Şimdi Ara

En iyi sallama/poşet çay hangisi? En Kapsamlı Çay VS'si

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

(En Son Oy Tarihi: 1.10.2024)
Giriş
  • Öncelikle konuya gelenlere çay çerez ikramı bulunmaktadır hoşgeldiniz ve konuya geçmeden önce bugün markette yaşadığım büyük kararsızlıktan sonra yurda geldiğim gibi laptopu açtım ve google > en iyi sallama çay hangisi? > Enter sonucunda bir sürü araştırmalar makaleler okudum fakat hepsi eski içerikliydi. Ben de bu soruyu DH halkına yöneltmek ve çay konusuna noktayı koyabilmek adına bu anketi açmış bulunmaktayım. Konu çaysa vatanını savunur gibi savunacak insanlar tanıyorum ankette yer alan çayların türlerini tek tek ankete koymadım ''Earl Grey'' ''Yellow Label'' ''Karadeniz'' gibi çeşitleri var bunları yorumda belirtirseniz çok daha iyi olur örneğin Liptonun mu earl grey daha iyi doğuşun mu gibi gibi

Evet markete gittiğimde indirimde olan çaylarla karşılaştım ve her erkeğin bir şey almadan önce yaptığı o yarım saatlik karşılaştırma anım gelmişti. İçimden geçen konuşmalar şöyleydi:

-Lipton earl grey hmmmm 50'li şu fiyat

-Doğuş çay earl grey 100lü şu fiyat lipton daha pahalı hmmmmmmmmm acaba hangisini almalıyım

-Önceden içtiğim doğu karadeniz çayı çok koyu gelmişti

-Hmmmmm yellov label yazıyo yumuşak içimmiş bundan mı içsek

-Doğadan çayı övenler de var şimdi onu mu denesek

-Örl gırey mi almalıyım yellov label mi

-E hadi örl girey alacaksın doğuşun örl gıreyi mi liptonun mu yoksa doğadanın mı haydaaa En iyi sallama/poşet çay hangisi? En Kapsamlı Çay VS'si 

Bu karşılaştırmadan sonra babamla 7 yaşındayken bir fasulye için 3 farklı market zincirinde 4 farklı markayı her birinin cm (boy) ve fiyatlarına göre öğrenip karşılaştırma yapıp aldığımız o an geldi napalım babamızın oğluyuz En iyi sallama/poşet çay hangisi? En Kapsamlı Çay VS'si 

Yani sanki ev araba alır gibi yarım saat bunu düşündüm normalde kahve tiryakisiyim ama sıkıldım kahveden ve en iyi çayı seçmem gerekiyordu saat ise hala işliyordu. Burada olay en iyi çayı seçebilmenin verdiği hazdı yoksa ne var al bir tane sonra da diğerini denersin olayı değildi.

Sonrasında marketten gelip araştırmalar yapıp bir sonuca varamadım sizin fikirlerinizi merak ediyorum.

Anketi işaretleyip nedenini ve kendi görüşünüzü yorumda açıklayabilirsiniz. Demleme çayın daha iyi olduğunu bende biliyorum ve yorumda en az bir kişinin En iyi sallama/poşet çay hangisi? En Kapsamlı Çay VS'si  ''GAÇAK ÇAY'' En iyi sallama/poşet çay hangisi? En Kapsamlı Çay VS'si diye geleceğini biliyorum onlar da tabi ki görüşünü belirtebilir ama önceliğimiz bu markette satılan çaylar dostlar.

Öne çıkarabilirsek güzel olur öğrencilere çay konusunda önderlik etme açısından önemi bulunan bir konu. Tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini aktarsın.

Hepinize sağlıklı günler diliyorum En iyi sallama/poşet çay hangisi? En Kapsamlı Çay VS'si 

• Siyah dökme çay Çaykur Tiryaki 👍

Siyah poşet çayda Klasik Lipton 👍

Bitki çayı Herby & Dogadan 👍

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • peaceb kullanıcısına yanıt

Hocam her şıkkı söylediniz En iyi sallama/poşet çay hangisi? En Kapsamlı Çay VS'si 

• Sallama çay bazen yapıyorum ama hepsinin tadı yapay geliyor bana. Hatta demlik çaylar da bile çoğu yapay hissettirmeye başladı. Bitki çaylarında da aynı durum var, içeriğine bakınca zaten aroma verici olduğu yazıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu listeden doğadan gizlibahçe.

• Bu ara içtiğim her çay mide bulantısı yapıyor bende sanki köpüklü su içmiş gibi oluyorum bunlari çay diye satanlarin Allah belasını versin ne salak bir şey bu ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun süredir sallama çay almadım ve içmedim. Sonucu çaydan anlayan ve denemiş kişilerin belirlemesini temenni ediyorum. Emek verilmiş bir başlık. :)

• Bergamot aromalı çay içmeyi sevdiğim için Doğuş Çay aliyorum . Tadından memnunum . Ama bir ara doğadan çay almıştım denemek için tadını hiç begenmedim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli çay içerim. Dökme çay olarak Doğadan Gizli Bahçe, Çaykur Tiryaki ve Lipton Yellow Label. Gizli Bahçe dökme çay yılın bazı zamanları piyasada bulunmaz ama nedenini bilmiyorum. Poşet çay olarak Doğadan Gizli Bahçe ve Doğuş Gurme Çay. Poşey çay olarak Çaykur Altınbaş poşet çayda lezzetlidir fakat 200 ml tam dolu bardak bu çay için fazla geliyor açık oluyor. Ya su 200 ml den az kullanılmalı yada Çaykur çay gramını artırmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turquoise.blue -- 27 Ağustos 2024; 18:29:9 >
  • öncelikle bu konunun üzerinde baya durmuş bir kişi olarak senin görüşün nedir onu merak ettim.

bende bir ara bu konuya kafayı takmış biri olarak direk lipton diyorum.

ama şu gerçeğide söylemeden geçemeyeceğim, en kötü demleme çay en iyi poşet çaydan iyidir.

• Thomas Anderson kullanıcısına yanıt

Tamda Migostan poşet çaylarda 1 Alana 1 Bedava kampanyası vardı. Yorumunuzu okunca hevesim kaçtı. :/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.