o sistemde birde çift diferansiyel kilidi var. mercedes 4 matic ile 3. sıra. ford 4. sırayı alır. x-drive ve haldex gitsin kumda oynasın, hatta oynamasın takılır kalır.

Boş sallamakta bu forumun üstüne yoktur herhalde, quattro dediğin zaten haldex. Ne yazık ki gerçek hayat senin sıralama yapman gibi olmuyor.

Kumda oynattığın X drive ne işler çıkarmış izle bakalım

• Mobilde olduğum için ancak bu kadar bulabildim.
    http://youtu.be/woSyRz19Z9A

Çelik bu şarkıda 40'dan fazla gece diyormuş.

Sizinki de o hesap; quattro.

Yazar burada quattro demek istemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Şu forumda 1 tane mı objektif insan olmayacak ya ?
    çocuklarını quattro sevgisi ile yetiştirmek nasıl bir kafa acaba? bu kadar da saçmalanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pileki

Mobilde olduğum için ancak bu kadar bulabildim.
    http://youtu.be/woSyRz19Z9A

Çelik bu şarkıda 40'dan fazla gece diyormuş.

Sizinki de o hesap; quattro.

Yazar burada quattro demek istemiş.
    Audinin S modellerinin tamamı quatrodur. Subaru ise yanlızca spor modelleri değil tüm modeller sürekli awd aktarma sistemiyle üretilmektedir.
    bnce subaru awd daha önde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksemus -- 28 Nisan 2015; 21:15:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

bilimsel konuşalım.

Boş sallamakta bu forumun üstüne yoktur herhalde, quattro dediğin zaten haldex. Ne yazık ki gerçek hayat senin sıralama yapman gibi olmuyor.

Kumda oynattığın X drive ne işler çıkarmış izle bakalım

hocam bahsettiğim haldex standart 4*4'de crv v.b de kullanılan haldex

audininki de haldex tabanlı elbette ama haldex en fazla %50'yi arkaya aktarırken audi'de %85 tork aktarımı var arka tarafa örneğin. audi crow gear denen bir sistem kullanıyor kendi geliştirdiği.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

çocuklarını quattro sevgisi ile yetiştirmek nasıl bir kafa acaba? bu kadar da saçmalanmaz.

Alıntıları Göster
    Hocam direkt hangi sistem diye sorsana quattroyu niye karıştırıyorsun,hatta karıştırmıyor komple övüyorsun,sonrada iğneleyici yorumlar dağ gibi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Hocam direkt hangi sistem diye sorsana quattroyu niye karıştırıyorsun,hatta karıştırmıyor komple övüyorsun,sonrada iğneleyici yorumlar dağ gibi oluyor.

Alıntıları Göster
    En tarafsızı bu sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

En tarafsızı bu sanırım

Alıntıları Göster
    Subaru 4 çeker sistemi şuan üretilen, en sorunsuz ve en iyi çalışan ''sürekli 4 çeker'' sistemdir.

Kendine ait patenti ile elektro mekanik ve sürekli değişken tork konvertörlü bir çekiş sistemidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 29 Nisan 2015; 0:02:11 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.